banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Kırıkkale'de beyaz bayraklı okul sayısı 101'e çıktı

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Kırıkkale'de beyaz bayraklı okul sayısı 78'den 101'e çıktı.

26 Mayıs 2017 Cuma 20:01
Bu haber 172 kez okundu
 Kırıkkale'de beyaz bayraklı okul sayısı 101'e çıktı

78 okul daha beyaz bayrak almaya hak kazandı

Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen programda konuşan Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Ender Güngüneş, okullarda hijyen temizliğinin önemli olduğunu söyledi. Güngüneş, "Türkiye'de 2016 yılında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından proje yürütülüyor. Ülke genelinde geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın hijyen ve kaliteli ortamlarda alacakları eğitim çok önemlidir. Okul sağlığının iyileştirilmesi amacı müdürlüğümüz tarafından kurulan komisyonca beyaz bayrak almak için müracaat eden okullarımızın denetimleri titizlikle yapılmış olup neticelendirilmiştir. Müracaat eden okullar arasında 78 okul beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır. Bu yıl bu rakam 101 olmuştur." şeklinde konuştu.

Çocuklarımızın temiz ortamlarda yetişmeli

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ise, temizliğin önemine dikkat çekerek, "Çocuklarımızın bulunduğu yerleri temiz tutmak zorundayız. Onların hayatlarına güven verecek bütün alışkanlıklar, bütün kazanımlar, eğitim ve hayata bakışları ile ilgili her türlü donanım bu dönemde kazanılıyor. Çocuklarımızın temiz ortamlarda yetişmesi, hijyenik şartlarda ve mekanlarda eğitim alması önemlidir." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların bayrakları verildi.Haber-Foto:A.A

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV