Bugün - 22 Şubat 2020 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   6°°C
 
81 İl’de seçime gireceğizANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÇELEBİ HEDEFLERİNİ MEMLEKETİ KIRIKKAL..
Ek gösterge düzenlemesi kapsayıcı olmalıdır

3600 Ek Gösterge çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, düzenlemenin kapsayıcı olması gerektiğini belirterek sadece 4 meslek grubunu kapsayacak şekilde hazırlanmasının hayal kırıklığına neden olduğunu bildirdi.

Sağlık Haberi - 14 Şubat 2019 Perşembe

(10:07)

3600 Ek Gösterge çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, düzenlemenin kapsayıcı olması gerektiğini belirterek sadece 4 meslek grubunu kapsayacak şekilde hazırlanmasının hayal kırıklığına neden olduğunu bildirdi.

 

BÜTÜN MEMURLARIN YILLARDIR BEKLENTİSİ

Ek Gösterge çalışmalarının kapsayıcı olması gerektiğine dikkat çeken Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Uzunca bir süredir 3600 Ek Gösterge verilmesi ile ilgili sözler söylenmekte, bazı çalışmalar yapılmaktadır. Bu süreçte Türk Sağlık-Sen olarak bizler de ek gösterge konusunun bütün memurların uzun yıllardan gelen beklentisi olduğunu ve yalnızca belli meslek grupları için değil bütüncül bir yaklaşımla ele alınarak kapsamlı bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etmiştik.  Bu konuda Konfederasyonumuzun yaptığı kapsamlı bir çalışmada Kanun Tasarısı halinde TBMM’de görüşülmeyi beklemektedir.  

 

TUTARSIZLIKLAR VE ADALETSİZLİKLER İÇERİYOR

Konu ile ilgili olarak kamu çalışanları kendilerini mutlu edecek bir açıklama beklerken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın 4 meslek grubuna yönelik bir çalışma yapıldığını belirtmiştir. Kamuoyunda dolaşan bu tür haberler ve açıklamalar, uzunca bir zamandır gündemi meşgul eden ve memurların bütününün beklenti içine girdiği ek gösterge düzenlemeleri konusunda hayal kırıklığı yaşanmasına neden olmaktadır. Mevcut ek gösterge düzenlemesi, kendi içinde tutarsızlıklar ve adaletsizlikler içermektedir. Bu nedenle zaten revizyona muhtaç bir durumdadır. Bu bakımdan ek gösterge sorunu yalnızca belli unvanlardaki kamu görevlilerinin değil bütün memurlarımızın kanayan yarasıdır.

 

EK GÖSTERGE ARTIŞI GENELE YAYILMALI

Bilhassa ek gösterge uygulamasından hiç faydalandırılmayan yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları başta olmak üzere emekli maaşları son derece düşük olan tüm kamu görevlilerinin ve haksızlığa uğrayan idarecilerin, araştırmacıların ek göstergelerle ilgili beklentisi vardır. Türk Sağlık-Sen olarak yıllardır, kamu görevlilerinin emeklilik sorunlarının başında ek gösterge uygulamasının eksikliğinden kaynaklı sorunların geldiğini ifade etmekteyiz. Dolayısıyla ek gösterge rakamlarının bir an önce detaylı bir çalışma yapılarak hiyerarşik düzene göre yeniden belirlenmesi, ek gösterge alamayan personelin de bu uygulamadan faydalanmasının sağlanması, bütün memurların emekli maaşları için son derece önemli bir maaş unsuru olan ek gösterge rakamlarının bütün memurlar için 800 puan artırılması ve Ak Parti’nin seçim beyannamesinde yalnızca belli unvanlar için öngörülen ek gösterge artışının genele yayılması gerekmektedir. 

 

YENİDEN ELE ALINMALI

Bunun için daha önce de defalarca dile getirdiğimiz üzere ek gösterge uygulaması bütün memurları da kapsayacak şekilde yeniden ele alınmadan, yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmeden yapılacak her türlü düzenleme eksik kalacak ve var olan sorunları derinleştirmekten yeni adaletsizlikler doğurmaktan öteye gidemeyecektir. Bu noktada Türkiye Kamu-Sen’in ek gösterge uygulamasına ilişkin talep ve önerileri mutlak surette dikkate alınmalı ve hazırlanacak taslak tüm memurların beklentilerine cevap verecek nitelikte geniş çerçeveli olmalıdır.”


Kaynak / Editör: Okunma 1850

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

Dr. Ömer Dedebali Afrin’e gitti
Bİ’ LİRAN VAR MI?
Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarıyor
112 Acil Sağlık Hizmetleri 25 yaşında
Solunum hastalıklarında egzersizler yaşam kalitesini artırıyor
Poliklinik hizmetleri veriliyor
İlaçlamada ara vermek yok
11 bin 1.sınıf öğrencisine ağız diş sağlığı taraması yapıldı

Diğer Haberler

halı hırsızları yakalandı
Kaybedilebilir dane kaybı oranı yüzde 3
Ahılı tepede kurtarma operasyonu
Ebru öğretmene hüzünlü veda
Deprem Kırıkkale’den hissedildi
Önal, Adliye çalışanlarının talebini TBMM'ye taşıdı
Kırıkkale'de bilirkişilik sempozyumu
Keskin’e yakışır bir müftülük binası olacak
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


DİM: “KGK’NIN BAŞARISINI HAZMEDEMEYENLER KİRLİ ELLERİNİ ÜZERİMİZDEN ÇEKüresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Twitte..
En Çok Okunanlar
Dikkat! Keskin'de EDS devrede Keskin ilçesinin Kırıkkale il merkezi yönündeki giriş ve &.. Cumhurbaşkanı Erdoğan Delice için talimatlar verdi DELİCE ZİYARETİ MEYVESİNİ VERMEYE BAŞLADI   Geçtiğimiz gü.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:5907:2213:0416:0618:3719:55

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
3°°C - 6°°C
Pazartesi
0°°C - 8°°C
Çarşamba
-2°°C - 12°°C
Cuma
-1°°C - 8°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon