Bugün - 19 Ocak 2020 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   3°°C
 
ANFA'ya Kırıkkaleli genel müdürMHP ve AK Parti'de siyaset yapan ve en son yapılan yerel seçimlerde ..
Aile şirketlerinin kurumsallaşması eğitimi

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası üye eğitim faaliyetleri kapsamında Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası konulu bir seminer düzenlendi.

Ekonomi Haberi - 10 Aralık 2019 Salı

(14:58)

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası üye eğitim faaliyetleri kapsamında Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası konulu bir seminer düzenlendi. TSO ve Quality Line Eğitim ve Danışmanlık firması işbirliği ile gerçekleşen seminere oda üyesi firmaların yöneticileri katıldı. Ekonominin bel kemiği olan aile işletmelerinin vizyon sahibi olarak büyümelerini ve başarılı bir şekilde kurumsallaşmalarını hedefleyen eğitimde, işletmelerin rekabet ortamında sürdürülebilirliğini sağlamak ve lider yönetici ve önemli çalışanlara bağımlı olmadan faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri ve geliştirebilmelerini sağlamak amacına yönelik konularda katılımcılara bilgiler verildi.

BİLGİLER VERİLDİ

Eğitimde bir tanım yapan Quality Line Genel Müdürü Erol DinçkalL, aile şirketlerinin ailenin geçimini sağlamak ve/veya mirasın dağılmasını önlemek amacıyla kurulan, ailenin geçimini sağlayan kişi tarafından yönetilen, yönetim kademelerinin önemli bir bölümü aile üyelerince oluşturulan, kararların alınmasında büyük ölçüde aile üyelerinin etkili olduğu ve aileden en az iki kuşağın kurumda istihdam edildiği şirketler olduğunu söyledi. Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması eğitiminde ayrıca, İşletmeler Açısından Kurumsallaşma Olgusu, Kurumsallaşma Kavramının Açıklanması, Kurumsallaşma Şekilleri, Kurumsallaşma Süreci, Kurumsallaşma Sürecindeki Değişimler, Kurumsallaşma Sürecindeki Temel Adımlar, Aile Şirketlerinin Gelişim Evreleri, Sahip Yöneticinin Yönettiği 1. Nesil Aile Şirketi, Gelişen Aile Şirketleri (Kardeş Ortaklıkları), Kompleks Aile Şirketleri (Kuzen Ortaklıkları), Sürekli Olmayı Başaran Aile Şirketleri, Ailenin veya Ailelerin Yönetim Kurulunda Temsili, Aile Bireylerinin Profesyonel Çalışma Koşulları, Şirketi Stratejisi ve Şirket Politikaları, Aile Anayasası Metninin Belirlenmesi, Aile Bireylerinin Kişisel Mülkiyet Oran ve Sınırlarının Belirlenmesi, Aile Bireylerinin Aylık Geçimlerinin Belirlenmesi, Aile Şirketin Gelecek Nesillere Taşınması İçin Yapacağı Kurumsallaşma Çalışmaları, Aileye Evlilikle Katılan Üyelerin Davranışları, Kar Dağıtım Esaslarının Belirlenmesi, Hisselerin, Hisse Devirlerinin Belirlenmesi, Halka Açılma Politikaları, Miras Planı konularında da katılımcılara bilgiler verildi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 658

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Kültürümüz kadınların elinde yeniden canlanıyor
Kırıkkale için altın zamanı
MÜSİAD olarak bizim çizgimiz bellidir
Kırıkkale’nin ihracatı yüzde 14 azaldı
“Mücadele eden bir toplumuz”
Sulakyurt Barajı 25 bin dekar araziyi sulayacak
Köylerde mantar yetiştiriciliği yapılacak
Ölçü ve Ölçü Aletlerinde cezaya düşmeyin

Diğer Haberler

Mantar yetiştiriciliği üreticiye alternatif oldu
ŞEHİDE SAYGI, TERÖRE TEPKİ
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı
Başkan Saygılı’dan öğretmenler ziyaret
Daha yeşil bir Kırıkkale
Yerel basın erteleme bekliyor
Suikasta uğrayan Ilıcan son yolculuğuna uğurlandı
Gençlik Merkezi okul temsilcileriyle buluştu
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


Keskinliler Ankara’da yeni binasındaAnkara’da 2002 yılından bu tarafa faaliyette bulunan Keskinliler ve &..
En Çok Okunanlar
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI KIRIKKALE ÜNİV
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI KIRIKKALE.. TSO Başkanı ve mimar Ahmet Varlı Çerikli’de yaşanan gelişmeyi .. Varlı’dan gazetecilere jest Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı i.. Başkent EDAŞ kış şartlarında çalışmalara devam ediyor Başkent EDAŞ, zorlu kış günlerinde çalışmalarına yoğun bir şeki.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2907:5713:0115:3317:5619:18

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-4°°C - 3°°C
Salı
-4°°C - 4°°C
Perşembe
-2°°C - 5°°C
Cumartesi
-4°°C - 6°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon