Bugün - 23 Şubat 2020 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   11°°C
 
YETKİYİ KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN İSTİYORUZGenel Başkan Geylan “Türkiye Kamu-Sen’in yetkili olmasını ..
Tarım eylem planı değerlendirildi

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan, 2018-2022 Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planı 2019 yılı izleme, değerlendirme ve yönlendirme toplantısı il müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Ekonomi Haberi - 23 Ocak 2020 Perşembe

(12:15)

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan, 2018-2022 Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planı 2019 yılı izleme, değerlendirme ve yönlendirme toplantısı il müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

PROBLEMLER İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından, Kırıkkale’nin tarımsal potansiyelinin detaylı analizi ve bu analiz doğrultusundaki ihtiyaçlara yönelik 5 yıllık faaliyet yol haritasının çizildiği “2018-2022 Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planı” kapsamında çalışmalara devam ediliyor. 2018-2022 Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planı; İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılında tüm sektör paydaşlarının katılımı ile yapılan Kırıkkale Tarım Sektörü İstişare Toplantısı ile başlatılan ve Kırıkkale tarım sektörünün potansiyelinin değerlendirilmesi, bu potansiyele uygun ihtiyaçların analiz edilmesi ve problemlerin tespiti çalışmalarının neticesi olarak oluşturulmuştu. Kırıkkale tarım sektörünün problemlerine yönelik çözüm çalışmalarının, ana eksenler ve alt faaliyet başlıklarında ele alındığı ve yıllara göre hedefleri belirlenerek, performans değerlendirme kriterleri ile takip edildiği bir çalışma sistemini ifade ettiği bildirildi.

5 ANA EKSENDE 61 FAALİYET

İlk olarak 2018 yılında uygulanmaya başlayan eylem planının 2. İzleme ve Değerlendirme Toplantısı olan 2019 yılı izleme, değerlendirme ve yönlendirme toplantısı yapıldı. İl Müdürlüğü toplantı salonunda, Vali Yardımcısı Emin Alıcı başkanlığında yapılan toplantıya, İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Tarım Sektörü Sivil toplum Kuruluş Temsilcilerinin de bulunduğu İl Değerlendirme Komisyonu Üyeleri ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantı da Eylem Planı doğrultusunda, 5 Ana Eksen altında planlanmış 61 faaliyet kapsamında 2019 yılında yürütülen çalışmalar, bu faaliyet alanlarında Eylem Planı ile belirlenmiş Performans Göstergeleri ve hedef gerçekleşme oranları ile değerlendirildi. Toplantı da ayrıca, İl Müdürlüğümüz çalışmaları ile daha önce belirlenmiş hedeflerin üzerinde başarı sağlanan faaliyet konularında hedef revize işlemleri de yapıldı.

HEDEFLERİN GERÇEKLEŞME ORANI YÜZDE 84

Toplantı sonrasında bir değerlendirme yapan İl Müdürü Yılmaz; “2018-2022 Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planı, ilimiz tarım sektörü için bir yol haritasıdır. 2018 yılı sonunda olduğu gibi 2019 yılı sonunda da faaliyetlerimiz ve gelinen noktanın değerlendirmesini yaptık. Bu eylem planı hazırlık aşamasında da olduğu gibi detaylı çalışmalar ve ortak akıl doğrultusunda oluşturulmuş bir çalışma olup, yıllık değerlendirmeleri de aynı düşünce ile devam etmektedir. Müdürlüğümüz çalışmaları ile 2019 yılı Eylem Planı hedef değerlerinde ‰ 84 gibi yüksek bir gerçekleşme oranında ulaşılmış durumdadır.” şeklinde konuştu. Değerlendirmesine Eylem Planı Hedef Gerçekleşme Oranları konusunda detaylı bilgi vererek devam eden Yılmaz, tespit edilen sorunlara yönelik yürütülen faaliyetlerin performans kriterleri ile değerlendirildiğini vurguladı.  


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 674

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Şubat ayı konut satış istatistikleri açıklandı
Tanklara yerli mühimmat geliyor
Türkiye'nin ilk silah OSB'sinde fabrikalar yükseliyor
KOP, mantar yetiştiriciliğini masaya yatırıyor
Prim Borcu Yapılandırmasında Son Gün 28 Şubat
Kırıkkale'de konut satışları artışta
Kırıkkale’nin yurt içi hasılası 37 bin 270 TL oldu
TR71’de işsizlik oranı yüzde 10,9 oldu

Diğer Haberler

Hafif ticari araç devrildi: 4 yaralı
Valilikten Taksicilere Genel Emir
Saran; 18’nci spor salonunu Çerikli’ye yapacak
İŞKUR 4 bin 40 kişiyi işe yerleştirdi
CHP ‘Önal’ ile devam dedi
Bu meslekler yaşamalı
500 dönüm arazi kül oldu
Dünya kupasını Kırıkkaleli Necati Telli anlatıyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


Husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdırdı Kırıkkale'de husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdıran başka bir fı..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale'de FETÖ/PDY operasyonu
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şube Mü.. Keskin ilçesinin Kırıkkale il merkezi yönündeki giriş ve &.. Cumhurbaşkanı Erdoğan Delice için talimatlar verdi DELİCE ZİYARETİ MEYVESİNİ VERMEYE BAŞLADI   Geçtiğimiz gü.. Husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdırdı Kırıkkale'de husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdıran başka bir fı.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:5907:2213:0416:0618:3719:55

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
1°°C - 11°°C
Salı
-1°°C - 13°°C
Perşembe
-2°°C - 9°°C
Cumartesi
-1°°C - 13°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon