Bugün - 21 Ocak 2020 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   3°°C
 
KIRIKKALE'DE KONUT SATIŞINDA REKOR2019 yılında 5 bin 976 konut satıldı TÜİK 2019 yılı Aralık ayı konut ..
Ölçü ve Ölçü Aletlerinde cezaya düşmeyin

Ölçü ve ölçü aletleri kullanıcılarına tanınan geçici muafiyet konusunda açıklamalarda bulunan Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin “2016 ve öncesindeki yıllarda muayenesi yapılmış olan tüm ölçü ve ölçü aletlerinin 28.

Ekonomi Haberi - 27 Mart 2019 Çarşamba

(11:21)

Ölçü ve ölçü aletleri kullanıcılarına tanınan geçici muafiyet konusunda açıklamalarda bulunan Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin “2016 ve öncesindeki yıllarda muayenesi yapılmış olan tüm ölçü ve ölçü aletlerinin 28.02.2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde müracaat edenlere idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgalama işlemi yapılacaktır” diye konuştu.

 

 

ELEKTRONİK ORTAMDA MÜRACAAT ETME

Konuyla ilgili detaylı bilgiler veren Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin “3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümlerine göre ölçü ve ölçü aletlerinin kamu yararına uygun olarak doğru, ayarlı kullanımının sağlanması, muayenesi ve damgalanması işlemleri yetki alanına göre, İl Müdürlüğümüzce, Belediye Grup Merkezi Ölçüler ve Ayar Memurluğunca ve Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Yetkili Muayene Servislerince yürütülmektedir. İl Müdürlüğümüze müracaat edilecek ölçü ve ölçü aletleri; Tartım kapasitesi 2000 kg’ın üzerindeki otomatik olmayan tartı aletleri, hassas kütle ölçüleri, 5 kg’dan yukarı kütle ölçüleri ile LPG ve akaryakıt sayaçları için Bakanlığımız web sitesi “E-Hizmetler” sekmesindeki https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr/ internet adresinde yer alan “İl Müdürlükleri” sayfasından elektronik ortamda müracaat edilebilecektir.

Grup Merkezi Belediye Ölçü Ve Ayar Memurluğunca Muayene edilecek ölçü ve ölçü aletleri; Uzunluk ölçüleri, hacim ölçüleri, 5 kg’a kadar hassas olmayan kütleler ile Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık ve ya kapalı pazar yerlerinde kullanılan tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, mekanik tartı aletlerinden; masa terazileri, asma teraziler, ibreli teraziler ve tek kollu kantarlar için Kırıkkale Belediyesi bünyesinde bulunan Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluğuna müracaat edilecektir” ifadesini kullandı.

 

 

YETKİLİ MUAYENE SERVİSLERİNCE MUAYENE EDİLECEK ÖLÇÜ ALETLERİ

Şahin “Otomatik tartı aletleri ile tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil), Grup Merkezi Belediye Ölçü ve Ayar Memurluğu yetkisi dışındaki 3. ve 4. sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri ile 1. ve 2. sınıf otomatik olmayan tartı aletlerinin ve trafikte kullanılan ölçü aletlerinden olan taksimetrenin periyodik muayene müracaatlarının Yetkili Muayene Servislerine yapılması gerekmektedir. 28/2/2019 tarihli ve 30700 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa geçici muafiyet maddesi eklenmiştir. Bu muafiyet ile 1/12/2018 tarihinden önce damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi geçmiş olduğu için cezai duruma düşmüş ölçü aletlerinin kullanıcıları, 28/2/2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde ölçü aleti cins, özellik ve yetki alanına göre yukarıda belirtilen mercilere periyodik muayene başvurusunda bulunmaları halinde, söz konusu fiilden dolayı herhangi bir idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgasını yaptırarak ölçü aletini kullanabileceklerdir” dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 1183

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Vatandaş bu sene hamsiye doyacak
Karakeçili kilimleri yeniden tezgahla buluştu
75 yetiştiriciye 75 damızlık koç
TSO’dan sektör çalıştayı
Hortum bahane zamlar şahane
TANAP'ın hibe çağrısı sona erdi
TR71 bölgesinde TÜFE yıllık yüzde 12,75 oldu
Kurum müdürleri işletmeleri bilgilendiriyor

Diğer Haberler

Tarımın geleceği masaya yatırıldı
MHP’li adaylar iftarda basınla buluştu
MHP Adayı Yarar'dan Türk Metal'e ziyaret
YKS'de ilk 10 bine giren öğrencilere tebrik
KIRIKKALE DEFTERDARLIĞI
Genel Başkan Durmuş’a hayırlı olsun ziyareti
Kitap Fuarı Kırıkkale’ye çok yakıştı
Arpada yeni dönem
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


FABRİKAMIZ KİMYASAL AMBARININ TADİLATI İŞİFABRİKAMIZ KİMYASAL AMBARININ TADİLATI İŞİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ..
En Çok Okunanlar
Çalışma sit alanının dışında Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, taş ocağı konusunda çeşitli tartışmala.. Kırşehir Basın Konseyinden Yılmaz’a plaket Kırşehir Basın Konseyi 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü do.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2907:5613:0215:3517:5819:20

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-1°°C - 3°°C
Perşembe
-3°°C - 5°°C
Cumartesi
-4°°C - 6°°C
Pazartesi
-5°°C - 3°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon