Bugün - 14 Ağustos 2020 CumaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale COVİD-19’a bir kurban daha verdi Koronavirüs tedbirleri kapsamında Salgın Denetiminde pilot il se&ccedi..
1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT.

 

T.

- 21 Kasım 2019 Perşembe

(17:04)

 

T.C.

KIRIKKALE

1. İCRA DAİRESİ

2018/295 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırıkkale ili Yahşihan ilçesi Irmak köyünde imarın 681 ada 17 parselini teşkil eden 11.757,00 m² arsa üzerine 5 blok halindeinşa edilmekte olan siteninB5 bloğunun 11. katında 47 kapı numaralı; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve bir balkon'dan müteşekkil, dış kapısı çelik, iç kapıları panel, duvarlar alçı üstü saten boyalı, pencereleri pvc doğramalı, oda ve hol zemin kaplaması laminant parkeli, mutfak dolabı yapılı, tezgahı granit olan, petekleri takılı, mutfak, banyo ve wc zemin döşemeleri seramik kaplmalı, bonyo ve wc duvar fayansları tamamlanmış, armatürleri olmayan, ‰85 inşaat seviyesinde na tamamam konut vasıflı taşınmaz bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır.

(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)

Adresi                          : Irmak Köyü Fiyapı Konutları B-5 Blok 11. Kat No:47Yahşihan / KIRIKKALE

Yüzölçümü                  : 86 m2

Arsa Payı                     : 10/2550

İmar Durumu             : Taşınmazın bulunduğu parselin Emsal=2 Hmax=serbest Konut alanında kaldığı bilirkişilerce tespit edilmiştir.

Kıymeti                        : 87.720,00 TL

KDV Oranı                 : KDV Kanunun 17. Maddesinin diğer istisnalar başlıklı 4. Fıkrasının ş bendi gereğince işbu ihale neticesinde yapılacak teslim işlemi K.D.V.den istisnadır.

Kaydındaki Şerhler    :

1. Satış Günü              : 24/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü              : 21/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri                      : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin ‰50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin ‰50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin ‰ 20'si oranında pey akçesi (Nakit) veya bu miktar kadar -dosya numarası belirtilerek, kayıtsız, şartsız, kesin ve süresiz-banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/295 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/11/2019

B:2019/12824


Kaynak / Editör: admin Okunma 1248

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

KIRIKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ
ROAD BLOCKER (YOL BARİYERİ) YAPIMI
17 KALEM TAHAFFUZ MALZEMESİ
SGK KIRIKKALE İL MÜDÜRLÜĞÜ
Resmi ilan
KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ ARAÇLARINDA KULLANILMAK ÜZERE MADENİ YAĞ, GRES, ANTİFRİZ VE ADBLUE ALIMI İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
FABRİKAMIZ TABANCA AV ÇİFTESİ ATÖLYESİ ZEMİN BETONU ATILMASI
Resmi ilan

Diğer Haberler

Esnaf kardeşlerden orduya anlamlı destek
İTTİFAK YEREL SEÇİMLERDE DE DEVAM ETSİN
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu
Projelerimiz özlenen Delice için
Şehit Osman Kablan Anıldı
Öztürk, İŞKUR’u TBMM Gündemine Taşıdı
Silahlı saldırıda mermi isabet eden çoban öldü
Yahşihan’da su abonelerine denetim
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
MHP’li Öztürk sorunları dinliyorMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Ö..
En Çok Okunanlar
DELİCE BEYAZINA İHANET ETMEYİN Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem’den üzüm satıcıla.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,22Yazılım - Web Aksiyon