banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Kur'an-ı Kerim okuyabilenlerin oranı oldukça düşük

Kur'an'ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu Başkanı Abdurrahman Katlan, Allah'ın yüce kitabı olan Kur'an-ı Kerim'in daha iyi anlaşılması için okunması gerektiğini söyledi.

01 Mayıs 2017 Pazartesi 18:09
Bu haber 168 kez okundu
 Kur'an-ı Kerim okuyabilenlerin oranı oldukça düşük

Başımızın tacı ama okumayı bilmiyoruz

Katlan, Kırıkkale Ahlak Kültür ve Çevre Derneği ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, platform olarak gerek yurt genelinde gerekse dünya genelinde yaklaşık 100'e yakın sivil toplum kuruluşu ile Kur'an-ı Kerim'in indiriliş gayesine uygun olarak okunması, düşünülmesi, anlaşılması ve yaşanır hale gelmesi için büyük çaba gösterdiklerini söyledi. Müslümanlar arasında Kur'an-ı Kerim'in okunma oranlarının oldukça düşük olduğunu dile getiren Katlan, "Toplumumuzda Kur'an-ı Kerim'e duyulan sevgi çok üst seviyede. Kur'an-ı Kerim'i evlerimizde baş tacı eder, abdestsiz dokunmayız. Evlenecek kızların çeyizlerinde sandıkların üzerlerine koyarız. Ama Kur'an-ı Kerim'i okuyanların oranı maalesef oldukça düşük. Kur'an-ı Kerim'in manasını merak edip okuyanların oranı da yine aynı şekilde oldukça düşük seviyelerde." ifadelerini kullandı.

Kur'an-ı Kerim'i iyice içimize sindirmemiz lazım

Katlan, Allah'ın vermek istediği mesajı anlamak için Kur'an-ı Kerim'in anlayarak okunması gerektiğine işaret ederek, Kur'an-ı Kerim'i iyice içimize sindirmemiz ve anlamak için de kesinlikle okumamız gerektiğini vurguladı. Kur'an-ı Kerim'in okunması için her imkanı değerlendirdiklerini ve en büyük projelerinden birinin de mobil ağlar ve mobil aplikasyonlar üzerinde çalıştıklarını anlatan Katlan, şunları kaydetti: "Türkçe'nin yanı sıra İngilizce çalışmalarımız var. İnsanlara ulaşmanın gayreti içindeyiz. Kısa film ve animasyon çalışmaları, radyo seslendirmeleri, Türkiye genelinde ve yurt dışında konferanslar, seminerler, yarışmalar ve panel etkinlikleri ile mesajlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz. Platformumuzun destek verdiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları sayesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da onaylanmış Feyzü'l Furkan mealini, çalışmalarımız kapsamında 600 bin kişiye ulaştırdık."

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV