Bugün - 12 Aralık 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   6°°C
 
Sünenin gelişi kıştan belli olurKırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından 2019 y..
Elektrik sorunları görüşüldü

                                                                                                                                            

İlimizde faaliyet gösteren bazı işletmelerin yetkilileri ile BEDAŞ Müdürü Mustafa Düzgün Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda bir araya gelerek elektrik iletimi ile ilgili yaşanan sorunların en aza indirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Güncel Haberi - 16 Şubat 2018 Cuma

(10:44)

                                                                                                                                            

İlimizde faaliyet gösteren bazı işletmelerin yetkilileri ile BEDAŞ Müdürü Mustafa Düzgün Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda bir araya gelerek elektrik iletimi ile ilgili yaşanan sorunların en aza indirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

 

HABERSİZ KESİNTİLER ZARARA NEDEN OLUYOR

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye BEDAŞ Müdürü Mustafa Düzgün ile odamız tarafından yapılan çağrı üzerine ilimizde faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri katıldılar. Karşılaşılan en büyük elektrik probleminin zamansız ve habersiz yapılan kesintiler olduğunu söyleyen firma yetkilileri bu sorun yüzünden yaşadıkları zararları ve yaşanabilecek olası kazalara dikkat çektiler. Toplantıya iştirak eden firma yetkilileri üretim tesisleri ve ofislerin konutlardan farklılığını hatırlatarak, üretim esnasında yapılan habersiz kesintilerin ciddi üretim kayıplarına neden olduğunu, ağır makinelerin kullanıldığı tesislerde ciddi kazalara neden olabileceğini söylediler. Toplantıya katılan inşaat sektörü temsilcileri ise yeni yapılan binalara elektrik şebeke bağlantısı yapılabilmesi için kendilerinden istenilen bazı zorunlulukları gereksizliğini ve zaman kaybına neden olduğunu belirterek bu konuda BEDAŞ Müdürü Düzgün’den çözüm istediler.

 

KESİNTİLERİ EN AZA İNDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Abonelerinin yaşadıkları sorunları en aza indirebilmek için sürekli bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen BEDAŞ Müdürü Mustafa düzgün, planlı kesintilerde valilik, ilgili bölgedeki kaymakamlıklar ve belediyelere bilgi verildiğini, belediyeden anons yaptırıldığını ve ayrıca akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamadan da kullanıcıların kesintiler konusunda bilgilendirildiğini söyledi. Bu bilgilendirmelerle merkezde yaşayan vatandaşlara ulaşılabildiğini ancak şehir dışında kalan bölgelerdeki şantiye, fabrika, üretim tesisi gibi işletmelere kesinti yapılacağı haberini ulaştıramadıklarını belirten Düzgün, plansız arızaları en aza indirmek için sürekli çalıştıklarını, kurum olarak son 2 yılda Kırıkkale’ye 40 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve 80 noktada uzaktan izleme merkezi oluşturarak arızaların tespit süresini en aza indirdiklerini söyledi.  ‘Her arızanın ardında bir neden vardır’ diyen Düzgün, inşaat firmalarından yeni binalar için istenilen zorunluluklarının tamamının güvenlik açısından gerekli olduğunu, elektrikle ilgili gerekliliklerin ihmal kabul etmeyecek kadar ciddi olduğunu söyledi.

 

KESİNTİLERİ TSO DUYURACAK

Üyelerinin her alanda karşılaştığı sorunları çözmek için bu tür toplantıların çok faydalı olduğunu söyleyen Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, elektrik ile ilgili sorunların her sektörde yaşanabildiğini ancak son dönemde BEDAŞ tarafından yapılan yatırım ve iyileştirmelerin de farkında olduklarını söyledi. Üretim yapan tesislerin en büyük sorunu olarak ortaya çıkan elektrik kesintilerden haberdar olamama sorununu çözme noktasında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın her türlü yardıma hazır olduğunu belirten Varlı, BEDAŞ’ın kesinti öncesi TSO’ya bilgi vermesi durumunda elektrik kesintisi bilgisini ilgili üyelere odaya ail www.kirikkaletso.org.tr web sitesi aracılığıyla duyurabileceklerini söyledi. Toplantıya katılan firma yetkilileri ve BEDAŞ Müdürü Düzgün, TSO’nun yapacağı bu duyuruların işlerini kolaylaştıracağını ve yaşanan üretim zayiatlarının önüne geçeceğini belirttiler.

Şahin Karakoç


Kaynak / Editör: Okunma 771

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

MHP’de bayramlaşma töreni
Çocuk haklarına çok ciddi saldırılar yaşanıyor
ÖTV iadesinde değişiklik
Bağımlılıkla mücadele eğitimi
Vali Sezer, karla mücadele çalışmalarını inceledi
Hepimiz öleceğiz ama böldürtmeyeceğiz
‘Clinique 318’ hizmete açılıyor
27 çiftçiye 999 küçükbaş hayvan hibe edildi

Diğer Haberler

Muhtarlardan halk gününde teşekkür
Medeniyetimizin keşfi Kudüs
Çocukların en sevdiği 5 kıyafet
Uzman onbaşı kaza kurbanı
Muhtarlardan sürpriz ziyaret
Kütüphane 7/24 hizmet verecek
Tıp Bayramında ağaç diktiler
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


JASAT 25 faili meçhulü aydınlattıKırıkkale İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde Eylül 2019 tarihinde..
En Çok Okunanlar
Feyzioğlu, istinafta Emine Bulut'un ailesini savunacak
Çeşitli ziyaret ve toplantıya katılmak üzere Kırıkkale’ye.. Çeşitli temaslarda bulunmak ve Kırıkkale Üniversitesinde dü.. Yüksel, İsrail’de göğsümüzü kabarttı İsrail’de yapılan Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonasına katıla.. Nüfusta asılsız haber yoğunluğu Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kırıkkale’de.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2007:5012:4415:0717:2818:53

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
3°°C - 6°°C
Cumartesi
4°°C - 10°°C
Pazartesi
5°°C - 11°°C
Çarşamba
5°°C - 12°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon