banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Annelik ulvi ve mukaddes bir makam

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, anneler günü ile ilgili olarak açıklama yaptı. Peygamber efendimizin annelerin cennetin ayakları altında olduğunu belirterek annelik makamına İslam dünyasının verdiği önemi en iyi şekilde ifade ettiğini belirten Akçay açıklamasında “Tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum” dedi.

12 Mayıs 2017 Cuma 19:47
Bu haber 186 kez okundu
 Annelik ulvi ve mukaddes bir makam

GELECEĞİN EN BÜYÜK GÜVENCESİ

Hayatın her alanında etkin bir biçimde yer alan kadınların, aynı zamanda annelik gibi hayati bir sorumluluğu da üstlendiğini belirten AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay “Annelerimiz, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüten, iyiye, doğruya, güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır” dedi.

HAK ETTİKLERİ SAYGIDA KUSUR EDİLMEMELİ

İslam Dini’nin kadını ve erkeği ile tüm insanlık ailesinin Allah’ın arzını mamur etme sorumluluğuyla hareket etmesi gerektiğini belirten Akçay “Medeniyetimiz anneyi ulvi ve mukaddes olarak değerlendirmektedir. Ebeveyne ihsan ile davranmak ilahi bir vecibedir. Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek varlıklardır. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda, şefkatle bağrına basan annelerimize, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz. Bu vesile ile dünyayı ak sütünün ak iklimi ile aydınlatan analarımızın, her anlarının mutlu, her günlerinin kutlu olması dileğiyle bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum” şeklinde konuştu. Haber: Mehmet Sungur

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV