banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Kırıkkale’de 2 okula Ulusal Kalite Etiketi

eTwinning Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi alan Özel Gazi Ortaokuluna ve Ulusal Kalite Etiketi alan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi´ne ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin tarafından takdim edildi.

15 Haziran 2017 Perşembe 19:18
Bu haber 139 kez okundu
Kırıkkale’de 2 okula Ulusal Kalite Etiketi

Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi aldılar

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından yürütülen eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı kapsamında 2016 yılı içerisinde yürüttükleri projelerle ülke genelinde Ulusal Kalite Etiketi alan 118 proje ve Avrupa Kalite Etiketi alan 156 proje arasına girerek elde ettikleri başarılardan dolayı Özel Gazi Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Meltem Bekler’e, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi ve Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Betül Pehlivanlı´ya, Ulusal Kalite Etiketi İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin tarafından takdim edildi. Ayrıca Bakanlık tarafından okula asılmak üzere gönderilen tabelalar Okul Müdürleri Mehmet Al ve Mahmut Kaya’a verildi.

3 bin 215 eTwinning Projesi gerçekleştirildi

Okullara Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketlerini  takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, 2016 yılında toplam 3.215 eTwinning Projesinin gerçekleştirildiğini,  bu projelerden  118´inin Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazandığını, ayrıca 156´sının da Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanarak Avrupa çapında takdir gördüğünü söyledi. Bu öğretmenlerden ikisinin Kırıkkale’den Meltem Bekler ve Betül Pehlivanlı olduğunu belirten Çetin, öğretmenleri ve okul müdürlerini tebrik etti.  Bu başarıyı devam ettirmek için yoğun bir tempoyla çalışmaya devam edip, il genelinde yaygınlaştırma faaliyetleri ile diğer ilçelerdeki öğretmenlerin de proje yapmalarına olanak sağlanması gerektiği ifade edildi. Çetin, Erasmus + ve eTwinning Projelerindeki başarılı sonuçların alınmasından dolayı, Ar-Ge Biriminden sorumlu Şube Müdürü Hatice Şap´a, ödül sürecinde göstermiş olduğu gayretlerden dolayı eTwinning İl Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz´a teşekkür etti.

 Yenilikçi yöntemler hedefleniyor

eTwinning faaliyetinde, Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amaçlanıyor. Haber-Foto:Şahin Karakoç

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV