Bugün - 15 Ağustos 2020 CumartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
MHP’li Öztürk sorunları dinliyorMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Ö..
Cumhurbaşkanlığı ve Başkanlık Sempozyumu

Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı “Cumhurbaşkanlığı ve Başkanlık Sistemi Tanıtım Sempozyumu” gerçekleştirdi.

Siyaset Haberi - 08 Haziran 2018 Cuma

(14:33)

Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı “Cumhurbaşkanlığı ve Başkanlık Sistemi Tanıtım Sempozyumu” gerçekleştirdi.

24 HAZİRAN ÜLKEMİZ İÇİN BİR DÖNÜM VE SIÇRAYIŞ NOKTASI

Geniş bir sağlık çalışanı kitlesiyle gerçekleştirilen sempozyumun açılış konuşmasını yapan Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan,  “Yürütme organı Meclis’teki dengelerden etkilenmediği için siyasi istikrarsızlığın önüne geçilerek böylece Türkiye’de geçmiş yıllarda olduğu gibi yönetim kargaşası yaşanma tehlikesi bertaraf edilmiştir. Doğrudan halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı ve ona bağlı yürütme organı Meclis içinden çıkmaz. Dolayısıyla parlamenter sistemde iç içe geçmiş olan yasama, yürütme ve yargı kuvvetleri Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde birbirinden tam olarak ayrılmaktadır. Hiçbir kuvvet birbirine üstünlük kuramaz, kuvvetler birbirine karşı bağımsızlığını elde etmektedirler.  Meclis dengelerine bağlı hükümetlerin bürokrasiye egemen olmakta zorlandığı parlamenter sistemin aksine, karar alma mekanizmaları çok daha süratli ve isabetli çalışır. İyi bir yönetimle birlikte hızlı ve kolay karar alabilmek, ülkenin çok daha güçlü şekilde kalkınması sağlayacaktır. Sendikacılığın bizlere yüklediği sorumluluğun farkındayız ve ona göre hareket etmeye gayret etmekteyiz. Bu nedenle 24 Haziran seçimleri ülkemiz için bir dönüm ve sıçrayış noktasıdır.”diye konuştu.  

ÇALMADIK KAPI, SIKMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ

Kürsüye çıkan AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, yaptığı konuşmada, AK Parti teşkilatının her daim seçim hazır olduğunu belirterek şunları söyledi: "İnşallah 24 Haziran'de Kırıkkale'nin 3 milletvekilini de partimizden seçim Ankara'ya göndereceğiz. Vakit icraat vakti, vakit Kırıkkale vakti. AK Parti'nin Kırıkkale'ye yaptığı hizmetleri herkes biliyor. Kırıkkale'ye son 15 yılda 10,21 milyar lira yatırım yapılmış. Bugün alnımız ak bir şekilde geziyorsak, bunun için milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Teşkilat olarak sandık bazlı bir çalışma başlattık. Kırıkkale merkezde 41 okul var ve biz 41 çalışma gurubu oluşturduk. Kapı kapı geziyoruz. İnşallah 24 Haziran'a kadar çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız."

TBMM’NİN GENÇ SESİ OLACAĞIM

Ak Parti Milletvekili Adayı Mustafa Arslan konuşmasında, “Böylesine bir kalabalıkla bizleri karşıladığınız için sizlere çok ama çok teşekkür ediyoruz. Bu organizasyonu gerçekleştiren sizlerle bizleri burada buluşturan Sağlık-Sen Şube Başkanlığı’na da ayrıca teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Yeni dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin sesi gençlerin sesi olacağını söyledi. Kırıkkale’nin spor ve çeşitli alanlarda daha geniş yatırımlar alabilmesi amacıyla çalışma sergileyeceğiz. Biz bu davaya gönül verdik. Geçmişten bugüne gecemizi gündüzümüze katarak, milletimize, devletimize ve cumhurbaşkanımızın her zaman yanında olduğumuzu göstermek amacıyla önemli çalışmalara imza attık.”dedi.

GÜÇLÜ LİDER GÜÇLÜ TÜRKİYE İSTEMEDİKLERİ İÇİN

Milletvekili Adayı Bayram Salim Bozdemir ise yapmış olduğu konuşmasında “24 Haziran’da seçim var ama bir farkı var. Bu seçimde yeni bir sisteme geçiyoruz. Türkiye 2002’den bu yana 16 yıldır sessiz bir devrim yaşandı. Bu seçim onun için önemli. Cumhuriyet kurulduktan 2002’ye kadar 79 yılda Türkiye’de yapılan işlerin binlerce katı yapıldı. Bu işlerde emeği geçen vekillerimize teşekkür ediyorum. Bir şehre yatırım yapılıyorsa bunun en önemli ayaklarından birisi siyasettir. Bürokrasi de siyaset olmayınca bu yatırımları yapamaz. Siyaset bunun önünü açar, talep eder, bürokrasi de çalışır. Onun için sonsuz teşekkür ediyoruz. Türkiye’de bir değişim yaşanıyor. ‘Neden parlamenter isteminden vazgeçiyorsunuz, bakın Danimarka, Norveç, İsveç ne güzel gidiyor.’diyorlar. Onların nüfusu 4 milyon, 5 milyon. Büyük devletlere bakın. Fransa, ABD, Rusya bunların milyonlarca büyük nüfusu var ve başkanlık sistemiyle yönetiliyorlar. Bunlarda güzel oluyor da Türkiye’de neden olmasın. Neden olmasın biliyor musunuz? Güçlü lider güçlü Türkiye istemedikleri için. Muhalefette yapılanı yıkacağız diyor. Yapılan yıkılır mı? Üstüne koy üstüne. 2002’den 2018’ kadar yapılan hizmetler; sihirli değnekle dokundular da mı gerçekleşti. Türkiye’den petrol, altın, elmas çıktı da mı bu hizmetler yapılıyor. 2002’den önce 22 bankanın içini boşalttılar. 80 milyar dolar yurtdışına gitti. 80 milyar dolarla ne yapılır biliyor musunuz. 16 yılda yapılan bu işlerin birçoğu yapılırdı. Onlar yapmak isteselerdi, yaparlardı ama emri başka yerlerden alıyorlardı.”ifadelerinde bulundu.

CUMHURBAŞKANIMIZI ENGELLEMEYİ BAŞARAMAYACAKLAR

En son kürsüye gelen Ak Parti Milletvekili Adayı Ramazan Can ise yapmış olduğu konuşmasında; “Salonda bulunan sağlık camiasının kalabalık ve coşkulu olmasından dolayı teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Nefis taşıyoruz. Hepimiz farklı beklentiler için olabilir. 57 tane yiğit aday adaylığına başvurdu ama 3’ü listeye girebildi. Hepinizin desteğinize ihtiyacımız var. AK Parti havuzuna hep birlikte su taşıyalım istiyorum. Özellikle bölgesel milliyetçiliğe geçit vermememiz lazım. Bir dönem 3 milletvekili arka arkaya Keskin’den kondu. Keskin denirse zaten bütün bu coğrafya oraya bağlıydı. Netice itibariyle bazı siyasi parti yöneticilerinin darağacında bir şey olmadığından bölgesel milliyetçilik yapmalarını da anlayabilmiş değiliz. Hepimiz Kırıkkaleliyiz. Hepimiz Denek Madenliyiz, hepimiz Keskinliyiz, hepimiz Balışeyhliyiz, hepimiz Bahşililiyiz, hepimiz Çelebiliyiz, hepimiz Sulakyurtluyuz, hepimiz Deliceliliyiz, hepimiz Yahşihanlıyız, hepimiz, Kırşehirliyiz, hepimiz Çorumluyuz, hepimiz Çankırılıyız, hepimiz Türkiyeyiz. Yaradılanı severiz yaratandan ötürü. Bölgesel milliyetçiliğe son. Hepimiz tek yumruk Ak Parti’ye çalışacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, inşallah yüzde 50’nin üzerinde bir oyla seçilecek. Alçak FETÖ ve arkasında duranlara en büyük dersi vereceğiz. Üç milletvekili olarak da meclise gideceğiz. Cumhurbaşkanımızı engellemeyi başaramayacaklar.”dedi.

SEMPOZYUMA GENİŞ KATILIM

Sağlık-Sen Şube Başkanlığı organizasyonunda geniş bir katılımla; İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Başkanlık Sistemi Tanıtım Sempozyumu’na Ak Parti Milletvekili Adayları Ramazan Can, Bayram Salim Bozdemir ve Mustafa Arslan da katıldı. Milletvekillerinin yanı sıra Ak parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, İl Başkan Yardımcısı Pınar Yıkılmaz, Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Esma Ünal, Merkez İlçe Başkanı Haydar Bozdemir, İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Memur-Sen İl Başkanı Yaver Yalçın ve sağlık çalışanları katıldı.


Kaynak / Editör: admin Okunma 1649

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

İnsanımızın samimiyetine güveniyoruz
Bahçeli'den Bayrakdar’ın görevden alınmasına tepki
Sulakyurt’a futbol sahası ve spor kompleksi
MHP’li adaylar iftarda basınla buluştu
KIRIKKALE İÇİN BİR HAYALİM VAR
Sancaklı’dan Öztürk’e hayırlı olsun ziyareti
Seçimlerden Galip Çıkacağız
Sandık bazlı çalışma toplantısı

Diğer Haberler

FETÖ'nün Aselsan Yapılanması Davası
Alt yapı, üst yapı ve yeşil alanda sorunumuz kalmadı
Eskrim il birinciliği sona erdi
Aytekin aday adaylığını açıkladı
Kırıkkaleli Uzman çatışmada yaralandı
ALS hastalarına sabırlı, şefkatli ve özenli davranılmalı
Bebeklerde İşitme kaybına dikkat!
Muhabbete engel yok
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
CHP’nin altyapısını eliştirdiBelediye Başkanı Sayın Osman Türkyılmaz basın mensuplarıyla makamında ..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale COVİD-19’a bir kurban daha verdi Koronavirüs tedbirleri kapsamında Salgın Denetiminde pilot il se&ccedi.. DELİCE BEYAZINA İHANET ETMEYİN Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem’den üzüm satıcıla.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,45Yazılım - Web Aksiyon