banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Keskin’de engelli vatandaşlara Kur'an-ı Kerim eğitimi

Keskin İlçe Müftülüğü tarafından 12 engelli vatandaşa Kuran ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi verildi.

31 Mayıs 2017 Çarşamba 19:14
Bu haber 155 kez okundu
 Keskin’de engelli vatandaşlara Kur'an-ı Kerim eğitimi

Evlerinde eğitim aldılar

Keskin Kaymakamı Muammer Köken‘in engelli vatandaşların dini eğitim almaları konusundaki talimatıyla İlçe Müftülüğünce gerçekleştiren proje 3 ay sürdü. 12 engelli vatandaşın evlerine ve iş yerlerine gidilerek büyük bir özveriyle Kuran -ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi verildi. Vatandaşların yapılan bu projeden memnun olduğu, dini alanda olduğu gibi diğer alanlarda kendilerine önem verilmesi gerektiğini vurguladılar.

Maneviyatlarını geliştirdik

İlçe Müftüsü Fazlı Mutlu;  “Engelli vatandaşlarımızın naif yapıda olduğundan taleplerini her zaman dile getirememekteler. Müftülük olarak önce ilçede tüm engellileri tespit ettik, bunlardan eğitim almak isteyenlere böyle bir uygulama ile çare olmak istedik. Bire bir yapılan bu eğitimlerle, engelli vatandaşlarımızı hem dini eğitim vererek maneviyatını geliştirmek, hem onların yalnızlığını, mahsunluğunu ortadan kaldırmak istedik.”dedi.

 Devlet her zaman yanlarında

Kaymakam Köken ise “İlçemizde kişilerin özel durumuna göre hizmet vermekteyiz. Engelli vatandaşlarımızın bu özel durumları nedeniyle böyle bir proje gerçekleştirdik. Verilen bu eğitimle onların yalnız olmadığını, devletin eğitim alanında da yanlarında olduğunu, diğer vatandaşlarımızdan hiçbir farkları olmadıklarını, bizim için çok değerli olduklarını göstermek istedik. Projede çalışan İlçe Müftülüğü personellerine teşekkür ederim”dedi.Haber-Foto: Şahin Karakoç

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV