Bugün - 12 Temmuz 2020 PazarKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale'de 16-17 yaş grubunda 71 kız çocuğu evlendiTÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü ‘Dün..
Elektrik sorunları görüşüldü

                                                                                                                                            

İlimizde faaliyet gösteren bazı işletmelerin yetkilileri ile BEDAŞ Müdürü Mustafa Düzgün Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda bir araya gelerek elektrik iletimi ile ilgili yaşanan sorunların en aza indirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Güncel Haberi - 16 Şubat 2018 Cuma

(10:44)

                                                                                                                                            

İlimizde faaliyet gösteren bazı işletmelerin yetkilileri ile BEDAŞ Müdürü Mustafa Düzgün Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda bir araya gelerek elektrik iletimi ile ilgili yaşanan sorunların en aza indirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

 

HABERSİZ KESİNTİLER ZARARA NEDEN OLUYOR

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye BEDAŞ Müdürü Mustafa Düzgün ile odamız tarafından yapılan çağrı üzerine ilimizde faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri katıldılar. Karşılaşılan en büyük elektrik probleminin zamansız ve habersiz yapılan kesintiler olduğunu söyleyen firma yetkilileri bu sorun yüzünden yaşadıkları zararları ve yaşanabilecek olası kazalara dikkat çektiler. Toplantıya iştirak eden firma yetkilileri üretim tesisleri ve ofislerin konutlardan farklılığını hatırlatarak, üretim esnasında yapılan habersiz kesintilerin ciddi üretim kayıplarına neden olduğunu, ağır makinelerin kullanıldığı tesislerde ciddi kazalara neden olabileceğini söylediler. Toplantıya katılan inşaat sektörü temsilcileri ise yeni yapılan binalara elektrik şebeke bağlantısı yapılabilmesi için kendilerinden istenilen bazı zorunlulukları gereksizliğini ve zaman kaybına neden olduğunu belirterek bu konuda BEDAŞ Müdürü Düzgün’den çözüm istediler.

 

KESİNTİLERİ EN AZA İNDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Abonelerinin yaşadıkları sorunları en aza indirebilmek için sürekli bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen BEDAŞ Müdürü Mustafa düzgün, planlı kesintilerde valilik, ilgili bölgedeki kaymakamlıklar ve belediyelere bilgi verildiğini, belediyeden anons yaptırıldığını ve ayrıca akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamadan da kullanıcıların kesintiler konusunda bilgilendirildiğini söyledi. Bu bilgilendirmelerle merkezde yaşayan vatandaşlara ulaşılabildiğini ancak şehir dışında kalan bölgelerdeki şantiye, fabrika, üretim tesisi gibi işletmelere kesinti yapılacağı haberini ulaştıramadıklarını belirten Düzgün, plansız arızaları en aza indirmek için sürekli çalıştıklarını, kurum olarak son 2 yılda Kırıkkale’ye 40 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve 80 noktada uzaktan izleme merkezi oluşturarak arızaların tespit süresini en aza indirdiklerini söyledi.  ‘Her arızanın ardında bir neden vardır’ diyen Düzgün, inşaat firmalarından yeni binalar için istenilen zorunluluklarının tamamının güvenlik açısından gerekli olduğunu, elektrikle ilgili gerekliliklerin ihmal kabul etmeyecek kadar ciddi olduğunu söyledi.

 

KESİNTİLERİ TSO DUYURACAK

Üyelerinin her alanda karşılaştığı sorunları çözmek için bu tür toplantıların çok faydalı olduğunu söyleyen Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, elektrik ile ilgili sorunların her sektörde yaşanabildiğini ancak son dönemde BEDAŞ tarafından yapılan yatırım ve iyileştirmelerin de farkında olduklarını söyledi. Üretim yapan tesislerin en büyük sorunu olarak ortaya çıkan elektrik kesintilerden haberdar olamama sorununu çözme noktasında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın her türlü yardıma hazır olduğunu belirten Varlı, BEDAŞ’ın kesinti öncesi TSO’ya bilgi vermesi durumunda elektrik kesintisi bilgisini ilgili üyelere odaya ail www.kirikkaletso.org.tr web sitesi aracılığıyla duyurabileceklerini söyledi. Toplantıya katılan firma yetkilileri ve BEDAŞ Müdürü Düzgün, TSO’nun yapacağı bu duyuruların işlerini kolaylaştıracağını ve yaşanan üretim zayiatlarının önüne geçeceğini belirttiler.

Şahin Karakoç


Kaynak / Editör: Okunma 1186

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Çocuklarımızın özgürce koşup oynadığı bir bayram olsun
Keskin’de idareciler toplantısı yapıldı
Yaşam'dan Lazer Epilasyon Kampanyası
Sağlık-Sen’den fedakar personellere ziyaret
Kırıkkale’de SEKAPS eğitimi
Köprü vazifesi görüyorlar
Balışeyh’te yeni su kaynağı
En büyük engel sevgisizliktir

Diğer Haberler

Zalimlere karşı dik durdu
873 bin 641 ton inek sütü toplandı
Taşeronun kadro sevinci
10 Bin TL'lik Hurda İndirimi
Çalışma sit alanının dışında
2 köyde karantina kaldırıldı
ÖSYM, KPSS tarihlerini güncelledi
KİT’ler de çalışan emekçilere haksızlık yapılıyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Eski kayınpederini vurarak kayıplara karıştı Kırıkkale'de eski damadı tarafından bacağından vurularak yaralanan bir kişi..
En Çok Okunanlar
Gerçek enflasyon bu değil TÜİK tarafından enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından M.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,30Yazılım - Web Aksiyon