Bugün - 28 Ekim 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kaçak tütün operasyonuKırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şubesi ekipl..
Yaz Kur’an Kursları uzaktan eğitimle yapılacak

Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, 2020 Yılı Yaz Kur’an Kursları’nın uzaktan eğitimle gerçekleştirileceğini duyurdu.

3. Sayfa Haberi - 27 Haziran 2020 Cumartesi

(07:20)

Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, 2020 Yılı Yaz Kur’an Kursları’nın uzaktan eğitimle gerçekleştirileceğini duyurdu.

 

EĞİTİMLER DİYANET TV’DE

Korona virüsü salgını nedeniyle Yaz Kur’an Kursları bu yıl uzaktan eğitim ile düzenlenecek. Kurslara öğrenciler internet üzerinden başvuracak. 29 Haziran’da başlayacak eğitimler Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden 6 hafta boyunca sürecek. Öğrenciler, internet üzerinden başvurunun ardından kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğünden Yaz Kur’an Kursu ders kitaplarını temin edebilecek.

 

KİTAPLAR ONLİNE ORTAMDA

Konu ile ilgili bilgi veren Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, “Korona virüsü salgını nedeniyle bu yıl kurslarımız uzaktan eğitimle düzenlenecek. Yaz Kur’an Kursu eğitim programları Diyanet TV ekranlarında 29 Haziran 2020 tarihinde başlayacak ve 6 hafta boyunca devam edecek. Öğrenci kayıt ve takip işlemleri 22 Haziran 2020 tarihinden itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı web sayfası üzerinden yapılacak. Kayıt yaptıran öğrencilere en yakın müftülüğü başvurmaları halinde yaz Kur’an Kursu kitapları ve Diyanet Çocuk dergisi ücretsiz olarak verilecektir. Bu kitaplar online ortamda da bulunabilecektir. Bunlarla ilgili hazırlıklarımızı yaptık. Öğrencilerimizin kayıtlar başladığında bu kurslara başvurmalarını bekliyoruz”

 

KUR’AN-I KERİM MÜBAREK BİR KİTAPTIR

“Kur’an-ı Kerim, Âlemlere Rahmet Peygamberimiz (a.s.) aracılığıyla akıl sahibi insanların düşünüp öğüt almaları için indirilmiş mübarek bir kitaptır. (Sad, 29) Bu kitap, bize yaratılışımızın hikmetini, varoluşumuzun gayesini öğretmekte, hayatın imanla anlam bulacağını, insanın kulluk ile yüceleceğini haber vermektedir. Kur’an-ı Kerim, bir öğüt, kalplere bir şifâ ve inananlar için yol gösterici bir rehber (Yunus, 57) olarak biz müminlere Yüce Rabbimizden en büyük hediyedir. Kur’an-ı Kerim, Sevgili Peygamberimiz (a.s.)’ın bize bıraktığı en yüce emanettir. Bu yüzden müminler olarak zihnimizi ve gönlümüzü onun ışığıyla aydınlatır, bu günümüzü ve yarınımızı onun rehberliğinde inşa ederiz. Kur’an’ın rahmet yüklü mesajlarını, helal ve haramlarını göz aydınlığımız olan yavrularımıza öğretmek için azami gayret gösterir, tertemiz fıtrat üzere doğan çocuklarımızın fıtratlarının bozulmaması ve Allah’a kullukla yetiştirme sorumluluğunun dünyada bize verildiğini biliriz”

 

NAMAZI KIL VE AİLENE DE EMRET

“Allah-u Teâlâ’nın: “Kendinizi ve ailenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem azabından koruyun.” (Tahrim Suresi,6.ayet) ve “Namazı kıl ve ailene de emret.” (Taha Suresi, 132.ayet) ayeti kerimelerindeki emirlerine baktığımızda çocuklarımızın din eğitiminin anne babalara yüklenmiş bir sorumluluk olduğunu anlıyoruz. Dünya menfaatleri uğruna çocuklarımızla ilgili nasıl her türlü önlemi alıyor, başarıya ulaştıracak plan ve programları önceden hazırlıyorsak, ebedi hayatları bize emanet edilmiş çocuklarımızın İslam ahlakı ile yetişmeleri yönünde de aynı hassasiyeti göstermemiz, onları kendini ve Rabbini bilen, sorumluluklarının farkında olan, milletine ve insanlığa faydalı nesiller olarak yetişmelerine katkı sağlamak da her anne babanın evladına karşı en önemli vazifesidir. Peygamberimiz (a.s.)’in “Hiç bir anne baba çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır.” (Tirmizi, Birr, 33) hadisi gereği yavrularımıza imanı ve İslâm’ı öğretmek, güzel ahlak ile mücehhez kılmak onlara bırakacağımız en büyük mirastır”

 

KAYIT İŞLEMLERİ NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

“Öğrenci kayıt ve takip işlemleri 22.06.2020 tarihinden itibaren Başkanlığımız web sayfası (www.diyanet.gov.tr) üzerinden ve ayrıca Kırıkkale İl Müftülüğü https://kirikkale.diyanet.gov.tr/sayfalar/contentdetail.aspx?ContentId=1517&MenuCategory=Kurumsal link üzerinden yapılabilecektir. Diyanet TV üzerinden yayınlanacak olan dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler Diyanet TV YouTube kanalı vasıtasıyla ilgili eğitim videolarına erişebileceklerdir. Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) üzerinden kayıt yaptıran öğrencilere İl Müftülüğüne ya da ilçe müftülüklerine başvurmaları halinde yaz Kur’an kursu kitapları ve Diyanet Çocuk Dergisi ücretsiz olarak verilecektir. Yukarıdaki link üzerinden yaz Kur’an kursları eğitimlerine dair ders programlar ile kitapların PDF formatına da erişilebilecektir. Eğitimin sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak EHYS üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak olup başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecektir”

 

KAYITLARINIZI YAPTIRIN

“Koronavirüs nedeniyle çocuklarımız vakitlerinin çoğunu evde geçirmek zorunda kalmaktadır. Teknolojinin cazibesine kolayca kapılan çocuklarımız, bilgisayar ve telefon ekranlarının önünde günlerini heba etmesin istiyoruz. O halde yavrularımızı bağımlılıktan kurtarıp akıl ve beden sağlıklarını güçlendirecek imkânlar oluşturmak, ev ortamında nitelikli zaman geçirmelerini sağlamak bize düşmektedir. Çocuklarımızın gönül dünyalarını geliştirecek, hayal ve ideallerini zenginleştirecek en güzel vesilelerden biri önümüzde durmaktadır. 29 Haziran 2020 Pazartesi günü saat 09:30’da Diyanet TV’de başlayacak ve 6 hafta devam edecek Yaz Kur’an Kursu eğitimlerine katılmaları hususunda çocuklarını yönlendirmelerini temenni ediyoruz. 2020 yılı Yaz Kur’an Kurslarının hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 329

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


3. SayfaHaberleri

Onlara borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz
İzinsiz giriş yapmak isteyen 41 kişi geri gönderildi
Kaçak avcılara ceza
Kendi polis olarak tanıtan hırsızlar yakalandı
Büyük bir gururla kutluyoruz
Keskin 1.7 şiddetinde sallandı
Yaşlılarımızın yanındayız
Kutsal topraklarda tarihi ve anlamlı buluşma

Diğer Haberler

Kırşehir maçında saha karıştı
Kırıkkale'yi 5 yıl sonra görün
Kırıkkale idamlara sessiz kalmadı
Dezavantajlı kadınlar istihdam edilecek
İl Genelde Çaykara ile yola devam
Sandık vatandaşın ayağına gitti
Kadınlarımız sadece bir günde hatırlanmamalı
Aybimaş başkentte ağını genişletiyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
2 sınıfta daha yüz yüze eğitim heyecanıKoronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitime devam eden iki sınıf d..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale’den 7 kişi immün plazma bağışçısı oldu Kızılay’ın bir süre önce başlattığı İmmün plazma bağış.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,27Yazılım - Web Aksiyon