Bugün - 24 Kasım 2020 SalıKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale'de 282 bin m2'lik alana yapı izniTÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü 2020 yılı Ocak-..
Artık bu caddelerde de maske zorunlu

İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi Kırıkkale’de maske kullanımı zorunlu olan ağları genişletti.

Güncel Haberi - 26 Haziran 2020 Cuma

(09:19)

İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi Kırıkkale’de maske kullanımı zorunlu olan ağları genişletti. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer Başkanlığında toplanan kurul, Atatürk Bulvarı ve Ankara Caddesi’ni de maske takma zorunluluğu alanlarına dahil etti.

900 TL İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAKTIR

İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer Başkanlığında isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile toplandı. Kurulun aldığı kararlar doğrultusunda tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkarken maske takmaları ve sosyal mesafeye uygun hareket etmeleri esas olduğu belirtilerek, “Maske takılması zorunlu alanlarla ilgili 14.05.2020 tarih ve 2020/23 Nolu İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı aşağıda belirtildiği şekilde yeniden düzenlenmiştir. İlimiz Millet Bulvarı ile Atatürk Bulvarının kesiştiği noktadan başlayarak Atatürk Bulvarı boyunca, Ankara Caddesinin Atatürk Bulvarı ile kesiştiği noktadan başlayarak Zafer Caddesi ile kesişme noktasına kadar, bu noktadan Zafer Caddesinin Belediye Caddesi ile kesişimine kadar, Belediye Caddesi boyunca, Belediye Caddesi ile Barbaros Hayrettin Caddesinin kesişiminden başlayarak, Barbaros Hayrettin Caddesinin Menderes Caddesinin kesiştiği noktaya kadar ve bu noktadan itibaren Menderes Caddesi boyunca Kırıkkale/Kırgaz Doğal Gaz Dağıtım Şirketinin bulunduğu kavşağa kadar, ayrıca İsmet İnönü Caddesi boyunca Millet Bulvarının İsmet İnönü Caddesi ile kesiştiği noktadan itibaren başlangıç noktası olan Atatürk Bulvarı arasında kalan alan ve bahse konu caddelerin ilgili alanlarında (İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ekinde yayınlanan krokide belirlenen cadde ve alanlarda) vatandaşlarımızın (ağzını ve burnunu tamamen kapatacak şekilde) maskesiz olarak bulunmasına ve sosyal mesafeye aykırı davranışlarda bulunulmasına müsaade edilmemesine, belirlenen yerlerde ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanmamaları sebebiyle tespit edilen vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi uyarınca 900 TL idari para cezası uygulanmasına”

OY BİRLİĞİ İLE KARAR VERİLDİ

“18.06.2020 tarih ve 9863 sayılı İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Genelgesi ile Koronavirüs salgınıyla mücadelede salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 09.30 ile 18.30 arasında belirli istisnalar çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir. Görülen lüzum üzerine, 19.06.2020 tarih 2020/35 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurul Kararlarına ek olarak YKS sınavının yapılacağı okulların/sınav merkezlerinin etrafındaki kırtasiyelerin ve çalışanlarının, makarna, un ve unlu mamuller, süt, et, balık üretimi ile temel gıda maddelerinin üretiminin yapıldığı tesisler ve kağıt, kolonya üretimi başta olmak üzere hijyen malzemeleri ile bu malzemelerin üretimi için ihtiyaç duyulacak hammaddelerin üretiminin yapıldığı tesislerin (ekteki tesisler) 18.06.2020 tarih ve 9863 sayılı İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Genelgesinde belirtilen kısıtlamadan 27.06.2020 ve 28.06.2020 tarihlerinde muaf tutulmasına, Belirtilen sınırlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir” dedi. 


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 402

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Kırıkkaleli Uzman çatışmada yaralandı
Karabay vali oldu
Engellilere karşı ön yargılar kırıldı
Hemşerimiz Tuncel Şube Başkanı Seçildi
Projelere yerinde inceleme
Anaokulu öğrencileri kuşlara yuva yaptı
Başkan Saygılı’dan öğretmenlere kutlama
İşyerleri Kapanan Esnaftan Belediyeye Teşekkür

Diğer Haberler

Eski eşini bıçaklayarak öldürdü
Başsavcılık duruma el koydu
Irmak köyünde kadın kooperatifi kuruluyor
Kırıkkale DKMP'den yemleme çalışması
Başkan Saygılı emeklilerin sorunlarını dinledi
Atıl olan arazi ekonomiye kazandırılacak
Şimşir, yeniden Kırıkkalespor’da
Zorunlu kış lastiği uygulaması sona erdi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Ak Parti temayül yaptıİlçe kongrelerini tamamlayan ve önümüzdeki günle..
En Çok Okunanlar
YİH’in doktor kadrosu genişliyor Daha önceki zamanlarda doktor eksikliği konusunun dile getirildiği Kır.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,34Yazılım - Web Aksiyon