banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Fen Lisesi’nden hayata farkındalık katacak proje

Kırıkale Fen Lisesi yaptığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ziyaret etti.

05 Haziran 2017 Pazartesi 19:19
Bu haber 136 kez okundu
 Fen Lisesi’nden hayata farkındalık katacak proje

Doğaya saygı bilinci oluşacak

Ziyarete Kırıkkale Fen Lisesi Müdür Başyardımcısı Selman Bozbıyık, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni ve proje sorumlusu Sema Özdemir ile projede görev alan öğrenciler katıldı. Proje hakkında bilgi veren Sema Özdemir Kırıkkale Fen Lisesi olarak yaptıkları “LIFE” adlı e-Twinning projesi ile farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti. Özdemir: “Bizim projemizin adı “LIFE”, anlamı “hayat”tır. Biz bu proje ile yaşadığımız dünyayı bizden sonrakiler için daha güzel ve yaşanır hale getirmeyi amaçlıyoruz. Küresel iklim değişiklikleri, seller, eriyen buzullar dolayısıyla yükselen deniz seviyesi, kuraklık, genetiğiyle oynanmış besinler, kontrolsüz yapılan tarım, zararlı katkı maddeleri… Bütün bunlar dünyadaki sorunlardan bazıları. Elimizdeki kaynaklar ve çevreyi göz ardı edersek geleceğimiz çok da parlak gözükmüyor. Bizim amacımız yaşadığımız dünyaya teşekkür etmek için doğaya saygı göstermek ve ondan en güzel şekilde istifade etmek. Bunun için çevre bilinci oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Geri dönüşüm öncelikli hedef

Özdemir bu bağlamda yapmak istediklerini de şöyle sıraladı: “Ağaçlandırma, geri dönüşüm ve çevre temizliği şu anda yapabileceğimiz çalışmalardandır. Okulumuzda geri dönüşüm için plastik, cam, alüminyum kutu ve pil toplama kutuları oluşturarak öğrencilere çevre bilinci kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Saygılı’dan projeye tam destek

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da doğaya karşı hassasiyetlerinden dolayı Kırıkkale Fen Lisesi proje ekibine teşekkür etti. Bu bağlamda her türlü desteği vereceklerini ifade etti. Proje kapsamında Kırıkkale Fen Lisesi’ne bir katı atık toplama ünitesi konulacağını belirtti. Bu projenin tüm okullarda ve il genelinde de uygulanabileceğini ekledi. Ayrıca Saygılı, yeşil bir çevre için yaptıkları projelerden bahsetti.

Haber-Foto:Adem Dölek 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV