banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

Farkında ol projesi sürüyor

Keskin’de ki kamu yatırımlarının artırılması, ilçede ki göçün önüne geçilmesi için kamu kurum kuruluşlarıyla ortaklaşa düzenlenen ‘Farkında Ol’ projesi tüm hızıyla devam ediyor.

02 Temmuz 2017 Pazar 16:42
Bu haber 141 kez okundu
 Farkında ol projesi sürüyor

KESKİN´DE PROJELER HIZ KAZANDI
Keskin Kaymakamlığı tarafından resmi kurum ve kuruşların daha verimli olabilmeleri amacıyla ‘Farkında Ol Değiştir´ adı altında proje geliştirildi. Kaymakam Muammer Köken, “Projemizle resmi kurum ve kuruluşların daha verimli olabilmeleri ve verimliliğin önündeki engellerin kaldırılması için çalışmalar yapılacaktır” dedi.

VERİMLİLİK ARTIRILACAK 
Köken, ‘Farkında Ol Değiştir´ projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Köken, “Sorun neredeyse bulunarak çözüm sağlanacak ve maksimum verim elde edilecektir. Günümüzde kurum ve kuruluşların daha verimli nasıl çalışacaklarını belirlemeleri gerekmektedir. Örneğin iş ortamında bir lambanın değiştirilmesinin, masanın yerinin değiştirilmesinin, bilgisayar programlarının güncellenmesinin verimliliği arttırabileceği unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Köken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kurumların “Farkında Ol Değiştir” projesi ile iş ortamında yapılması gereken işleri en hızlı ve en verimli bir şekilde bitirmek ve bir adım öteye götürmek için gereken çalışma şartlarını hazırlamaları amaçlanmıştır. Bunun için değişime karşı olan direnci kırmak, ekip çalışması ve toplam kalite yönetimi ile verimliliği arttıracak faaliyetleri yapıp, aylık deftere kaydı yapılarak bunu ilk test ve son testlerle sonuçlarında bir iyileşme olup olmadığını belirlemek gerekmektedir.”
KAYNAKLAR KULLANILACAK
“Kurumlar bu çalışmaları belirlenen dönemlerde rapor haline getirerek proje ekibine gönderecekler ve sonuçta en verimli kurumlar seçilerek örnek çalışmaları diğer kurumlarında gelişmesine imkân sağlayacaktır.  Verimlilik çıktının girdiye oranı olup, kaynakların ne ölçüde etken ve etkili kullanıldığına ilişkin bir ölçüttür. En çok kullanılan kısmi verimlilik, işgücü verimliliğidir ve aksi belirtilmedikçe verimlilik ifadesi işgücü verimliliğini tanımlar” dedi. Haber Merkezi

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV