banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

Kuran kurslarına yoğun ilgi

İl Müftüsü Şahin Yıldırım, yaz Kuran kurslarının devam ettiğini ve kent genelinde bulunan bütün Camilerde kursun verildiğini söyledi. İnsanın en hayırlısı Kuran öğrenen ve öğretendir hadisiyle hareket ettiklerini belirten Yıldırım, yüce kitabımızı çocuklara sevdirmeye ve öğretmeye çalıştıklarını kaydetti.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 19:33
Bu haber 119 kez okundu
 Kuran kurslarına yoğun ilgi

Çocuklara sevdirmeye çalışıyoruz

İl Müftüsü Şahin Yıldırım, okulların tatile girmesiyle birlikte Kuran kurslarına beklenen de yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Kent genelinde bulunan bütün Camilerde Kuran kurslarının verildiğini belirten Yıldırım, kursun birkaç ay daha devam edeceğini ve bu konuda çalışmaların yapıldığını açıkladı. İnsanın en hayırlısı Kuran öğrenen ve öğretendir hadisiyle hareket ettiklerini belirten Yıldırım, yüce kitabımızı çocuklara sevdirmeye ve öğretmeye çalıştıklarını kaydetti.

KURAN ÖĞRENME MUTLULUĞU

Müftü Yıldırım açıklamasının devamında, “Peygamberimiz çocukları okutur ve onları çok severdi. Hayatımızı yaşarken O´nu örnek almamız gerekir. Arkadaşlarına yalan söylemeyen, insanları aldatmayan, başkaları hakkında gıybet etmeyen bir özelliğe sahip olmalıyız. Çocukluğuna baktığımızda, arkadaşları ile iyi geçinen bir peygamber, anne-babaya saygı duyan bir peygamber. Onun hayatında hep güzellikleri göreceksiniz.”

PEYGAMBERİMİZİN HAYATINI ÖRNEK ALIN

“Çocuklarla iyi geçinen, kuşu ölen bir çocuğa teselli için yanına giden bir peygamber… O peygamberin ümmeti olarak onun hayatını öğreneceğiz. İman esaslarını, Namaz nasıl kılınır? Oruç nasıl tutulur? Zekât nasıl verilir? gibi temel dini bilgileri, ibadet esaslarını, hocalarımız sizlere öğretecektir. Bu konuda Peygamber Efendimizin hayatını örnek almanızı ve bu konuda çalışmanızı diliyorum” dedi Haber Merkezi

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV