banner52
12 Şubat 2016 Cuma

Ateş düştüğü yeri yaktı

Projeler İhale aşamasına geldi

Valimiz Sayın Ali Kolat, bugün Balışeyh ilçesi İzzettin köyü mevkiinde kurulu bulunan Hızlı Tren Projesi şantiyesini ziyaret ederek Proje Müdürü Şükrü Fırat 'tan bilgi aldı.

27 Ağustos 2013 Salı 19:41
Bu haber 480 kez okundu
Projeler İhale aşamasına geldi

 Ziyarette Balışeyh Kaymakamı Yusuf Yıldırım, İl Jandarma Komutanı J. Albay Harun Karabulut, İl Emniyet Müdür Vekili Bünyamin Tezol da bulundu.

Proje Müdürü Şükrü Fırat çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Verilen bilgide; Ankara-Kayaş; Kırıkkale çıkışı Etiler Mahallesi’ne kadar yapılacak Hızlı Tren Proje çalışmalarının ihale edilmesi aşamasında olduğu belirtildi. Kendi firmalarına ait çalışmalarının  Kırıkkale Etiler Mahallesi’nden başladığını ve Yozgat İli Yerköy İlçesine kadar olan 79, 625 km lik bir  uzunluğu kapsadığını söyledi.
 
Proje Müdürü Fırat, proje ihalesinin 25.04.2012 tarihinde yapıldığını; 07.01.2013 tarihinde yapılan sözleşme ilede  21.01.2013 tarihinde işe     başlandığını ifade etti. Proje bedelinin 398,437,163.65 TL olduğunu söyleyen FIRAT, proje sahasında 13.500.000 m3 kazı ve 7.600.000 m3 dolgu   yapılmakta  olduğunu  vurguladı.
 
Fırat, verdiği bilgide proje alanında 7 adet tünel, 6 adet viyadük , 6 adet köprü , 12 adet üst geçit, 49 adet altgeçit ve 131 adet menfez inşaatının bulunduğunu belirtti.
 
Proje kapsamında şantiyeye bağlı olarak toplam 458 personelin istihdam edildiğini belirten FIRAT, 135 araçla çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.  Proje çalışmalarında planlanan fiziki gerçekleştirmelerin yapıldığını, temel amacın tarihi İpek Yolunun Hızlı Tren Projesiyle modernize edilerek yeniden hizmete açılması olduğunu belirtti.  Bu projenin Yozgat-Yerköy ve Sivas arası çalışmalarının da yoğun biçimde devam ettiğini söyleyen FIRAT, Kırıkkale Hızlı Tren Projesinin planlandığı biçimde sürdürüldüğünü ifade etti.
 
Şantiyedeki incelemelerden sonra Vali Kolat ve beraberindekiler proje çalışmasının devam ettiği alanlarda incelemelerde bulundu.
 
Işıklar Köyü mevkiinde devam eden tüneli inceleyen Vali Kolat, buradaki yetkilerden bilgi aldı. Tünelin 864 metre uzunluğunda olduğu ve %45 fiziki    yapısının gerçekleştirildiği belirtildi

 Vali Kolat   incelemelerden sonra  yaptığı değerlendirmede: “ Bu  gün  hızlı trenle ilgili yapılan çalışmaları yerinde izledik. İlgili firmanın çalışmalarını gördük. Hakikaten oldukça hızlı gidiyor. Ve şuan proje  Kırıkkale’de Etiler  Mahallesi’nde buradan başlıyor.  79 km Yerköy’e kadar devam eden bir çalışma. Yoğun bir çalışma. Proje kapsamında  tüneller var, köprüler var, oldukça hızla devam ediyor. Ben ilgili firmaya ve taşeron firmaya başarılar diliyorum. Hızlı  Tren ülkemizin geleceği açısından son derece  önemli ve   mükemmel bir proje. Bölgemizdede bu çalışmalar hızla devam ettiği için son derece memnunum. Çalışmaları da zaman zaman takip edeceğiz, izleyeceğiz; gelişmeler hakkında, sorunlar hakkında gerekli desteği vereceğiz. Ben bu çalışmalardan dolayı ilgili firmaya, emeği geçenlere ve çalışanlara teşekkür ediyorum. ” dedi

Haber Merkezi

    Yorumlar

banner123
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 12 Şubat 2016 Manşeti
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 11 Şubat 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner101