banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

15 Temmuz’da vatandaşlar destan yazdı

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde halkın sokaklara döküldüğünü ve hainlere gereken cevabı verdiğini söyledi. Türk halkının o gece destan yazdığını belirten Haktankaçmaz, dünyaya büyük bir ders verdiklerini kaydetti.

11 Temmuz 2017 Salı 19:49
Bu haber 215 kez okundu
 15 Temmuz’da vatandaşlar destan yazdı

UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜK
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Kırıkkale’de şehitlik ziyareti yapıldı. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir ile beraberindekiler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitliği ziyaret ederek, mezarlara karanfiller bıraktı. Vali Haktankaçmaz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin geçen yıl 15 Temmuz'da milletin kahramanlığı sayesinde uçurumun kenarından döndüğünü söyledi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE
O gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bütün ülkenin sokaklara döküldüğünü ifade eden Haktankaçmaz, "Türk halkı, ölümü düşünmeden, kefenini giyip bayrağına, kardeşliğine, devletine, cumhuriyetine ve kendisine sahip çıktı. O gece Türk halkı destan yazdı. Böyle bir olayın tekrar etmemesi için yaşadığımız bu büyük felaketi unutmamamız gerekiyor. Bizler de unutturmamak adına bu hafta içerisinde şehit kahramanlarımızı anmak için yanlarına geldik. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de şifa diliyorum." diye konuştu.


MİNNET BORÇLUYUZ
Milletvekili Can, vatanını korumak uğruna şehit olan kahraman Türk evlatlarına Allah'tan rahmet, gazilere de şifa dileklerinde bulundu. O gün meclisin önemli bir karar aldığını belirten Can, Bekir Bozdağ önderliğinde o gece mecliste tarihi bir kahramanlık örneği yaşandığını söyledi. Can konuşmasının devamında, ““Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, darbecilere karşı çıkmak için Türk halkını, devletini ve demokrasisini sahiplenmek için meydanlara inmeye davet etmişlerdir. Darbeciler karşısındaki dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır.” dedi.
TBMM BOMBALANMIŞTI
Milletvekili Öztürk de Türkiye'nin her yerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yapılacağını belirterek, şehitlere Allah'tan rahmet gazilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Öztürk, “Darbe teşebbüsü yapan grup tarafından, sivil halka ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne helikopterlerden ateş açılmış, bombalar atılmış ve sivil halk tanklarla ezilmişlerdir. Halkımız tanklar altında ezilmelerine, silahla vurulmalarına rağmen darbecilere karşı mücadelesinden hiçbir şekilde vazgeçmemiş, ölüme meydan okumuş ve hatta en güzel ifadeyle ölümü öldürmüşlerdir. 

HİÇ UNUTMAYACAĞIZ

Milletvekili Demir de 15 Temmuz'u hiç unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını, Türk halkının gücünü test etmeye hiç bir kuvvetin yetmeyeceğini ifade etti. Demir, “Herkes milletin ne kadar asil olduğunu 15 Temmuz darbe girişiminde gördü. 16 Temmuz'da aydınlığa uyandık. Bu asil millet meydana koştu hemen. Bu millete bomba yağdıranlar hak ettikleri cezayı çekmelidirler. Burada Türkiye’nin büyük bir gücü olan vatandaşlarımız yediden yetmişe sokaklara dökülerek dünyaya meydan okudu. Bu olay dünyada ilk haber olarak kayıtlara geçti ve mimletin zaferi olarak algılandı. Dünyada hiçbir ülkenin milleti tanka ve silahlara bu denli kararlı bir şekilde duruş sergileyemez” dedi. 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV