banner35
26 Haziran 2017 Pazartesi

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Kanun ordusu 178 yaşında

Jandarma teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü Kırıkkale’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

14 Haziran 2017 Çarşamba 19:28
Bu haber 172 kez okundu
 Kanun ordusu 178 yaşında

ATATÜRK ANITINA ÇELENK

İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 178. Yıl etkinlikleri komutanlık yerleşkesinde devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliklere Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, askeri ekran, il müdürleri,  ilçe kaymakamları, belediye başkanları, şehit ve gaziler aileleri ile katıldılar.

HER ZAMAN MİLLETİMİZ YANINDAYIZ

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, “Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile Jandarma; üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu; vatandaşa insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle, birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir.”dedi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN GÜCÜ VE TEMİNATI

Albay Çakmak, “Jandarma; üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur. Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekatı icra eden Jandarma, Emniyet Teşkilatımız ve diğer Kurum ve Kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde aramaktadır.”diye konuştu.

BU ÜNİFORMAYI LEKELEYEMEYECEKLER

Vali M. İlker Haktankaçmaz da törende yaptığı konuşmada jandarma teşkilatının kurulduğu günden bu yana sunduğu hizmet kalitesini artırdığını ve bugün dimdik ayakta olduğunu söyledi. Vali Haktankaçmaz konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Cumhuriyetimizin kuruluşunda temel felsefe neyse diğer kolluk güçleriyle beraber ülkemize hizmet etmeye devam etti.  Yakın zamanda 15 Temmuz gecesi çok talihsiz olaylar yaşadı bu ülke. Bu teşkilatın içerisinde ve diğer kurumlarda yer alan hainler bu ülkeye çok büyük zarar vermek istediler. Ama gerek ülkesini ve milletini seven kamu görevlilerinin, jandarmanın, polisin, askerin sayesinde gerekse bugüne kadar bu ülkenin en büyük teminatı olan milletimizin kararlı duruşu sayesinde Cumhurbaşkanımızın önderliğinde o girişim bertaraf edildi. Şunu bilmenizi isterim ki hiçbir terör örgütü hiçbir şer odağı üzerinizdeki bu üniformayı lekeleyemeyecektir.”

MİLLETİMİZ KENDİSİNE HİZMET EDENLERİ UNUTMAZ

Vali Haktankaçmaz, “Hiçbir güç sizi jandarma teşkilatı olarak bu ülkenin insanlarındaki kafasındaki müstesna yerini bozamayacaktır. Çünkü sizler bu ülkeye hizmet etmek için yemin ettiniz ve bu yemine sadıksınız. Üzerinizde taşıdığınız üniformanın hakkını sizler de vermeye devam edeceksiniz. Milletimiz kendisine hizmet eden hiçbir kişiyi kurumu unutmaz. Onların değerini ve hakkını öder”şeklinde ifadelerde bulundu.

 ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Protokol konuşmalarının ardından Albay Çakmak, günün anısına Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz’a plaket takdim etti. Daha sonra görevlerinde Kırıkkale genelinde yapılan şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Hemen ardından geleneksel hale gelen ve görevini başarılı şekilde yerine getiren komutan ve Mehmetçiklere de üstün başarılarından dolayı belge verildi.

 178. YIL ANISINA FİDAN DİKİLDİ 

İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen törene Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Albay İsa Çakmak, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.  Tören, jandarma ekipmanların yer aldığı sergisinin gezilmesi ve günün anısına fidan dikimiyle sona erdi.

 

 

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV