Bugün - 21 Şubat 2020 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   5°°C
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Delice için talimatlar verdiDELİCE ZİYARETİ MEYVESİNİ VERMEYE BAŞLADI   Geçtiğimiz gü..
İl Genel Meclisi alt yapı sorunlarını ele aldı

 

 

Kırıkkale İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2018 yılının ilk toplantısını Meclis Başkanı Murat Çaykara başkanlığında gerçekleştirdi.

Güncel Haberi - 02 Ocak 2018 Salı

(16:38)

 

 

Kırıkkale İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2018 yılının ilk toplantısını Meclis Başkanı Murat Çaykara başkanlığında gerçekleştirdi. Köylerdeki alt yapı hizmetlerinin ele alındığı toplantı da ekmek fırınlarının denetimi ve artan boşanmaların araştırılması gibi konular ele alındı.

 

 

 

İl Genel Meclisi yılın ilk toplantısında şu konuları görüştü;

 

*Keskin ilçesi Ceritmüminli köyüne ek içme suyu deposu yapılması ile Sulakyurt ilçesi Kalekışla köyü içme suyu sistemine sayaç toplama odası yapılması ve sistemin yenilenmesi talebine ait plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Sulakyurt ilçesi Güzelyurt köyü şehit mezarlığına ulaşımı sağlayan iki sokağın ve şehit mezarlıklarına kadar olan bölüm ile Yeşilyazı köyünde bulunan (1540 yılında yapılan) tarihi Şeyh Sami camisine giden sokağın kilit parke yapılması talebine ait imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Yahşihan ilçesi merkez 1475 ada 19 parselde kayıtlı taşınmazın Kırıkkale Üniversitesi’ne tahsis edilmesi talebine ait imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Sulakyurt ilçesi Yağbasan ve orta köy arasındaki yolun asfalt özelliğini kaybetmesi nedeniyle, söz konusu yolda genişletme çalışması yapılarak stabilize yapılması talebine ait imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Balışeyh ilçesi yenice köy çeşmesinde ihtiyaç duyulan içme suyu boru ihtiyacının il özel idaresince karşılanması ile Delice ilçesi Yeniyapan köyünde yaşanan içme suyu sıkıntısının önlenmesi için boruların değiştirilmesi ve Sarıyaka köyü girişinde bulunan çeşmenin borularının yenilenmesi talebine ait köye yönelik hizmetler komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Keskin ilçesi Takazlı-Hacıömersolaklısı ve Çamurabatmaz köy yolundaki bozulan yerlerin, bozulma sebeplerinin araştırılması talebine ait araştırma ve geliştirme komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Keskin ilçesi Ceritkale köyü sınırlarındaki meyve ve sebze bahçelerindeki ürünlerin zarar görmesi nedeniyle konu hakkında araştırma yapılarak il genel meclisinin bilgilendirilmesi talebine ait araştırma ve geliştirme komisyonu raporunun görüşülmesi.

*Fırınların çevre sağlığına uygun çalışıp çalışmadığının ve bu konuda yapılan çalışmaların neler olduğu konusunda il genel meclisinin bilgilendirilmesi talebine ait çevre ve sağlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Ülke genelinde ve ilimizde son yıllarda artan boşanmalar nedeniyle parçalanan ailelerin durumu, çocukların bakımı ve eğitimi hakkında yapılan çalışmaların araştırma yapılarak il genel meclisinin bilgilendirilmesi talebine ait eğitim kültür ve sosyal hizmetler komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

*Merkez ve ilçeler de bulunan ziraat odalarının çiftçilerden yapmış olduğu kesintilerin ve yürüttüğü hizmetler konusunda araştırma ve inceleme yapılarak il genel meclisinin bilgilendirilmesi talebine ait tarım ve hayvancılık komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

Şahin Karakoç

 

 


Kaynak / Editör: Okunma 1065

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Kırıkkale'de "ByLock" davasında tahliye
Köpek dövüştüren ceza
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KIRIKKALE BASINI
Vatandaşla buluşmaları devam ediyor
Türk Eğitim-Sen Yeni Şube Kadın Komisyonunu tanıttı
‘Clinique 318’ hizmete açılıyor
Bahşılı’da ders yılının ikinci dönemi törenle
Kırıkkale’de Ufka Yolculuk çalışmaları

Diğer Haberler

Kalbine yenik düştü
Baks geçit trafiği rahatlatacak
Ortaöğretim müfredatı yenilenip sadeleştirildi
Nisan ayında en çok konut Kırıkkale’de satıldı
FETÖ sanıklarına hapis cezası
Kırıkkale en huzurlu şehirler arasında
İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yılı
Gaziler günü kutlandı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


81 İl’de seçime gireceğizANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÇELEBİ HEDEFLERİNİ MEMLEKETİ KIRIKKAL..
En Çok Okunanlar
Seyir Terasları Mart ayına yetişecek Kırıkkale’nin mevcut bulunan doğal güzelliklerinin turizme kazan.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:0207:2513:0516:0518:3419:52

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
2°°C - 5°°C
Pazar
2°°C - 4°°C
Salı
0°°C - 7°°C
Perşembe
-2°°C - 8°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14Yazılım - Web Aksiyon