Bugün - 03 Nisan 2020 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   15°°C
 
Belediyeden Araç Dezenfeksiyon TüneliKırıkkale Belediyesi özellikle korona virüsün yol açt..
KIRIKKALE YATIRIMCIYA BÜYÜK FIRSATLAR SUNUYOR

İstanbul’da Girişimci İşadamları Vakfı üyelerine Kırıkkale’nin yatırım avantajları tanıtıldı

  

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Kırıkkale’ye gelerek çeşitli temaslarda bulunan İstanbul Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı Mehmet Koç bu kez Kırıkkale yöneticilerini İstanbul’da ağırladı.

Ekonomi Haberi - 26 Şubat 2020 Çarşamba

(10:05)

İstanbul’da Girişimci İşadamları Vakfı üyelerine Kırıkkale’nin yatırım avantajları tanıtıldı

  

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Kırıkkale’ye gelerek çeşitli temaslarda bulunan İstanbul Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı Mehmet Koç bu kez Kırıkkale yöneticilerini İstanbul’da ağırladı. GİV’de yapılan istişare toplantısında girişimci işadamları ile bir araya gelen Kırıkkale yöneticileri, Kırıkkale’nin yatırım avantajlarından bahsederek, işadamlarını yatırım yapmaya davet etti. 

 

GİRİŞİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİLER

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer başkanlığındaki heyet, İstanbul’da Girişimci İşadamları Vakfının ev sahipliğinde tekstil ve konfeksiyon iş kollarındaki müteşebbislerle bir araya geldi. Heyeti ağırlayan İstanbul Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı Mehmet Koç girişimcileri Kırıkkale’nin avantajlarından yararlanmaya davet etti. Kırıkkale’nin Türkiye’de ilk ve tek Silah İhtisas OSB başta olmak üzere 3 OSB’ye sahip, MKEK farikalarının kalbi, Tüpraş Orta Anadolu Rafinerisi gibi birçok önemli yatırımlara ev sahipliği yaptığını hatırlatan İl yöneticileri, yatırımı ucuzlatan her türlü avantaja sahip, işçi ve sanayi şehri olan Kırıkkale’ye yatırım yapmaya davet ettiler.

 

YATIRIM YAPMAYA DAVET ETTİK

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı “İstanbul Girişimci İşadamları Vakfı’nı ziyaret ederek ilimizin yatırım açısından avantajlarını anlattık. Ziyarete Valimiz Yunus Sezer, Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, Üniversitemiz Rektörü Ersan Aslan, OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin Aydın, Teknoloji ve Sanayi İl Müdürümüz Okan Şahin, İşkur İl Müdürümüz Yasin Taş ve Ahiler Kalkınma Ajansı Koordinatörü Abdullah Özbaş’tan oluşan heyet, tekstil alanında faaliyet gösteren vakıf üyesi müteşebbisleri Kırıkkale’ye yatırım yapmaya davet ettik. Heyet olarak farklı sektörlerde işadamları ve yatırımcılarla görüşmelerimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek” diye konuştu.

 

KIRIKKALE’NİN YATIRIM AVANTAJLARI

Kırıkkale sahip olduğu sanayi birikimi, altyapısı ve uygun yatırım ortamı, coğrafi konumu, büyüyen ekonomisi, sürekli gelişen ulaşımı, lojistik merkezi olma potansiyeli, nitelikli ve rekabetçi işgücü̈, sektörel - bölgesel düşük vergileri ve teşvik olanakları ile yatırımcılar için bir cazibe merkezidir.

Kırıkkale ekonomisi; başta savunma sanayii olmak üzere, tarım ve hayvancılık ürünleri, mobilya imalatı, makine ve aksamları imalatı, petrokimya, gıda, madencilik ve giyim eşyası imalatına dayanmaktadır. Kırıkkale il merkezi kamu ağırlıklı sanayi şehri olup, diğer ilçe merkezleri ve kırsal kesimin ekonomik yapısı tarıma dayalı olup imalat sanayi kamuya ait büyük işletmelerin yanında, özel sektöre ait küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşmaktadır. İlin Başkente uzaklığının 77 km. olmasının ve 46 ilin ulaşımının (karayolu, demiryolu) kavşak noktasında olması ilde üretilen ürünlerin nakliye ve pazarlanması açısından büyük avantaj sağlamaktadır. İl hayvancılık sektörü açısından önemli olan çayır ve mera varlığına sahiptir. Birim alandan katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi için yeterli ve havza karakterli arazi varlığı bulunmakta olup Organize sanayi bölgelerinin bulunması, ilde üretilen meyvelerin soğuk hava depolarında muhafaza edilip pazarlanabilmesi, ulaşımın kolaylığı ve işçilik maliyetlerinin düşük olması yatırımcılar büyük avantaj sağlamaktadır. İlde havza karakterli doğal yapının ve organik tarıma elverişli temiz toprakların olması ile birlikte özellikle bu alanlara Ankara’dan yapılacak günü birlik gezilerle İlde Agroturizmin canlandırılması yeni yatırım fırsatları yaratacaktır. Mavi akım doğalgaz boru hattı, TÜPRAŞ Petrol Rafinerisi, HES Potansiyeli ve Mevcut Barajlar, Enterkonnekte Sisteme Yakın Bağlantı ile enerji koridoru konumunda olması yapılacak yatırımlar için avantajlıdır. Makine, savunma, petrol, yalıtım, gıda ve mobilya ağırlıklı sanayi yapısı, 5 büyük ölçekli fabrika ile Türkiye’nin savunma alanında belkemiği ve Türkiye’nin ilk ve tek silah ihtisas organize sanayi bölgesine sahip olan ilidir. 


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 595

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Tavuk satışları yeniden canlandı
Kırıkkale’nin gayrisafi yurt içi hasılası açıklandı
Kırıkkale için altın zamanı
Kırıkkale'de "Yaz Seracılığı Projesi"
Kadın girişimciler bilgilendirme semineri
Dövizle kira devri kapandı
Şirket kurulumu için TSO Yönetimine yetki verildi
Tüketicimize zarar verenlere önlem alıyoruz

Diğer Haberler

Vatandaşla iftar yaptılar
Garnizonda şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar
Hiçbir hastalığı küçük görmeyin
Belediyeden aşure ikramı
Saklı bir Cennete Sahibiz
Vekalet verilen kurbanların kesimi ve dağıtımı yapıldı
Eski öğretmene 15 yıl hapis cezası
Hokeyde Türkiye İkincisiyiz
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Saran’dan örnek alınacak davranış

31.03.2020 14:59:55

Saran’dan örnek alınacak davranış Çin&rsq..


Dedikodulara inanmayınVALİ YUNUS SEZER BİLGİ KİRLİLİĞİNE TEPKİ GÖSTERDİ Kırıkkale’de,..
En Çok Okunanlar
Kampanyaya maaşlarını bağışladılar Tüm dünyaya hızla yayılan ve ülkemizde 168 vatandaşımızın ha.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
4°°C - 15°°C
Pazar
6°°C - 12°°C
Salı
4°°C - 16°°C
Perşembe
7°°C - 15°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon