banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

Plakalara ağır kusur ayarı

Araç muayenelerinde uygulanan kusur tablosunda yapılan değişiklikle standartlara uygun olmayan plakalar, muayeneden geçemeyecek.

30 Haziran 2017 Cuma 19:41
Bu haber 151 kez okundu
 Plakalara ağır kusur ayarı

KARAYOLU TRAFİK KANUNU

Genişliği 11 santimetre, uzunluğu 52 santimetre olacak plakalarda, silik, bold, italik veya kapatma şeklindeki yazı ve rakamlar ağır kusur kapsamında değerlendirilecek ve araç muayeneden geçmeyecek. Söz konusu düzenlemeyle plakalardaki yazı ve rakamların, Karayolu Trafik Kanunu'nun tescil plakaları bölümünde belirtilen 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmayan plakaların bulunduğu araçlar,  TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesinden geçemeyecek.

PARA CEZASI UYGULANIYOR

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kırıkkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cemil Bora, “Plakaların basımı, odamıza ait plaka atölyesinde yapılıyor. Merdiven altı yerlerde basılan merdiven altı yerlerde basılan plakalarda belirlenen standartların dışına çıkılıyor” dedi. Sahte plakaların terör olayları, gasp, soygun gibi kötü işlerde kullanıldığını dile getiren Bora, sahte plaka basan, dağıtan ve aracına takanlara para cezası uygulandığını anımsattı.

3 TEMMUZ’DA UYGULANACAK

Bora, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce 3 Temmuz itibarıyla geçerli olacak kusur tablosu yayımlandı. Buna göre, Hızlı Geçiş Sisteminde (HGS) yanlış ceza yazılmasına da neden olan rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold, italik veya kapatma şeklinde olması ağır kusur kapsamına alındı” dedi. Haber-Foto: Haber Merkezi 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV