29 Haziran 2017 Perşembe

Hasat dönemi yüzleri güldürdü

YHT etüt projesi 2017 yılına tamamlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından başlatılan Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren çalışmaları devam ediyor. İç Anadolu Bölgesi’ni Karadeniz ve Akdeniz limanlarına bağlayacak olan YHT etüt projesinin 2017 yılına tamamlanacağı belirtildi.

13 Kasım 2016 Pazar 16:49
Bu haber 355 kez okundu
 YHT etüt projesi 2017 yılına tamamlanacak

ULAŞIMA KATKI SAĞLAYACAK

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, proje çalışmaları devam eden Ankara –Kırıkkale- Çorum – Samsun Hızlı Tren projesinin Kırıkkale üzerinden Mersin limanına bağlanacağını söyledi. Uslu yaptığı açıklamada, “Çorum demiryolu çalışmamızın süreci hızla devam ediyor. Ekonomimize büyük oranda katkı sağlayacak demiryolumuz, sanayicimizin Samsun Limanına hızlı bir şekilde ulaşımını da sağlayacaktır” dedi.

 

YÜKSEK STANDARTA DÖNÜŞECEK

“Yaptığımız çalışmalarla hızlı tren ve yük treni özelliğini de taşıyan demiryolumuzun, ülkemizin Kuzey – Güney koridorunda yer alması sağlanmıştır. Yapılacak projenin tamamlanmasıyla Çorum’dan geçecek demiryolu; ülkemizin en önemli kuzey-güney aksı koridoru olarak yüksek standartlı hale dönüşecektir. Sanayicimiz Samsun Limanıyla birlikte Mersin Limanına da demiryolumuzla ulaşmış olacaktır” dedi.

 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının hazırladığı ‘Ulaşımda ve İletişimde 2003-2016’ kitapçığında Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Demiryolu Etüt-Projesinin 2017 yılında bitirilmesinin planlandığı, ayrıca Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesinin tamamlanması ile Samsun – Mersin limanları arası demiryolu bağlantısı sağlanarak kuzeyden güneye kısa sürede ulaşımın hedeflendiğinin belirtildiğini söyleyen Uslu, “AK Parti öncesinde somut hiçbir projede yer almayan Çorum demiryolunun proje aşamasında olması memleketimiz için oldukça önemli bir noktaya ulaşmasının bir göstergesidir. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 29 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV