banner35
23 Haziran 2017 Cuma

Güler misin ağlar mısın!

Kutlu Doğum Coşkusu

Peygamber Efendimizin 1446. doğum yıldönümü kapsamında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Kırıkkale’de coşkuyla yapıldı. Kuran-ı Kerim tilavetlerinden, semah gösterilerine, tasavvuf musiki konserinden mehteran konserine kadar birçok aktivitenin yapıldığı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, vatandaşlara gül dağıtıldı, kutlu doğum pilavı ikram edildi.

17 Nisan 2017 Pazartesi 20:29
Bu haber 231 kez okundu
 Kutlu Doğum Coşkusu

Kuran- Kerim ziyafeti
Nur Cami avlusunda düzenlenen program, Kırıkkale Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ve Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Yaşar Çuhadar'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Nur Camii avlusunda düzenlenen etkinliklere Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ekrem Yıldız, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Hepimiz insanız ve hata yapabiliriz

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, burada yaptığı konuşmada, Hazreti Peygamberin peygamberliğini ilan ettiği zaman tek sermayesinin güvenilir insan olması olduğunu söyledi. Müslüman'ın güvenilir olmak zorunda olduğunu dile getiren Haktankaçmaz, "Bugün bu milletin başında FETÖ diye bir bela var. Hepimiz insanız ve hata yapabiliriz. Ama FETÖ'nün Türkiye'ye verdiği zarar, bugün baktığımızda ne PKK'yla ne DEAŞ'la ne de diğer terör örgütleriyle ölçülemiyor." dedi.

Müslümana duyulan güven duygusunu zedelediler

Haktankaçmaz, FETÖ'nün Müslüman'a duyulan güven duygusunu zedelediğine dikkati çekerek, "Bu, millete ve ümmete yapılabilecek en büyük fenalık, en büyük kötülüktür. Bu millet buna rağmen ayakta kalmayı bildi. İnşallah bizler başkalarının maşası olmayan, başkalarının çıkarları için kendi milletine ihanet etmeyen bu ümmetin asil evlatları, bundan sonra da güvenilir insan, zorda kalanların başvuracağı, koşacağı bir millet ve ümmet olmayı sürdüreceğiz."diye konuştu.

Kutlu Doğum Aşı ikram edildi

İl Müftüsü Şahin Yıldırım da bu yıl Kutlu Doğum Haftası'nın "Hazreti Peygamber, Emanet Bilinci ve Güven Toplumu" olduğunu anımsatarak, Hazreti Peygamber'in önce zihinlerde herkesin güven duyduğu ve herkese de güven duyan bir insan olarak kendisini kanıtladığını belirtti. İlahi dinletisi, gül ve hadis levhası dağıtımının yapıldığı program, Kırıkkale Belediyesinin Kutlu Doğum Aşı ikramıyla sona erdi.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV