banner35
26 Haziran 2017 Pazartesi

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Etüt merkezleri kapanıyor

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, 1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle hiç bir kurumun etüt merkezi adı altında faaliyet gösteremeyeceğini belirterek velileri kayıt yaptırmamaları konusunda uyardı.

28 Mayıs 2017 Pazar 16:08
Bu haber 303 kez okundu
Etüt merkezleri kapanıyor

Mağdur olmamak için kayıt yaptırmayın

Gazetecilere açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, “Bizim kulağımız geliyor, anlatıyoruz ama çok fazla yetişemiyoruz. Bazıları diyorlar ki; ‘Sizin çocuğunuzu biz etüte kaydedelim, 1000 lira yada 1500 lira peşin verin erken kayıt avantajından faydalanın.’ Veli de ‘Etüt olmayacakmı falan diyorlar’ diyor. Buna karşılık ta ‘Biz halledeceğiz, merak etmeyin bir sorun olmayacak’ yanıtını veriyorlar. Ve bunlardan peşin ücret alıp kayıt yapıyorlar. 1 Temmuz itibariyle sadece Kırıkkale’de değil tüm Türkiye’de etüt eğitim merkezi altında bir kurum olmayacak. Ön ödeme yapmak suretiyle kayıt olan velilerde de o gün kandırıldıklarını anlayacaklar. ‘Biz soyulduk diyecekler’ ve basına gidecekler. Bize gelecekler; “Biz de bir şey yapamayız, bu sizin yaptığınız bir alışveriş.’diyeceğiz. Dolayısıyla bu yargıyı ilgilendiren bir konu olacak. Velilerimizin bu yanlışa girmemelileri ve bu konu da mağduriyet yaşamamaları bakımından bu kayıtları yaptırmamaları gerekiyor.”dedi.

 Devlet ücretiz kurs ve etüt verecek
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretimin bittiği saat olan 15.00’ten sonra okullarda kendi ücretsiz kurs ve etütlerinin olduğunu ifade eden Çetin, öğrencilerin bu kurslar aracılığıyla eksik kaldıkları yerleri kapatabileceğini sözlerine ekledi.Haber-Foto:Mehmet Ali Soyer

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV