Bugün - 16 Eylül 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   25°°C
 
Mezarlıklarda düzenlemeKırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, mezarlık ve cenaze hizmetlerinde..
Ölçü ve Ölçü Aletlerinde cezaya düşmeyin

Ölçü ve ölçü aletleri kullanıcılarına tanınan geçici muafiyet konusunda açıklamalarda bulunan Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin “2016 ve öncesindeki yıllarda muayenesi yapılmış olan tüm ölçü ve ölçü aletlerinin 28.

Ekonomi Haberi - 27 Mart 2019 Çarşamba

(11:21)

Ölçü ve ölçü aletleri kullanıcılarına tanınan geçici muafiyet konusunda açıklamalarda bulunan Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin “2016 ve öncesindeki yıllarda muayenesi yapılmış olan tüm ölçü ve ölçü aletlerinin 28.02.2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde müracaat edenlere idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgalama işlemi yapılacaktır” diye konuştu.

 

 

ELEKTRONİK ORTAMDA MÜRACAAT ETME

Konuyla ilgili detaylı bilgiler veren Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin “3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümlerine göre ölçü ve ölçü aletlerinin kamu yararına uygun olarak doğru, ayarlı kullanımının sağlanması, muayenesi ve damgalanması işlemleri yetki alanına göre, İl Müdürlüğümüzce, Belediye Grup Merkezi Ölçüler ve Ayar Memurluğunca ve Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Yetkili Muayene Servislerince yürütülmektedir. İl Müdürlüğümüze müracaat edilecek ölçü ve ölçü aletleri; Tartım kapasitesi 2000 kg’ın üzerindeki otomatik olmayan tartı aletleri, hassas kütle ölçüleri, 5 kg’dan yukarı kütle ölçüleri ile LPG ve akaryakıt sayaçları için Bakanlığımız web sitesi “E-Hizmetler” sekmesindeki https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr/ internet adresinde yer alan “İl Müdürlükleri” sayfasından elektronik ortamda müracaat edilebilecektir.

Grup Merkezi Belediye Ölçü Ve Ayar Memurluğunca Muayene edilecek ölçü ve ölçü aletleri; Uzunluk ölçüleri, hacim ölçüleri, 5 kg’a kadar hassas olmayan kütleler ile Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık ve ya kapalı pazar yerlerinde kullanılan tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, mekanik tartı aletlerinden; masa terazileri, asma teraziler, ibreli teraziler ve tek kollu kantarlar için Kırıkkale Belediyesi bünyesinde bulunan Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluğuna müracaat edilecektir” ifadesini kullandı.

 

 

YETKİLİ MUAYENE SERVİSLERİNCE MUAYENE EDİLECEK ÖLÇÜ ALETLERİ

Şahin “Otomatik tartı aletleri ile tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil), Grup Merkezi Belediye Ölçü ve Ayar Memurluğu yetkisi dışındaki 3. ve 4. sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri ile 1. ve 2. sınıf otomatik olmayan tartı aletlerinin ve trafikte kullanılan ölçü aletlerinden olan taksimetrenin periyodik muayene müracaatlarının Yetkili Muayene Servislerine yapılması gerekmektedir. 28/2/2019 tarihli ve 30700 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa geçici muafiyet maddesi eklenmiştir. Bu muafiyet ile 1/12/2018 tarihinden önce damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi geçmiş olduğu için cezai duruma düşmüş ölçü aletlerinin kullanıcıları, 28/2/2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde ölçü aleti cins, özellik ve yetki alanına göre yukarıda belirtilen mercilere periyodik muayene başvurusunda bulunmaları halinde, söz konusu fiilden dolayı herhangi bir idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgasını yaptırarak ölçü aletini kullanabileceklerdir” dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 734

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Tüpraş bakım yaparken yurt içi talebi de karşıladı
Mantar yetiştiricileri sertifikalarını aldı
Tarladan sofraya
Bayramda bunu yapan yandı! Cezası belli oldu...
Menşei belli olmayan ürünler kullanmayın
Ticaret Borsası akreditasyon deneyimlerini paylaştı
En çok gazaltı kaynakçısı ve garson aranıyor
Oda aidat borçlarına ilaç gibi düzenleme

Diğer Haberler

Silah arkadaşları 33 yıl sonra Kırıkkale’de buluştu
Türk Metal'den eylem kararı
Dünya üzerinde örnek bir ülke haline geldik
Ahilik haftası başlıyor
Projeler hızla ilerliyor
Liderliği deplasmanda bıraktık
Şehit aileleri ve gaziler yemekte buluştu
Problem varsa hepimizin
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Kırıkkale’de ahilik haftası kutlanıyor32. Ahilik Haftası kutlamaları Kırıkkale’de seri ziyaretlerle başladı..
En Çok Okunanlar
Ahilikte ahlak kuraldır
Ahilik haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kırıkkale Ticaret B.. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkka.. Projeler hızla ilerliyor Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Yeşil Vadi, Oba Köy, Bisiklet Yolu ve Şe.. Kralların ressamının eseri TBMM’de sergilenecek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop Kı..     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. FETÖ davasında 6 beraat, 2 tahliye Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:5406:2112:4816:1619:0320:22

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
14°°C - 25°°C
Çarşamba
15°°C - 28°°C
Cuma
15°°C - 30°°C
Pazar
15°°C - 30°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon