banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

Günahlarımızdan arınıp berat edelim

Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayan İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Müminlerin günahlardan kurtulma ve arınmasına vesile olan bir gece olan Berat Kandilinin ibadet ve duayla geçirilmesi gerektiğini belirterek, “Berat gecesine önem vererek, Peygamberimizden öğrendiğimiz dualar ile Allah’a yalvaralım. Birbirimize sevgi, hoşgörü ve iyiliklerle yaklaşalım, kırılan gönülleri onarmaya gayret edelim. Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, vatanımızın her türlü tehlike ve felaketlerden muhafazası için dua edelim. Camilere koşup toplu ibadet etme zevkine erelim.”dedi.

09 Mayıs 2017 Salı 19:46
Bu haber 227 kez okundu
 Günahlarımızdan arınıp berat edelim

Gecenin feyzinden nasip almaya çalışalım

İl Müftüsü Şahin Yıldırım mesajında, “Şaban ayının 14. Gününü 15. Gününe bağlayan, yani 10 Mayıs Çarşamba gününü 11 Mayıs Perşembe gününe bağlayan gece “Berat Kandili”dir. Müminler bu gecede ibadet ve taat ile meşgul olup, bir yıllık ömürlerinin muhasebesini yaparak mükemmel bir insan, olgun bir Müslüman olmak için gelecek günlerine ve hayat tarzlarına daha iyi bir düzen vermeye çalışırlar. Değerli Kardeşlerim! Berat gecesine önem vererek, Peygamberimizden öğrendiğimiz dualar ile Allah’a yalvaralım. Bu gecenin önem ve faziletini çocuklarımıza, gençlerimize anlatalım. Akraba ve komşularımızdan fakir olanlara yardım edip, sıkıntılarını giderelim. Bol bol kaza ve nafile namazları kılarak, Kur’an-ı Kerim okuyarak bu gecenin feyzinden nasip almaya çalışalım. Allah için aramızdaki dargınlıkları ve küskünleri kaldıralım. Birbirimize sevgi, hoşgörü ve iyiliklerle yaklaşalım, kırılan gönülleri onarmaya gayret edelim. Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, vatanımızın her türlü tehlike ve felaketlerden muhafazası için dua edelim. Camilere koşup toplu ibadet etme zevkine erelim.”dedi.

Camilerde kandil ve mevlit programları düzenlenecek

Camilerde kandil ve mevlit programlarının düzenleneceğini belirterek tüm müminleri camilere davet eden Müftü Yıldırım, “Bu gece münasebeti ile bütün camilerimizde akşam-yatsı namazı arası mevlit ve Kur’an ziyafeti programları düzenlenmiştir. İlimizdeki Kandil Özel Programı Nokta Camii’nde yapılacak. Kırıkkaleli kardeşlerimizin Berat Kandilini gönülden tebrik eder, sıhhat ve afiyet içerisinde daha nice günlere erişmemizi, yaklaşmakta olan Ramazan ayına da huzur içinde kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz ederim. Berat kandiliniz kutlu,  Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun.”dedi.Haber-Foto: Şahin Karakoç

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV