Bugün - 24 Kasım 2020 SalıKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale'de 282 bin m2'lik alana yapı izniTÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü 2020 yılı Ocak-..
HİZMETKARINIZ OLMAKTAN GURUR DUYDUM

Projelerini tanıtan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ikinci dönem için yetki istedi

 

HİZMETKARINIZ OLMAKTAN GURUR DUYDUM

 

Bir taraftan 5 yıllık süre zarfında yaptıkları hizmetleri sıralayan, diğer taraftan projelerini sıralayan Kırıkkale Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Saygılı hemşerilerinden ikinci dönem için yetki istedi.

Siyaset Haberi - 18 Şubat 2019 Pazartesi

(11:30)

Projelerini tanıtan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ikinci dönem için yetki istedi

 

HİZMETKARINIZ OLMAKTAN GURUR DUYDUM

 

Bir taraftan 5 yıllık süre zarfında yaptıkları hizmetleri sıralayan, diğer taraftan projelerini sıralayan Kırıkkale Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Saygılı hemşerilerinden ikinci dönem için yetki istedi. Başkan Saygılı “Bundan 5 yıl önce bir emanet verdiniz bana. 5 yıl boyunca Kırıkkale’nin hizmetkarı olmaktan onur ve gurur duydum” diye konuştu. 

 

 

KIRIKKALE'YE ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILDI

Kırıkkale Belediye Başkanı ve Ak Parti adayı Mehmet Saygılı 2014 yılından bu tarafa yapılan hizmetleri ve 31 Mart Yerel seçimlerinden sonra hayata geçirmek istediği projeleri düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. Taç Mahal balo ve kongre salonunda düzenlenen toplantıya teşkilat yöneticileri, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen yaptı. Ak Parti’nin Kırıkkale’de hayata geçirdiği projeleri sıralayan İl Başkanı Dağdelen, Başkan Saygılı'nın çok güzel ve heyecan verecek projelerinin olduğunu vurguladı. Yeni dönemde AK Parti'ye yakışan büyük bir hizmet anlayışıyla yola devam edeceklerini aktaran Dağdelen, "2002 yılından beri AK Parti hükümetlerince Kırıkkale'ye çok büyük yatırımlar yapıldı. Bundan sonra da devam edecek. Bu yatırımlar ve hizmetler için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 31 Mart'ta da başta ilimiz ve 8 ilçe ile 2 beldede belediye başkanlığını alabilecek güce ve potansiyele sahibiz. İnşallah yüksek oy oranlarıyla alacağız. Seçim sürecinin sakin, güvenli ve huzurlu geçtiği illerden biri Kırıkkale. Bunun için herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

 

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN BİR KURUŞ AYRILMADI

Daha sonra kürsüye gelen Kırıkkale Belediye Başkanı ve Ak Parti adayı Mehmet Saygılı göreve geldiği 2014 yılından bugüne yaptığı çalışmaları sıraladı. 5 yıl boyunca elde olan imkanlarla hizmet etmeye çalıştıklarına vurgu yapan Başkan Saygılı MKE’den devralınan araziye şehir parkı, şehitler parkı ve Kırıkkale evleri yaptıklarını, bu çalışmayla birlikte bölgenin bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Sera ve çiçeklendirme çalışmaları kapsamında bir tane bile çiçek satın almadıklarına dikkat çeken Başkan Saygılı, çocuk oyun alanları ve rahmi Pehlivanlı sokağı yaptıklarını kaydetti. Kırıkkale’nin 20 yıldır çektiği tapu problemini ortadan kaldırdıklarını ve vatandaşların tapularına kavuştuklarını belirten Başkan Saygılı, faaliyetlerini sürdüren Sosyal Konsey’e 5 yıldır belediye bütçesinden bir kuruş daha ayırmadıklarını hayırsever vatandaşların katkısıyla yardımların sürdüğüne işaret etti. Çat kapı ziyaretleri yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Saygılı, Halk günü uygulaması başlattıklarını ve bu hafta 234’üncüsünü gerçekleştirdiklerini belirtti. Millet kıraathanesini hayata geçiren ilk belediye olduklarını hatırlatan Başkan Saygılı, minibüs durakları, taksi evleri, lostra salonu, Balıkçılar çarşısı, Bahçelievler Mahallesi yürüyüş ve bisiklet yolunun hizmete sunulduğunu vurguladı.

 

 

5 MİLYON 652 BİN TL’LİK ARAÇ ALINDI

Araç parkurunu genişlettiklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Saygılı, 5 milyon 652 bin TL’lik araç aldıklarını söyledi. Yol asfalt çalışmaları kapsamında sıcak asfalt, kilit parke ve sathi kaplama çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan saygılı, bundan sonra sathi kaplama yerine sıcak asfalt yada beton yol çalışması yapmayı planladıklarını vurguladı. Yeni dönemde çöplerin her gün toplanması yönünde çalışma yapacaklarını söyleyen Başkan Saygılı, haşereyle mücadelenin kış aylarında dahi yapıldığını, katı atık sahasında ayrıştırma sisteminin devrede olduğunu, burada üretilen enerjiden alınan belediye payının yüzde 10’dan yüzde 20’ye çıkartıldığını belirtti. Cenaze hizmetleri 1462 çadır kurulduğunu söyleyen BaşkanSaygılı, 10 adet cenaze aracının, 5 servis aracının bulunduğunu kaydetti. Başkan Saygılı “Bu şehir bizim, bu şehrin sahibi bizleriz. Bu kardeşiniz size hizmetkar olmaktan başka hiçbir amacı yok. Ben gücü sizlerden alıyoruz. Bu görev bize verilirse asla ve asla tereddüt etmeden 24 saatse 24 saat, çalışmaya hazırım, bu kardeşiniz sizin emrinizde. İnşallah rabbim sizlere hizmetkar olmayı bize nasip eder” dedi.

 

 

KIRIKKALE’YE VİZYON KATACAK PROJELER

Daha sonra projelerini sıralayan Belediye Başkanı Saygılı “Kırıkkale’mizin, hem de belediyemizin kaynakları yapılacak pek çok hizmete maalesef yeterli değil. Bu manada görüşmelerle, kaynaklar bularak Kırıkkale’mizin ihtiyacı olan hizmetleri yerine getirmek istiyoruz.

 

 

SPOR KOMPLEKSİ; Bakanlıkla görüşülerek yatırım programına alınması sağlandı. MKE arazisi içerisine yapılacak. İçerisinde her türlü spor faaliyetlerinin yapılacağı alanlar olacak.

 

 

GENÇLİK MERKEZİ; Spor kompleksinin içerisinde gençlerin farklı alanlarda aktivitelerde bulanacağı bir merkez olacak. Bakanlık ve belediye ortaklaşa yapacak. MKE Açık Hava Düğün Salonu yanında ki eski tekel binasının bulunduğu yere yapılacak.

 

 

KIRIKKALE EVLERİ MAHALLESİ; Hali hazırda ki Kırıkkale Evleri üst tarafta ki meslek lisesi alanına doğru genişletilerek Hamamönü-Hacıbayram tarzı bir Kırıkkale Evleri Mahallesi kurulacak.

 

 

ÇORUH ÖZÜ REKRAASYON ALANI; Bu dönem bazı bölgelerinde yapılan çalışmalar derenin tamamını kapsayacak şekilde genişletilecek. Çoruh Özü çevresi bisiklet yolları oturma alanları, yürüyüş yolları şeklinde düzenlenecek. DSİ ile yapımında anlaşma yapıldı. DSİ ile ortaklaşa hayata geçirilecek. Dere ıslah edilecek.

 

 

ARDİYECİLER SİTESİ PARKI; Ardiyeciler sitesi olarak kullanılan alan park alanı haline dönüştürülecek. Bölgede ki ardiyeler satın alınan Emin Örs´e ait fabrikanın bulunduğu alana taşınacak.

 

 

BİLİM VE DENEY MERKEZİ; Yenimahallede bulunan Kültür Park içerisinde ki kule yanlardan genişletilerek bilim ve deney merkezi haline getirilecek. Üzerine teleskop konulacak. Merkez gençlerin hizmetine sunulacak.

 

 

YAYA ALT GEÇİTLERİ; Tren yolunun şehri böldüğü alanda 4 adet yaya alt geçidi yapılacak. İlki Karşıyaka kavşağının altına yapılmaya başlandı.

 

 

KIRIKKALE ŞEHİR MEZARLIĞI; Çevre yolu kenarına 70 dekarlık alana şehir mezarlığı kurulacak. Tahsisi yapıldı. Mezarlar sıralı sistem yöntemi ile yapılacak. Azami 6 kişilik aile mezarlıkları oluşturulacak.

 

 

KÜLTÜR MERKEZİ; Eski valilik binasının bulunduğu ve halen otopark olarak kullanılan alan altı otopark üstü kongre ve kültür merkezi olarak yatırım programına alındı.

 

 

KİTAP CAFE; Uygun park alanları içerisine kitap cafeler yapılacak.

 

 

SANAYİ SİTESİ; Sanayi çarşısı yeni bir yere taşınacak. Yer tespiti yapıldı. Bakanlıkla gerekli görüşmeler sağlandı. Projesi yapıldı. Mevcut alan kentsel dönüşüme sokulacak.

 

 

CELAL BAYAR PARKI REVİZESİ; Kırıkkale´nin en büyük mesire alanı olan Celal Bayar Parkı yeniden revize edilecek. İçerisine hayvanat bahçesi yapılacak.

 

 

MİLLET BAHÇESİ; Celal Bayar Parkı içerisinde ki 10 hektarlık alana millet bahçesi kurulacak. Proje devletin taahhüttü altına girdi. 200 günlük hükümet projelerinin arasında yer alıyor.

 

 

YENİ MESİRE ALANLARI; Kent Ormanı için Orman Bakanlığı ile anlaşma yapıldı. Bölge mesire alanı olarak yeniden revize edilecek. Ayrıca üçüncü bir mesire alanı olarak da Çelbor´la yapılan anlaşma ile Çelbor´un önünde ki ormanlık alan kullanılacak.

 

 

KAPALI PAZAR YERİ VE SPOR ALANI; Hali hazırda kullanılan ve yeni yapılacak olan pazar yerlerinin üst kısımları spor ve çocuk alanları olarak değerlendirilecek.

 

 

ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI KAVŞAĞI; Bir önceki dönemde de Saygılı´nın vaatleri arasında yer alan proje bu dönem hayata geçirilecek. Ayrıca bulvara bisiklet ve yürüyüş yolu yapılacak.

 

 

MAHALLE KONAKLARI; 5 adet mahalle konağının yapımı tamamlandı. Burada bayanlar için İş-Kur ile birlikte meslek edindirme kursları düzenlenecek.

 

 

SİLAH VE OZANLAR MÜZESİ; MKE Açık hava düğün salonunun bulunduğu alan silah müzesi yapılacak. Gerekli görüşmeler tamamlandı. Aynı zamanda şehre Ozanlar Müzesi yapılacak.

 

 

BAĞLARBAŞI VE DEVEBAĞIRTAN REVİZE PROJESİ; İki bölge proje alanı ilan edildi. Burada yeni yerleşim alanları kurulacak.

 

 

MÜCAVİR ALAN GENİŞLEMESİ; Şehrin mücavir alanı genişletilerek arsa mağduru vatandaşların mağduriyeti kaldırılacak.

 

 

KİTAPLIK DURAKLAR; Şehir içerisinde ki bazı duraklar kitaplık durak şeklinde dizayn edilecek” dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 1197

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

MHP adayı Yarar’dan Hastane ziyareti
Ak Parti’den Keskin’de seçim çalışması
En az 2 bin işsize iş imkanı sağlayacağız
Kırıkkale yerel seçime kilitlendi
Bahçeli'den çok konuşulacak ziyaret
Ermeni saldırganlığını lanetliyoruz
Önal, Adliye çalışanlarının talebini TBMM'ye taşıdı
Belediye başkanları memnuniyet anketi başladı

Diğer Haberler

FETÖ'den gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi
ÖTV iadesinde değişiklik
Yuva çocukları gençlik kampında
Kırıkkale hokey takımı şampiyon oldu
YKS’de yine ABC eğitim kurumları klasiği
SAĞLIK BAKANLIĞI
Basketbol müsabakaları sona erdi
Kaplan’dan 10 Ocak mesajı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Ak Parti temayül yaptıİlçe kongrelerini tamamlayan ve önümüzdeki günle..
En Çok Okunanlar
YİH’in doktor kadrosu genişliyor Daha önceki zamanlarda doktor eksikliği konusunun dile getirildiği Kır.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,26Yazılım - Web Aksiyon