banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

Düğünlerde saçılan ‘1 Dolar geleneği’ sona erdi

Türkiye’deki darbe girişiminin ardından gözaltına alınan Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin üzerlerinde, teşkilat içindeki konumlarını simgeleyen 1 dolarların çıkması, düğünlerde ‘alaturka’ olarak atılan düzmece dolarlara olan ilgiyi bile bitirdi.

02 Temmuz 2017 Pazar 16:34
Bu haber 105 kez okundu
 Düğünlerde saçılan ‘1 Dolar geleneği’ sona erdi

ESNAFIN İŞLERİNİ ETKİLEDİ

Darbe girişiminin ardından, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı askerler, halk görevlileri ve iş adamlarının cebinden çıkan F serisi 1 dolarların, teşkilat içindeki hiyerarşik yapıyı ortaya koyan şifreli mesajlar içerdiği öne sürüldü. Bu nedenle Türkiye gündemine oturan 1 dolarlar, Kırıkkale’de bulunan kuyumcu esnafı ve döviz işletmelerini etkiledi.

ÜZERLERİNDEN ÇIKMIŞTI

Konu hakkında açıklamalarda bulunan kuyumcu esnaflarından Erkan Başer, vatandaşların dolar yerine 5 TL’lik banknotlar yaptırdığını söyledi. Başer, “Türkiye’deki darbe girişiminin ardından gözaltına alınan FETÖ üyelerinin üzerinde, 1 dolarların çıkması, düğünlerde ‘alaturka’ olarak atılan sahte dolarlara olan ilgiyi bitirdi” dedi.

ŞİFRELİ MESAJLAR İDDİASI

Başer, Darbe girişiminin ardından, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı askerler, kamu görevlileri ve iş adamlarının cebinden çıkan F serisi 1 dolarların, örgüt içindeki hiyerarşik yapıyı ortaya koyan şifreli mesajlar içerdiği öne sürüldü. Bu nedenle Türkiye gündemine oturan 1 dolarların Kırıkkale’deki satışları azaldı” ifadesinde bulundu. Haber-Foto:Haber Merkezi

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV