Bugün - 17 Ocak 2021 PazarKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Bozdemir hastaneye kaldırıldıBir dönem Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ..
AHİKA’dan EBRD danışmanlık desteği

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA), bölgede yer alan firmaların verimlilik ve kurumsallaşma çalışmalarının uluslararası organizasyonlar vasıtasıyla desteklenmesi için yapmış olduğu girişimler sonuç vermeye başladı.

Ekonomi Haberi - 13 Temmuz 2020 Pazartesi

(16:36)

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA), bölgede yer alan firmaların verimlilik ve kurumsallaşma çalışmalarının uluslararası organizasyonlar vasıtasıyla desteklenmesi için yapmış olduğu girişimler sonuç vermeye başladı.

2019’DA ÇALIŞMA BAŞLATILMIŞTI

 AHİKA ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında 2019 yılı sonunda başlayan görüşmeler sonucunda, Nevşehir’de imalat sanayi sektöründe üretim yapan ETTGas Ekrem Treyler Tank ve Neksan Karoser firmaları desteklenmeye uygun görüldü. Bölgede ve Nevşehir’de ilk defa EBRD Ulusal Destek Programı kapsamında danışmanlık desteği uygulanmaya başlandı. AHİKA bünyesinde yürütülen verimlilik, kurumsallaşma faaliyetleri ve desteklerinin dışında, bölge firmalarının uluslararası kuruluş ve organizasyonların destek mekanizmalarından da faydalanması hedefiyle 2019 yılında Ajans tarafından çalışma başlatıldı.

FİRMANLAR BELİRLENDİ

TR71 Düzey 2 Bölgesindeki firmaların ihracat yapmaya hazır hale gelebilmelerinin, ihracat kanallarını pazarlarını çeşitlendirebilmelerinin ve kaynak süreç verimliliği uygulamalarının EBRD tarafından desteklenmesi için EBRD ile görüşmeler gerçekleştirildi. EBRD’den alınan olumlu geri bildirimler sonrasında, Nevşehir sanayi işletmecilerine AHİKA personeli tarafından ön bilgilendirmeler yapılarak, desteklerden faydalanmak isteyen firmalar belirlendi. Ardından EBRD ile görüşmelere firma bazlı devam edilerek, bu firmaların bir analist tarafından ziyaret edilmesi sağlandı. AHİKA personeli ile birlikte firmalara ziyaret gerçekleştiren EBRD analisti, firmaların insan kaynakları kapasitesi, üretim hacmi, iştigal ettiği sektör, bilanço gerçekleşmeleri gibi farklı açılardan fiziki, teknik ve mali uygunluklarını yerinde inceledi.

KOORDİNASYON VE İŞBİRLİĞİ

Yapılan inceleme ve görüşmeler neticesinde Nevşehir’de imalat sanayi sektöründe üretim yapan ETTGas Ekrem Treyler Tank ve Neksan Karoser firmaları EBRD Ulusal Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun görüldü. Firmaların çeşitli yönlerden kurumsallaşma kapasitelerine, kaynak ve süreç verimliliği uygulamalarına yönelik yatırım gerektiren konularda EBRD gibi önemli ve yetkin bir fon mekanizmasının bölgede harekete geçirilmesi hedefiyle AHİKA tarafından başlatılan çalışma, ETTGas firmasında “Yalın Üretim Danışmanlığı” ile uygulanmaya başlandı. 2020 yılı içerisinde, aynı program kapsamında Neksan Karoser firmasına da EBRD tarafından destek sağlanarak, uygulama sürecine geçilecek. Bu gelişmelerle bölgede ve Nevşehir’de ilk defa EBRD Ulusal Destek Programı kapsamında danışmanlık desteği sağlanmaya başlandı. Diğer firmaların da benzer destek mekanizmalarından faydalanmaları amacıyla koordinasyon ve işbirliği çalışmaları AHİKA tarafından 2020 yılında yürütülmeye devam edilecek. Haber. Mehmet Erkoç


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 683

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Delice'de 50 bin üzüm fidesi üretildi
Yüzde 50 hibe destekli sulama müracaatları başladı
TEKNOPARK olağanüstü genel kurul yapıldı
Aile şirketlerinin kurumsallaşması eğitimi
AHİKA’dan KOBİ’lere 21 Milyonluk destek
KOP 2019 Mali Destek Program Çağrıları Açıklandı
Arıcılık geo-portalı hazırlandı
KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu

Diğer Haberler

Karıştıran Parkı yeniden düzenleniyor
Yahşihan’da ‘Yaza Merhaba Şenliği’
Maden ocaklarına sığınma odaları
Halka psikososyal destek
Karakeçili’de sıcak asfalt sevinci
Sadece dedikodudan ibaret
TRT Arı stüdyolarında Harman Yeri
Öğretmenlerin talepleri artık ötelenmemeli
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Hırsızlık zanlıları yakalandıKırıkkale’de 5 ayrı evden ziynet eşyası, para ve çeşitli ev eş..
En Çok Okunanlar
Özdağ’ın saldırısına Kırıkkale’den tepki
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ evinin &ou.. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Okulların bahçesinde İsti.. 6 düve ile başladı 70 baş hayvana ulaştı Tarım Bakanlığının 2016 yılında uygulamaya koyduğu Genç Çift&.. Tüketici hakem heyeti 1953 dosyaya işlem yaptı Kırıkkale İl Tüketici Hakem Heyetin Başkanlığı 2020 yılı içeris.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 1,04Yazılım - Web Aksiyon