Bugün - 28 Ekim 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale’de Koronavirüs ile mücadele devam ediyorKırıkkale Belediyesi Koronavirüs  salgını ile mücadelesini a..
KÜ 2020-2021 Akademik Yılını 5 Ekim'de açacak

Kırıkkale Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı 05 Ekim 2020 tarihinde açılacak.

Eğitim Haberi - 17 Eylül 2020 Perşembe

(07:45)

Kırıkkale Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı 05 Ekim 2020 tarihinde açılacak. Kırıkkale Üniversitesi senatosu, Güz dönemi KUZEM üzerinden uzaktan öğretim yöntemiyle yürütülmesine karar verdi. Ayrıca, Yıl içi sınavları; yıl içi etkinlikler, projeler, ödevler ve/veya online sınav şeklinde, uzaktan gerçekleştirileceği bildirildi.

UZAKTAN EĞİTİM

Kırıkkale Üniversitesi Senatosu tarafından yapılan açıklamada “Bilindiği gibi, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni korona virüs (Covid-19) küresel salgını, Mart ayından bu yana Türkiye’de de etkili olmaktadır. Bu nedenle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının bahar dönemi, Türkiye’deki tüm üniversitelerde uzaktan öğretim yöntemiyle tamamlanmıştı. Yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanırken, küresel salgın kapsamında hasta sayısında, son günlerde ciddi artışlar gözlenmiştir. Bu bağlamda YÖK, Üniversiteleri, süreç yönetimi ile ilgili olarak alacakları kararlarda, Sağlık Bakanlığının ilgili yazısını dikkate almaları hususunda uyarmıştır. Bakanlığın yazısında “2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunda yüz yüze aynı ortamlarda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir.” denmektedir.

ÖNCELİKLE SAĞLIK, ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİMİZ

Kırıkkale Üniversitesi olarak; “Öncelikle Sağlık, Önceliğimiz Öğrencimiz ve Geleceğimiz” merkezli düşünerek hareket etmek mecburiyetinde olduğumuzun bilincindeyiz. Bir taraftan tüm paydaşlarımızın sağlıklarını korumayı hedeflerken; diğer taraftan öğrencilerimizi “Temel Mesleki Dersler, Uygulamalar, Tecrübe Aktarımı, Ölçme ve Değerlendirme” dörtlüsünde, gereği gibi mesleğe ve geleceğin Büyük Türkiye’sine hazırlama sorumluluğumuzun farkındayız. Geleceğe güçlü bireyler hazırlama açısından teorilerin, uygulamaların, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavlarının her halükarda yüz yüze gerçekleştirmenin kaçınılmaz olduğu aşikârdır. Ancak, İl Pandemi Kurulları/ İl Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının, Sağlık Bakanlığı ve YÖK’ün uyarıları doğrultusunda, şartların düzelmemesi veya daha kötüye gitmesi hallerinde ise tartışmasız bir şekilde derslere, uygulamalara ve sınavlara uzaktan devam edeceğimizi 11 Eylül 2020 tarihli Senato Toplantısında kararlaştırmış bulunmaktayız.

AKADEMİK YIL 5 EKİM’DE BAŞLIYOR

Senato toplantısında alınan kararlar gereği 2020-2021 Akademik Yılı 05 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır. Güz dönemi KUZEM üzerinden uzaktan öğretim yöntemiyle yürütülecektir. Yıl içi sınavları; yıl içi etkinlikler, projeler, ödevler ve/veya online sınav şeklinde, uzaktan gerçekleştirilecektir. Pandemi şartlarının iyileşmesi durumunda Yılsonu Sınavları ve Bütünleme sınavları seyreltilmiş koşullarda daha geniş bir takvimde yüz yüze yapılacaktır. Kötüleşmesi durumunda ise uzaktan gerçekleştirilecektir.  Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencileri ve ara dönem stajyer öğrenciler gönüllülük esasına göre örgün öğretim kapsamında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edeceklerdir. Klinik eğitimini ötelemek isteyen öğrenci mezuniyeti için dönem uzatmayı kabul etmiş sayılacaktır. Diş Hekimliği Fakültesi tüm sınıf öğrencileri preklinik ve klinik uygulama derslerini dönemin son 6 haftasında yüz yüze yapacaklardır. Pandeminin seyrine göre, gerekirse, akademik takvim revize edilecektir” ifadelerine yer verildi.  Haber: Mehmet Erkoç


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 391

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

‘Engellilerle İletişim ve Empati’ projesi başladı
Zafer Kiraz üniversitede konferans verdi
KKÜ mezuniyet törenlerini duyurdu
“Aklımı Oynatıyorum” atölyesi Kırıkkale’de
K.Ü, Kalite Güvencesi Toplantısında
Aşk İle koşan yorulmaz
Tek kullanımlık sanma, çöpe atmaya kalkma
Kırıkkale Kitapla Buluşuyor

Diğer Haberler

30 Ağustos büyük bir kahramanlık zaferidir
Rehber öğretmenlere bilgilendirme
Ak Parti’den 28 Şubat sergisi
Özel Gazi, Lösemili çocukları unutmadı
Düzenlemeler bir an önce tamamlanmalı
Türk Eğitim-Senli hanımlar kahvaltıda buluştu
Makro Market’in Aybimaş’a satışı gerçekleşti
Öğe, Ramazan sokağını coşturdu
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Jandarma 1150 litre sahte içki ele geçirdiGeçtiğimiz günlerde sahte içkiden can kayıplarının yaşan..
En Çok Okunanlar
Çelebi güven tazeledi
Anavatan Partisi'nin 3’üncü Olağan Kongresi korona virü.. Koronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitime devam eden iki sınıf d.. Kaçak tütün operasyonu Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şubesi ekipl.. Kırıkkale’den 7 kişi immün plazma bağışçısı oldu Kızılay’ın bir süre önce başlattığı İmmün plazma bağış.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16Yazılım - Web Aksiyon