banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Kız meslekte mezuniyet sevinci

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının son günlerine gelinmesiyle birlikte okul idaresi tarafından 12 Sınıf öğrenciler için mezuniyet günü düzenlendi.

23 Mayıs 2017 Salı 19:59
Bu haber 192 kez okundu
 Kız meslekte mezuniyet sevinci

Gururu ve hüznü birlikte yaşıyoruz

Nur Camii külliyesi konferans salonun da düzenlenen mezuniyet gününe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy, Kız Meslek Lisesi Müdürü Hatice Özdemir okul müdürleri ve kalabalık bir öğrenci velisi katıldı. Açılış konuşmasında Okul Müdürü Hatice Özdemir, “Bugün Kız Meslek Lisesi ailesi olarak, dört sene önce büyük umutlarla okulumuza gelen 121 öğrencimizi mezun etmenin onurunu, gururunu ve hüznünü birlikte yaşıyoruz. 121 kız öğrencimizi mezun edebiliyorsak bu sizin kızlarınızın eğitimine verdiğiniz önemi göstermektedir. Kızlarınızın eğitim alması için gösterdiğiniz hassasiyet den verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz buradan mezun olan siz öğrencilerimizsiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk Bütün umudum gençliktedir diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler vatanına ve ailesine hayırlı evlatlar olacaksınız”dedi.

Kepleri havaya fırlattılar

Mezun olan öğrenciler adına Hatice Koçak’ın öğretmenlerine teşekkür eden konuşmasının ardından halk oyunları ekibinin gösterisi, bayrak ve flama gösterisi yapıldı. Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy tarafından dereceye giren öğrencilere plaketlerinin verilmesinin akabinde mezuniyet belgelerini alan öğrenciler keplerini havaya fırlattılar. Bu arada öğrenciler kendilerinin başarısında pay sahibi olan öğretmenlerine çiçek sundular.Haber-Foto:Adem Dölek

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV