banner52
08 Şubat 2016 Pazartesi

Belediyede memnuniyet tablosu

‘ÇOCUK GELİŞİMİ’ KURSU AÇILDI

Kırıkkale İl Halk Eğitim Müdürlüğü 0-18 yaşları arası gelişim gösteren çocukların daha bilinçli eğitilmesi amacıyla “çocuk gelişimi” kursu açtı. Yoğun ilgi gören kursa katılan kursiyerler, kurs sonunda hem çocuklarını daha bilinçli yetiştirecek, hem de iş imkanı bulabilecekler.

29 Mart 2012 Perşembe 18:49
Bu haber 1496 kez okundu
 ‘ÇOCUK GELİŞİMİ’ KURSU AÇILDI
22 bayan eğitim alıyor
Daha bilinçli çocuk yetiştirilmesine imkân sağlamak amacıyla Kırıkkale İl Halk Eğitim Merkezince düzenlenen “Çocuk Gelişimi” kursunun 2’cisi açıldı. Kırıkkale Lisesinde düzenlenen ve 22 bayan kursiyerin katıldığı kursta “Çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi, çocuklarda ruh sağlığı, çocuklarda depresyon, çocuklarda altını ıslatma, cinsel sorunlar, çocuklarda davranış bozuklukları, sınav kaygısı, sınav korkusu, çocuklarda davranış bozuklukları, çocuk psikolojisi” gibi konularda bilgiler veriliyor. Günde 8 saat olmak üzere 6 ay sürecek olan kurs sonunda, katılım belgesi alan kursiyerler çocuklarını hem daha bilinçli yetiştirebilecek hem de iş imkânı bulabilecekler. 
Eğitimler 6 ay sürüyor
Kursun amacı hakkında bilgi veren İl Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Arzu Aktaş, 6 ay süren ‘çocuk gelişimi’ kursunun, bayanların çocuklara daha bilinçli eğitim verilmesi ile amacıyla açıldığını ifade etti. Aktaş, “6 ay süren kursumuzda üniversitede verilen derslerin birebir aynılarını kursiyerlerimize veriyoruz. 2 yıl eğitim almış bir öğrenci nasıl bir öğretmenlik yapabiliyorsa burada 6 aylık kursumuzda eğitim alan öğrencilerimiz de yapabilirler” şeklinde konuştu.
Bilinçli çocuklar yetişecek 
6 ay süren kurstan fazlasıyla faydalandıklarını ifade eden Selda Dursun isimli kursiyer, amacının çalışacağı işlerde daha bilinçli çocuk yetiştirmek olduğunu söyledi. Evli ve 3 çocuk annesi olduğunu söyleyen Sevda Çeltik isimli kursiyer ise bu kursla birlikte çocuklarını daha iyi yetiştirebileceğini, çocukla alakalı her türlü işlerde çalışabileceğini söyledi. Zeynep Gülkaya isimli kursiyer de kursa katılma amacının iş imkanı bulmak olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Eğitim Müdürlüğüne yararlı bir kurs açtıkları için teşekkür eden Züleyha Tekpınar isimli kursiyer ise kursa çocuk eğitimini sevebilecek, çocuklara iyi davranabilecek ve hoşgörüyle yakalaşabilecek kişilerin katılmasını istedi. Haber Merkezi 
Haber Merkezi

    Yorumlar

banner123
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 08 Şubat 2016 Manşeti
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 06 Şubat 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner101