banner35
23 Haziran 2017 Cuma

Güler misin ağlar mısın!

Uyuşturucunun kökünü kurutuyoruz

Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği Toplantısı Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz’ın başkanlığında Hükümet Konağı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda konuşan Vali Haktankaçmaz, Kırıkkale’nin uyuşturucu ile mücadelede iyi durumda olduğunu belirterek, uyuşturucunun okullarda yok denecek kadar az olduğunu söyledi.

30 Nisan 2017 Pazar 17:23
Bu haber 681 kez okundu
Uyuşturucunun kökünü kurutuyoruz

Madde bağımlılığı ve okul güvenliği masaya yatırıldı

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği Toplantısına, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş, Emniyet Müdür Yardımcıları, il yöneticileri, devlet ve özel okul idarecileri katıldı. Toplantıda uyuşturucu ile mücadelede Kırıkkale’de yapılan çalışmalar ve çalışmaların durumu hakkında Vali Haktankaçmaz bilgiler verdi. Konuşmanın ardından Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği hakkında bilgiler verildi.

Önemli olan hastalanmadan önlemini alabilmek

Vali Haktankaçmaz yaptığı konuşmada, “Önemli olan bu hastalığa yakalanmadan önlemlerimizi alabilmek. Bu hastalığa yakalandıktan sonra ise gerekli tedavilerin yapılması gerekiyor. En azından yakalanmadan önce önlemleri almak için çalışmalar yapılmalı.  Bu konuda ilköğretim, orta öğretim, okul aile birlikleri ile yaptığımız toplantılar ile de değerlendirmiştik. Bu konuda güvenlik açısından Kırıkkalemizde önemli sorunlarımız yok. Okullarımızda, okullarımızın güvenliği konusunda hiçbir sorun yok diyemeyiz. Sorun olmaz ise bizim yaşamamızın bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu Kırıkkale’de yok denecek kadar az

Uyuşturucu ile mücadelenin, Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliğinin alt konusu olduğunu ifade eden Vali Haktankaçmaz, “Bizim bunların arasında en önem verdiğimiz uyuşturucu konusu. İkinci olarak tabi yapılan çok çalışma var. Uyuşturucu Kırıkkale’de yok denecek kadar az. Uyuşturucu kullanımı ve satımını düşürebildik. Emniyetimizin, Jandarmamızın ve kolluk birimlerimizin güzel çalışmaları var. Uyuşturucu konusunda birçok konu var. Ailelerin bilgilendirmesi gibi, mekruh binaların yıkılması gibi, tedavi yöntemleri gibi” diye konuştu.

Kırıkkale olarak iyi durumdayız

Tedavi konusunda İl Sağlık Müdürlüğünün ve Halk Sağlığı Müdürlüğünün ciddi çalışmalarının olduğundan bahseden Vali Haktankaçmaz, “Kırıkkale olarak iyi durumdayız. Çalışmalarda ciddi ilerleme kat ettik. Önemli olan bu seviyeyi koruyabilmemiz. İl yöneticilerimi, okul idarecilerimiz, özel okul idarecilerimiz ile çalışmalarımız devam ediyor. Yine bir araya gelerek bu çalışmalarımız hakkında görüş alış verişinde bulunacağız” dedi.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV