Bugün - 19 Eylül 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   30°°C
 
Anadolu basınının çığlığını duyunCHP Milletvekilleri parti genel merkezinin yeni çalışma programı kap..
Sağlık çalışanları adalet istedi

Kırıkkale sağlık çalışanları Yüksek İhtisas Hastanesi önünde bir eylem yaparak taleplerini dile getirdi.

Sağlık Haberi - 21 Şubat 2019 Perşembe

(15:59)

Kırıkkale sağlık çalışanları Yüksek İhtisas Hastanesi önünde bir eylem yaparak taleplerini dile getirdi. Sağlık çalışanları adına konuşan Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, “3600 ek göstergenin tüm Sağlık çalışanlarına yansıması ve adaletin sağlanmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

 

HAKLI TALEPLERİMİZ

Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı tarafından organize edilen basın açıklamasında sağlık çalışanlarının talepleri dile getirildi. Yüksek İhtisas Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasına sağlık çalışanlarının yanı sıra Memur-sen’e bağlı sendika temsilcileri katıldı. Eylemde basın açıklamasında bulunan Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan “Son günlerde gerek yerel basınımızda gerek ulusal basında ve gerekse facebook, instagram gibi sosyal platformlarda gündeme gelen bir takım konularda basın açıklaması gereği hasıl olmuştur. Bu anlamda Sendikal çalışmalarımızda Devletimizin ve Milletimizin her zaman yanındayız. Devletimizin ve Milletimizin salahiyetini düşünerek Milli duruşumuzu bozmadan haklı olduğumuz tüm taleplerimizi dile getireceğiz” ifadesini kullandı.

 

İŞTE SAĞLIKÇILARIN TALEPLERİ

Talepleri sıralayan Başkan Akdoğan “3600 ek göstergenin tüm Sağlık çalışanlarına yansıması ve adaletin sağlanması. Yıpranma payı ve fiili hizmet zammının tüm personele verilmesi geçmişi kapsaması. Döner sermaye sistemi çökmüştür. Yeniden güncellenmesi ve adaletli dağıtımının takipçisiyiz. Öğle paydosuna çıkamayan arkadaşlarımızın mesai saatlerinde düzenlemeye gidilmesi. 50 yatak ve üzeri olan servislerde en az 3 hemşirenin nöbet tutması. Sertifikasız ve sağlık raporsuz tüm çalışanların ünvanına uygun yerde çalıştırılması. Sık sık forma renklerinin değiştirilip çalışan arkadaşlarımızın maddi ve manevi olarak yıpratılmaması. Acil servis Röntgen Teknisyen sayısının 3 e çıkarılması. Anjio servisi çalışanlarının mesai saatlerinin kesilmemesi. Anjio servisi ve Doğum salonunun nöbet paralarının riskli birimden ödenmesi. Hastanemizde çalışan tüm personelin işe giriş ve çıkışlardaki kart takip sisteminin tüm çalışanlar için eşit şekilde uygulanması. Yemekhanedeki fiziki koşulların iyileştirilmesi ve hijyene dikkat edilmesi. İl Sağlık Müdürlüğünde aşırı zamlanan yemek ücretlerinin yeniden düzenlenmesi,  Çalışanların sürekli hizmet alanı dışında görevlendirilmemesi, Döner sermaye dağıtım oranlarında görevli etik kurulunun çalışmalarının takipçisi olacağız. Şoför arkadaşlarımızın acil farklarının kesilmesini istemiyoruz. Bu haklı taleplerimizin her zaman takipcisi olacağız. Haklı davamızda sürekli meydanlarda olup, emek hırsızlarına da fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

BİRLİKTE VARIZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Başkan Akdoğan “Sosyal medyadan asılsız iddialarda bulunan emek hırsızı malum sendika Nöbet paralarına itiraz ederken aynı zamanda sendikanın eski başkan yardımcısını  Acil serviste doktor sayısı yeterli olmasına rağmen kurum dışından  gelip nöbet parası için nöbet tutturmuştur. İnstagram ve facebook gibi sosyal medya yolu ile kendi şahsi hesabından sendikamıza isnat edilen asılsız paylaşımların hukuk yolu ile takipçisi olacağımızı bildirmek isterim. Döner sermayede hazine payı olarak ayrılan oranının ‰15 ten ‰1 e düşürülmesini Sağlık Sen olarak biz sağladık. Bu sayede sağlık personeline dağıtılacak tutarın artırılmasının takipçisi olacağız. Biz bu savaşı verirken hastanemiz de yıllarca mutemetlik yapan sendika başkanının bu işin mutfağında bulanmasına rağmen hiç emek sarf etmediği halde bu durumu kendisi yapmış gibi göstermesini kınıyoruz. Bizim emek sarf ederek kazandığımız hakları emek hırsızlığı yaparak kimse sosyal medya hesaplarından paylaşmasın. Şu bilinsin ki emek hırsızlarına karşı meydanları boş bırakmayacağız. Biz birlikte varız birlikte güçlüyüz” dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 680

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

YİH, sağlık turizmine açıldı
Keskin’de gıda denetimi yapıldı
Bahşili'de kanser taraması
Kırıkkale’ye 22 doktor atandı
Sağlık kompleksinde hasta kabulü başladı
Akciğer kanserine karşı koruyucu besin diyeti
300 milyon astımlı hasta var, sayı giderek artıyor
Yaşlı nüfusumuz 33 bine ulaştı

Diğer Haberler

Özel öğrenciler Jandarmayı tanıdı
Bahşılı ve Keçiören kardeş oldu
TTB’ye bir tepkiler artıyor
Ortaöğretim müfredatı yenilenip sadeleştirildi
9 ildeki operasyonda bir kişi tutuklandı
Keskin’e yeni hastane
Kırıkkale derbisinin kazananı değişmedi
Kadına yönelik şiddet toplumsal bir sorun
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Memur-sen Genel Başkanı Yalçın Kırıkkale’deMemur-Sen Kırıkkale İl başkanlığının yeni binası açılışı ve bazı ziy..
En Çok Okunanlar
Keskin'de gençlik merkezi aşure ikram etti
Muharrem ayı dolayısıyla Keskin ilçesinde Keskin Gençlik Merk.. Keskin Kaymakamlığı ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğ&.. Müze çalışmalarına bir destekte TSO’dan Merkez Endüstri Meslek Lisesinin kullandığı tarihi taş binanın etnogra.. 12 Eylül Şehitleri için Mevlit okutuldu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kırıkkale İl Başka..     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. FETÖ davasında 6 beraat, 2 tahliye Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:5706:2312:4716:1318:5820:17

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
13°°C - 30°°C
Cumartesi
13°°C - 27°°C
Pazartesi
11°°C - 23°°C
Çarşamba
10°°C - 19°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon