banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Ülkü Ocakları bize şehitlerimizin emanetidir

Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ülkü Ocakları düzenlediği ‘Ülküde Birlik Şöleni’ ile Ülkü Ocakları'na gönül vermiş kişileri buluşturdu. Şölene katılan Ülkü Ocakları Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, yaptığı konuşmada, “Ülkü Ocakları bize kanla, ızdırapla, çileyle kazanılarak miras bırakıldı. Ülkü Ocakları bize şehitlerimizin emanetidir” dedi.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 20:41
Bu haber 176 kez okundu
Ülkü Ocakları bize şehitlerimizin emanetidir

Bozkurtlar bir araya geldi

Kırıkkale Ülkü Ocakları Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başpınar Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Ülküde Birlik Şölenine, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Seyit Ahmet Göçer, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Kırıkkale MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik ve Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ali Gençtürk ve çok sayıda ülkücü katıldı.

Duygulu dakikalar yaşadı

Başpınar Kapalı Spor Salonunda düzenlenen şölende sanatçılar Osman Öztunç, Ali Kınık ve Ozan Rahmet Safa'yı Kırıkkalelilerle buluştu. Düzenlenen etkinlikte ülkü ocaklarına gönül vermiş katılımcılar duygulu dakikalar yaşadı. Sanatçılar misafirlere halk müziğinden ve kendi bestelerinden eserler sergilediler. Özellikle Ozan Rahmet Safa'nın söylediği "Çırpınırdı Karadeniz" isimli esere bütün salon hep bir ağızdan eşlik ettiler.

 

İzin veremeyiz

Şölenin açılış konuşmasını Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz yaptı. Kılavuz yaptığı konuşmada, “Birliğe, beraberliğe ihtiyaç vardır, kardeşliğe ihtiyaç vardır. Sevgiye ve muhabbete ihtiyaç vardır. Fitneye, fesada ayak oyunlarına, bunu uygulamaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Son dönemler içerisinde hareketimizi içten içe bölmeye parçalamaya zayıf düşürmeye çalışanlar olmuştur. Bunların her biri aklımızdadır, hafızamızdadır. Bunlara izin veremeyiz”

 

Bu dava bizim her şeyimizin üzerindedir

Kılavuz, “İyi niyetli kim olursa eleştirilerini haklı görür kabul ederiz ama art niyetli bir şekilde birliğimizi beraberliğimizi bölmek isteyenlere de gerektiği şekilde muameleyi gösteririz. Bu dava, bu camia bizim her şeyimizin üzerindedir. Bu davanın üzerinde hiçbir fani yoktur. Bizim dava anlayışımız, davamıza sadakat ve samimiyet, annemizin, babamızın, kardeşimizin, evimizin, evdeşimizin daha üstündedir" ifadelerini kullandı.

 

Miras olarak bırakıldı

Ülkü Ocakları olarak yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını ancak çalışmaktan vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Kılavuz, Ülkü Ocaklarının Türk kültürünü içinde yaşattığını ve yaşatmak için gelecek nesillere de aktarıldığını söyledi. Kılavuz, “Ülkü Ocakları bize kanla, ızdırapla, çileyle kazanılarak miras bırakıldı. Türk Gençlerinin gelişmesi için çalışmaktayız. Ülkü ocakları, her zaman Türk Milletinin yanındadır. Ülkü Ocakları bir mekteptir. Ülkü Ocakları, Türk kültürünün yaşadığı, yaşatıldığı ve aktarıldığı yerdir. Sorumluluğumuzun farkındayız. Ülkü Ocakları bize şehitlerimizin emanetidir” dedi. Haber-Foto: Haber Merkezi 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV