Bugün - 15 Temmuz 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a AnlattıTOBB organizasyonunda gerçekleşen Müteahhitlerin Sınıflandırılm..
Rektör Aslan MKEK yönetiminde

Bir süredir açık bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü yönetim kurulu üyeliklerine atama yapıldı.

Güncel Haberi - 08 Temmuz 2019 Pazartesi

(10:07)

Bir süredir açık bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü yönetim kurulu üyeliklerine atama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan MKEK yönetim kurulu üyeliğine atandı. Daha önceki dönemlerde MKEK yönetim kurulunda Kırıkkale Valileri görev yapıyordu.

KIRIKKALE VALİLERİ ÜYE OLARAK ATANIYORDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan kararda Kırıkkale’yi de yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Bilal Durdalı (MSB Eski Genel Müdür), Ersan Aslan (Kırıkkale Üniversitesi Rektörü) ve Sıtkı Varlı (Emekli General)atandı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenlemeyle MKEK’nın yönetiminde Kırıkkale’yi temsilen valiler yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. Zamanın Kırıkkale Valileri Mustafa Bahrettin Demirer ve Mehmet İlker Haktankaçmaz yönetim kurulunda görev yapmıştı. Bu dönem Kırıkkale’de valiler dışında bir atama yapılmış oldu.

 

ERSAN ASLAN KİMDİR?

Prof. Dr. Ersan Aslan, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünden 1983’te mezun oldu. 1988’de Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksekokulu`na öğretim görevliliğine atandı. Prof. Dr. Ersan Aslan, 1992`de Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını, 1995`te de doktorasını tamamladı. 1998’de Kırıkkale Üniversitesi’nde Doçent, 2008’de de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesin`de Profesör unvanlarını alan Prof. Dr. Ersan Aslan, YÖK-Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Komisyonu Üyeliği ve Üniversitelerarası Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.  Şubat 2011-Aralık 2011 tarihleri arasında Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi, Aralık 2011–Temmuz 2012 tarihleri arasında Türk Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı, Temmuz 2013–Temmuz 2016 tarihleri arasında Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi, Temmuz 2011–Eylül 2017 tarihleri arasında Türk Tasarım Danışma Konseyi Üyesi, Temmuz 2011–Eylül 2017 tarihleri arasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu Eş Başkanı, 2011-2017 yılları arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı, 2017–2018 yılları arasında ise Başbakanlık Merkez Müşavirliği görevlerinde bulundu. Aslan, 6 Eylül 2018’de daha önce yardımcılığını yaptığı Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü’nün başına geçti. Rektör Aslan önceki gün yayımlanan ve resmi gazetede yayımlanan kararname ile MKEK yönetim kurulu üyeliğine getirildi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 1218

Hurşit GÜNDOĞAN ()
Yeni MKEK yönetim kurulu üyelerini ve Rektör Prof.Dr.Ersan Aslan ı tebrik ederim.Kurumun Türkiye Silah Sanayinde etkin ve Patent alarak Dünya Silah Sektörüne yeni Markalar üretirler.ve küçülürken büyümeyi başarırlar.
08.07.2019 (11:55) 
%0%0
Bu habere 1 yorum yapılmış..
 
GüncelHaberleri

Eğlence mekanları geçici olarak kapatıldı
YENİŞEHİR’DE SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Valilikten Bayram Öncesi Genelge
Gençlerden 15 Temmuz dergisi
Vergi Haftası Kutlanıyor
Ahmet ve Gözde’nin en mutlu günü
Egzoz muayeneleri ertelendi
Polis teşkilatından 174. yıl resepsiyonu

Diğer Haberler

Sulakyurt için projeler üretiyoruz
Yahşihan’a 90 milyon TL’lik altyapı yatırımı
Tatil yolculuğu öncesinde Michelin’e kulak verin
İmar barışında 4 bin 158 belge düzenlendi
Vatandaşların talepleri karşılanıyor
Kırıkkale turizmde çok büyük atılım yapacak
Bahşılı’da ders yılının ikinci dönemi törenle
Spor lisesi başarılarına yenilerini ekledi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Düğünler 6 saat ile sınırlandırıldıKırıkkale Valiliği, sokak ve köy düğünlerinin 6 saat ile sın..
En Çok Okunanlar
Sezgin’in eseri Kırgızca ve Rusça tercüme edilecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda T&uum.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon