banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Beslenme ve diyetetik bölümü ilk mezunlarını verdi

İlk mezunlarını veren Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde mezuniyet coşkusu yaşandı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 19:47
Bu haber 186 kez okundu
 Beslenme ve diyetetik bölümü ilk mezunlarını verdi

Bizim ilk mezunlarımız, ilk göz ağrılarımızsınız

Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda düzenlenen Mezuniyet Törenine Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Gökgöz, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı. Mezuniyet Töreninin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç, “Beslenme ve Diyetetik bölümünün başarı, gurur ve sevinci bir arada yaşıyor. Sizlerin bugünü büyük bir sabırsızlıkla beklediğini biliyorum ancak affınıza sığınarak bugünü bizim sizlerden daha da sabırsızlıkla beklediğimizi söyleyeceğim. Çünkü siz gençler bizim ilk mezunlarımız, ilk göz ağrılarımızsınız. Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde bölümümüzü 2012 yılında kurduk ve 2013-2014 eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerimizi yani bugün mezun olacak olan sizleri alarak eğitime başladık ve şimdi de ilk mezunlarımızı veriyoruz’’ dedi.

Dereceyle mezun olan öğrencilere hediye takdim edildi

Doç. Dr. Kılınç’ın ardından Beslenme ve Diyetetik Bölümü birincisi Mihrican Kaçar, bölüm ikincisi Meryem Kevser Ballı,  bölüm üçüncüsü Rüya Nur Örnek konuşma yaptı. Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç, derece ile mezun olan öğrencilerimize hediye takdim etti.

Mezunlara diploma ve hediyeler verildi

Konuşmaların ardından mezunlarımıza Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Gökgöz, Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç, Yrd. Doç. Dr. Filiz Çakır,  Öğretim Görevlisi Çiler Aslanalp,  Araştırma Görevlisi Merve Ekici, Araştırma Görevlisi Sevinç Eşer, Araştırma Görevlisi Gizem Özata, Araştırma Görevlisi Aylin Bayındır Gümüş tarafından diploma ve hediye takdim edildi.

Duygusal anlar yaşandı

Babasının vefatı nedeniyle mezuniyet törenine gelemeyen mezunumuz Ayşe Demirkol’un diploması en yakın arkadaşı Meryem Kevser Ballı’ya verildi. Duygusal anların yaşandığı salonda Ayşe Demirkol’un babası için Allah’ tan rahmet, merhumun yakınları için Allah’tan sabır dilendi.

Kepler havaya atıldı

Diplomalarını alan Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunlarımız Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç’ın okuduğu meslek yeminini büyük bir coşku ile tekrarladı. Ettikleri yemin ile mesleğe ilk adımlarını atan ve diyetisyen olan mezunlarımız adına Diyetisyen Fuat Hasyalçın tarafından Doç. Dr. Kılınç’a hediye verildi. Salondaki bütün annelerin 14 Mayıs Anneler Günü’nü kutlayan Hasyalçın, dört yıl boyunca bir anne şefkatiyle kendilerinin yanında olduğu için Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.  Mezuniyet Töreni toplu fotoğraf çekilmesi ve keplerin havaya atılmasıyla sona erdi. Haber-Foto: Şahin Karakoç

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV