Bugün - 23 Ocak 2020 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   6°°C
 
Sağlıklı hayat merkezinden 25 bin kişiye hizmetKırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet ver..
Sağlık çalışanları adalet istedi

Kırıkkale sağlık çalışanları Yüksek İhtisas Hastanesi önünde bir eylem yaparak taleplerini dile getirdi.

Sağlık Haberi - 21 Şubat 2019 Perşembe

(15:59)

Kırıkkale sağlık çalışanları Yüksek İhtisas Hastanesi önünde bir eylem yaparak taleplerini dile getirdi. Sağlık çalışanları adına konuşan Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, “3600 ek göstergenin tüm Sağlık çalışanlarına yansıması ve adaletin sağlanmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

 

HAKLI TALEPLERİMİZ

Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı tarafından organize edilen basın açıklamasında sağlık çalışanlarının talepleri dile getirildi. Yüksek İhtisas Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasına sağlık çalışanlarının yanı sıra Memur-sen’e bağlı sendika temsilcileri katıldı. Eylemde basın açıklamasında bulunan Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan “Son günlerde gerek yerel basınımızda gerek ulusal basında ve gerekse facebook, instagram gibi sosyal platformlarda gündeme gelen bir takım konularda basın açıklaması gereği hasıl olmuştur. Bu anlamda Sendikal çalışmalarımızda Devletimizin ve Milletimizin her zaman yanındayız. Devletimizin ve Milletimizin salahiyetini düşünerek Milli duruşumuzu bozmadan haklı olduğumuz tüm taleplerimizi dile getireceğiz” ifadesini kullandı.

 

İŞTE SAĞLIKÇILARIN TALEPLERİ

Talepleri sıralayan Başkan Akdoğan “3600 ek göstergenin tüm Sağlık çalışanlarına yansıması ve adaletin sağlanması. Yıpranma payı ve fiili hizmet zammının tüm personele verilmesi geçmişi kapsaması. Döner sermaye sistemi çökmüştür. Yeniden güncellenmesi ve adaletli dağıtımının takipçisiyiz. Öğle paydosuna çıkamayan arkadaşlarımızın mesai saatlerinde düzenlemeye gidilmesi. 50 yatak ve üzeri olan servislerde en az 3 hemşirenin nöbet tutması. Sertifikasız ve sağlık raporsuz tüm çalışanların ünvanına uygun yerde çalıştırılması. Sık sık forma renklerinin değiştirilip çalışan arkadaşlarımızın maddi ve manevi olarak yıpratılmaması. Acil servis Röntgen Teknisyen sayısının 3 e çıkarılması. Anjio servisi çalışanlarının mesai saatlerinin kesilmemesi. Anjio servisi ve Doğum salonunun nöbet paralarının riskli birimden ödenmesi. Hastanemizde çalışan tüm personelin işe giriş ve çıkışlardaki kart takip sisteminin tüm çalışanlar için eşit şekilde uygulanması. Yemekhanedeki fiziki koşulların iyileştirilmesi ve hijyene dikkat edilmesi. İl Sağlık Müdürlüğünde aşırı zamlanan yemek ücretlerinin yeniden düzenlenmesi,  Çalışanların sürekli hizmet alanı dışında görevlendirilmemesi, Döner sermaye dağıtım oranlarında görevli etik kurulunun çalışmalarının takipçisi olacağız. Şoför arkadaşlarımızın acil farklarının kesilmesini istemiyoruz. Bu haklı taleplerimizin her zaman takipcisi olacağız. Haklı davamızda sürekli meydanlarda olup, emek hırsızlarına da fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

BİRLİKTE VARIZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Başkan Akdoğan “Sosyal medyadan asılsız iddialarda bulunan emek hırsızı malum sendika Nöbet paralarına itiraz ederken aynı zamanda sendikanın eski başkan yardımcısını  Acil serviste doktor sayısı yeterli olmasına rağmen kurum dışından  gelip nöbet parası için nöbet tutturmuştur. İnstagram ve facebook gibi sosyal medya yolu ile kendi şahsi hesabından sendikamıza isnat edilen asılsız paylaşımların hukuk yolu ile takipçisi olacağımızı bildirmek isterim. Döner sermayede hazine payı olarak ayrılan oranının ‰15 ten ‰1 e düşürülmesini Sağlık Sen olarak biz sağladık. Bu sayede sağlık personeline dağıtılacak tutarın artırılmasının takipçisi olacağız. Biz bu savaşı verirken hastanemiz de yıllarca mutemetlik yapan sendika başkanının bu işin mutfağında bulanmasına rağmen hiç emek sarf etmediği halde bu durumu kendisi yapmış gibi göstermesini kınıyoruz. Bizim emek sarf ederek kazandığımız hakları emek hırsızlığı yaparak kimse sosyal medya hesaplarından paylaşmasın. Şu bilinsin ki emek hırsızlarına karşı meydanları boş bırakmayacağız. Biz birlikte varız birlikte güçlüyüz” dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 1674

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

TIP’da göze ilaç uygulaması durduruldu
Erken teşhis için kendinize bir gün ayırın
Polen alerjisine dikkat!
Taşra sağlık tesislerine ziyaret
Sağlıkta kadın çalışanlar fotoğraflanacak
112 ekipleri canla başla çalışıyor
Pırıl pırıl bir sağlık kompleksimiz olacak
Keskin’de Hacamat şifa dağıtıyor

Diğer Haberler

2019 yılı hedefi masaya yatırıldı
Trafik kazalarında 1 kişi öldü 13 kişi yaralandı
Bayraktepe Caminin temeli atıldı
Albayrak İYİ Parti’den aday adayı oldu
TR71 Bölgesinde TÜFE aylık yüzde 0,75 arttı
BİLSEM’de Yazar-Okur Buluşması
Kılıçlar Soğanında hasat sevinci
Kırıkkale’nin yeni başsavcısı Ayaz oldu
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


Deprem Kırıkkale’den hissedildiÖnceki gün sabah saatlerinde Ankara’da 12 dakika içe..
En Çok Okunanlar
Tarım eylem planı değerlendirildi
Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırl.. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürl&u.. Polis memuru intihar etti Muş’ta görevli olan ve memleketi Kırıkkale’ye gelen polis .. Türk Metal üyeleri grevde Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, sözleşme sü.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2807:5513:0315:3718:0019:22

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-5°°C - 6°°C
Cumartesi
-4°°C - 4°°C
Pazartesi
-5°°C - 8°°C
Çarşamba
-2°°C - 10°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon