Bugün - 28 Ekim 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kaçak tütün operasyonuKırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şubesi ekipl..
"Ben, bütün bunları Allah rızası için yaptım"

Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Faruk Vurgun, 54.

- 27 Şubat 2018 Salı

(08:45)

Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Faruk Vurgun, 54. Hükümetin  Başbakanı Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın vefatının 7. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde basın açıklaması yaptı.

 

ASLA DAVADAN VAZGEÇMEDİ

Faruk Vurgun, Erbakan'ın, "Davam" kitabında yer alan, "Ben, bütün bunları Allah rızası için yaptım" ifadesinin, onun nasıl bir yapıda olduğunu açıkça ortaya koyduğunu belirterek, insanlığın hayrı için düşüncelerini ve görüşlerini Milli Görüş'te ifade eden merhum Erbakan'ı anlamanın her samimi insanın vazifesi olduğunu ifade etti. Erbakan’ın Milli Görüş'ü tanımlarken maddi ve manevi olmak üzere iki ana boyut ortaya koyduğunu hatırlatan Vurgun, "Bunları gerçekleştirirken bir Müslümanın sahip olması gereken en önemli vasıflardan biri olan dirayete sahip olduğunu ve bu vasfı sayesinde asla davasından vazgeçmeyerek, yalnızca Allah rızası için son nefesine kadar bu yolda yürümeye devam ettiğini" söyledi.

 

YOKLUĞUNU HİSSEDİYORUZ

Vurgun, Erbakan'ın son döneminde parti programlarına katılmak için gösterdiği azmi ve anılarını anlatarak, onun büyük hedefleri olduğunu, davası için son nefesine kadar gayret ettiğini söyledi. "Bugün geldiğimiz noktada onun yokluğunu çok ama çok hissediyoruz" diyen Vurgun, yaşanan her olayın onun mücadelesini daha anlamlı ve önemli hale getirdiğini, söyledi. Vurgun, İslam aleminin kaos içinde olduğunu, siyonizmin dünyada hiç olmadığı kadar bugün kendisini özgür ve güvende hissettiğini, 70 yıllık süre içerisinde siyonizmin askerlerinin ilk defa Müslümanların ilk kıblesine postallarıyla girme ve Kudüs’ü Başkent ilan etme cüretini gösterdiğini, İslam coğrafyasının kan ağladığını, Müslümanların imamesi kopmuş tesbih taneleri gibi bir o tarafa bir bu tarafa savrulduğunu anlattı.

 

"ADALETİ SADECE MİLLİ GÖRÜŞÜN SAVUNDUĞU SİSTEM SAĞLAR"

İçinde bulundukları dünyada huzur ve barışın bir türlü tesis edilmediğini, bir yandan Müslümanların zaafı, diğer yandan iktisadi, siyasi ve askeri gücü elinde bulunduran küresel emperyalizmin ve erkin adil olmayan tutumunun dünyayı yaşanmaz hale getirdiğini ifade eden Vurgun, adalet olmadan dünyada huzur ve barışın olmasının mümkün olmadığını vurguladı.

 

AYAKLAR ALTINA ALINABİLİYOR

Vurgun, "Adaleti sağlayacak yegane sistem hiç şüphesiz Milli Görüşün savunduğu sistemdir. Bugünkü manzara gösteriyor ki küresel egemenler sömürüyü bir hak olarak görüyor. Sahip oldukları güce dayanarak menfaatleri gerektirdiğinde her türlü zulme başvurmaktan çekinmiyorlar. Bir taraftan kendi ürettikleri İslam düşmanlığını körüklerken öbür taraftan uydurma bahane ve yalan iddialarla İslam ülkelerine saldırıyorlar. Konu Müslümanlar olduğunda bütün demokratik kurallar, değerler ve hukuk ilkeleri ayaklar altına alınabiliyor" diye konuştu.

 

İSLAM BİRLİĞİ KURULMALI

Batılı devletlerin ve İsrail'in Müslüman ülkelere yönelik tutumlarını eleştiren ve haksız, sömürgeci politikalarını anlatan Vurgun, onlar bunu yaparken kendilerinin kucaklaşmayıp kutuplaştığını, kardeş olmak yerine hasımlaştıklarını aktardı. Bir olmamız, birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Açık ve net söylüyorum Erbakan hocamızın işaret ettiği İslam Birliği'ni kurmadığınız müddetçe Müslümanlar ezilmekten, horlanmaktan, hakarete uğramaktan katiyen kurtulamayacaklardır" dedi.

 

Haber: Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: Okunma 1178

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

Keskin’de okuma-yazma kursu
Sahteciler Giresun’da yakalandı
Memur-Sen’den operasyona destek
Tüm Muhtarlardan Başkan Saygılı’ya ziyaret
Hititli öğrencilerinden Vali Haktankaçmaz’a ziyaret
Bahşılı'da evden hırsızlık
Minibüs bahçeye uçtu
ABD ve İsrail'in işgal planları devam ediyor

Diğer Haberler

Uyuşturucu operasyonu
Geleceğimizin teminatı olan Çocuklarımız!
Birdal Güven Tazeledi
Kırıkkale'nin ihracatı azaldı ithalatı arttı
Sağlık çalışanları adalet istedi
Güçlü toplum güçlü kadınla olur
HACILAR İLÇE OLSUN
Ramazan bağışlarınızla önce çocuklar iyileşsin
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
2 sınıfta daha yüz yüze eğitim heyecanıKoronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitime devam eden iki sınıf d..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale’den 7 kişi immün plazma bağışçısı oldu Kızılay’ın bir süre önce başlattığı İmmün plazma bağış.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,06Yazılım - Web Aksiyon