Bugün - 23 Eylül 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
1 GÜN OKULDA 4 GÜN İŞTEHaftada 1 gün eğitim ile hem Meslek Lisesi Diploması alıyorlar hem de ..
Belgesiz mülteci taşıyana ceza!

Valilik tarafından Kırıkkale sınırları içerisinde ulaşım hizmeti sunan tüm taşıyıcıların “Yol İzin Belgesi” bulunmayan Suriye uyruklulara taşımacılık hizmeti sunmalarının yasaklanmasına ilişkin duyuru yapıldı.

Güncel Haberi - 23 Şubat 2018 Cuma

(14:30)

Valilik tarafından Kırıkkale sınırları içerisinde ulaşım hizmeti sunan tüm taşıyıcıların “Yol İzin Belgesi” bulunmayan Suriye uyruklulara taşımacılık hizmeti sunmalarının yasaklanmasına ilişkin duyuru yapıldı. Kurala uymayan taşımacılara, idari para cezası uygulanacağı ifade edildi.

GEÇİCİ KORUMA KİMLİK BELGESİ

Kırıkkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Suriye uyruklulara taşımacılık hizmeti hakkında duyuru yapıldı. Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İlimizde kamu düzeni ve güvenliğinin korunması amacıyla geçici koruma kapsamındaki Suriye uyruklu yabancıların mevzuatta öngörülen usullere aykırı olarak ilimiz dışına çıkmalarının engellenmesi için ekli karamda belirtilen bir dizi tedbirin alınması uygun görülmüştür. Söz konusu tedbirler kapsamında ilimizde ulaşım hizmeti sunan taşıyıcı kişi ve müesseselerin, yanında İl Göç İdaresi Müdürlüğünce düzenlenmiş “Geçici Koruma Kimlik Belgesi” ile birlikte “Yol İzin Belgesi” bulunmayan Suriye uyruklu yabancılara taşımacılık hizmeti sunması yasaklanmıştır.”

İZİNSİZ HAREKETİN ÖNLENMESİ

“Kamu düzeni ve güvenliğinin korunması amacıyla Kırıkkale ili sınırlarında ulaşım hizmeti sunan tüm taşıyıcıların yanında il göç idaresi müdürlüğünce düzenlenmiş geçerli “yol izin belgesi” bulunmayan geçici koruma kapsamındaki Suriye uyruklulara taşımacılık hizmeti sunmalarının engellenmesi ve geçici koruma kapsamındaki Suriye uyrukluların iller arasında izinsiz hareketin önlenmesidir.”

KURALA UYMAYANA CEZA

“Bu karar; Kırıkkale ili sınırlarında yanında “Yol İzin Belgesi” bulunmayan Geçici Koruma Kapsamında Suriye Uyruklu Yabancılara ulaşım hizmeti sunan taşıyıcılara idari para cezası uygulanmasına ilişkin hususları kapsar. Ulaşım Hizmeti Sunan Taşıyıcılar: Kara, Hava. Deniz ve Demiryolu ulaşım hizmeti sunan firma ve şirketleri, acenteleri, araç kiralama firmalarını, taksileri ve taksi duraklarını, taşıma işleri komisyoncularını ve organizatörlerini, terminal işletmecilerini ile taşımacılık alanında buna benzer hizmetleri sunan kişi veya her türde müesseseyi kapsar.”

GEÇİCİ KORUMA KAPSAMI

“Geçici Koruma Kimlik Belgesi (Ek 1): Kayıt işlemleri tamamlanan ve geçici koruma sağlanan yabancıya Valilikler tarafından verilen kimlik belgisini, Yol İzin Belgesi(Ek 2): Geçici Koruma Kapsamında bulunan yabancılara 15 güne kadar bulundukları il dışına çıkışları için verilen izin belgesini ifade eder. Geçici Koruma Kapsamındaki Suriye Uyrukluların İlimizden İzinsiz Ayrılmalarının Önlenmesi Amacıyla Alınacak Tedbirler: Ulaşım hizmeti talep eden Geçici Koruma Kapsamındaki Suriye Uyruklulara bu hizmet Yol İzin Belgesi ibraz etmeleri halinde sunulacaktır.”

YOL İZİN BELGELERİNİ İBRAZ EDECEK

Ulaşım hizmeti sunan taşıyıcılar Suriye Uyrukluların il dışı seyahatlerinde Kırıkkale İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yol İzin Belgesini ibraz etmelerini isteyecekler, ibraz edilen belgelerin o kişiye ait olduğunun ve tarihin güncelliğinin kontrolünü yaptıktan sonra kişiye bilet satışıyla birlikte taşımacılık hizmeti verilecektir. Ulaşım hizmeti sunan taşıyıcılar yolcu bileti düzenlenen Suriye Uyrukluların ibraz edeceği Yol İzin Belgelerinin bir suretini alacak ve dosyalayacak yapılacak denetimlere esnasında denetimi yapan kolluk görevlilerine gösterecektir.

SEVK MERKEZLERİNE YÖNLENDİRİLECEK

“Yol İzin Belgesi” olmayan Suriyeli Yabancılara bilet satışı yapılmayacak ” Geçici Koruma Kimlik Belgesi ” bulunmayan Suriyeli Yabancılar ise kayıt altına alınmalarının sağlanması amacıyla Î1 Göç İdaresi Müdürlüğüne bağlı “Sevk Merkezleri” ne yönlendirileceklerdir. Yukarıda getirilen düzenlemelere riayet etmeyen Ulaşım Hizmeti Sunan Taşıyıcılar hakkında fiilleri ayrıca bir suç oluşturmuyor ise 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesinde öngörülen idari para cezası uygulanır.”

Haber Merkezi 


Kaynak / Editör: Okunma 1657

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

ABONELİK BAŞVURULARI BAŞLADI
İşitme engelli Emine'nin hedefi olimpiyat şampiyonluğu
Emekliler hayal kırıklığına uğradı
Patlamaya soruşturma başlatıldı
‘İthal iyidir’ anlayışı değişmeli
Şehitler için lokma döktürüldü
SEN NEYMİŞSİN BE AKBAŞ
Ardışık sistemle 300 askeri şahıs tespit edildi

Diğer Haberler

Suç duyurusunda bulundular
Pırıl pırıl bir sağlık kompleksimiz olacak
100 yıllık onur ve gurur
O bölgede oturanlara güzel haber
Kırıkkale’de vergi haftası kutlamaları başladı
Bakan Kurum'dan Çeşnigir’de tekne turu
Vali Haktankaçmaz, yatırımları inceledi
Emniyet Müdürü Çorumlu, muhtarları dinledi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Yahşihan’a sağlıklı yaşam yürüyüşü yoluYahşihan Belediyesinin bir süre önce başlatmış olduğu Sağlıklı Ya..
En Çok Okunanlar
HES uygulamasına takıldılar
Kırıkkale'de HES uygulaması esnasında alınan koronavirüs tedbirlerine .. Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kırıkkale&rsquo.. Başkan Uça'dan Vali Sezer'e 71 sırt numaralı forma 3.lig 4. Grupta mücadele edecek olan Kırıkkale Büyük Anadolu.. İl Sağlık'tan online proje toplantısı Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Proje ve Ar- Ge birimi ve.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,27Yazılım - Web Aksiyon