banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

K.Ü 25. yıl etkinlileri start aldı

Kırıkkale Üniversitesi 25. yıl etkinlikleri Meslek Yüksek Okulu önünde gerçekleştirilen etkinliklerle başladı.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 19:37
Bu haber 179 kez okundu
 K.Ü 25. yıl etkinlileri start aldı

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri

Kırıkkale Üniversitesi’nin 25. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen bahar şenlikleri etkinliklerle başladı. Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikler Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Protokol konuşmalarına geçilen programda Kırıkkale Üniversitesi’nin çeyrek asrını idrak eden Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, “Üniversiteler geleneksel olarak bahar şenlikleri tertip ederler. Bahar şenlikleri üniversitemizin 25’inci yılı olması sebebiyle 25 yıl etkinlikleri bağlamında yürütülecek. Kırıkkale Üniversitesi çeyrek asrını idrak eden Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olarak her türlü bilimsel, kültürel, sosyal etkinlik bağlamında canlı bir üniversite olma gayretindedir. Geçen hafta büyük bir katılımla mezuniyet törenini gerçekleştirdik. Bugünde 4 gün süreyle devam edecek 25’nci yıl etkinliklerini başlatıyoruz. Aslında bahar dönemi üniversitelerin en canlı olduğu dönemdir. Bilimsel, kültürel, sportif etkinlikler bahar döneminin özelliğinden dolayı yoğunluk arz etmektedir. 25’inci yıl etkinlikleri de 4 gün içinde daha yoğun olarak sergilendiği programlar yer alacak. Halk oyunları, sanat etkinlikleri, konferanslar, söyleşiler, konserler icra edilecek. Öğrencilerimizin sanatçı daveti istediği olsa da onu aratmayacak ve daha kaliteli müzik etkinliklerimiz olacak. Batı müziği, halk müziği, tasavvuf konserleri gerçekleştirilecek. Önümüzdeki hafta final sınavlarımız başlayacak. Öğrencilerimizi aynı zamanda sınav telaşı var. Öğrencilerimize sınavlarda başarılar, mezunlarımıza da hayatta başarılar diliyorum. 25’inci yıl etkinliklerimiz hayırlı olsun.”dedi.

Üniversitemizin gelişmesiyle gurur duyuyoruz

Kırıkkale Üniversitesi’nin kent için çok ciddi bir dinamik olduğunu belirten Vali M. İlker Haktankaçmaz ise, “25 yıl dile kolay, çeyrek asır. Artık Kırıkkale Üniversitesi çocukluktan delikanlılığa adım attı. İlimiz için önemli bir değer olan Kırıkkale Üniversitesi, inşallah bundan sonra çok daha hızlı bir şekilde ilin hem sanayisini yönlendiren bir motor olarak hem eğitim-öğretim ve kültür hayatında çok ciddi bir dinamik olacak. 1990 yılında ilk kız kardeşimi kaydettirmeye gelmiştik.  O zaman bu binalar ve sosyal tesisiler yoktur. Neredeyse bitmiş olan Teknoparkı ve sosyal donatılarıyla, fakülte binalarıyla bundan sonra Kırıkkale Üniversitesi çok daha hızlı bir şekilde ilerleyecek. Kırıkkale Üniversitesi bugün 30 binden fazla öğrenci barındırıyor. Yine 3 bin civarı öğretim kadrosu ki ciddi bir rakam. Üniversiteden mezun olan ve üniversite dolayısıyla Kırıkkale’ye gelip ve yaşayan öğrenci kardeşlerim biliyoruz ki; iş hayatına atıldıklarında Kırıkkale’nin birer manevi elçisi olacaklar. Çalıştıkları yerde Kırıkkale’nin adı geçtiğinde biraz daha hassasiyet gösterecekler. Bunlar uzun yıllar geçtiğinde olacak şeyler. Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesiyle gurur duyuyoruz.”şeklinde ifadelerde bulundu.

Etkinlikler 4 gün boyunca devam edecek

Halkoyunları ve folklor gösterileriyle devam etkinlikler kapsamında 25. Yıl fotoğraf sergisi ve grafik tasarım ürünleri sergilerinin açılışı ile devam etti. Etkinlikler kapsamında Eğitim Fakültesi’nde ‘Divan Edebiyatı Tartışmaları’ konulu konferans, Mavi Salon da ise KÜMÜB Oda Orkestrası konseri gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında ayrıca Şehit Aydın Çopur Konferans Salonu’nda kariyer yönetimi konferansı gerçekleştirildi. Kırıkkale Üniversitesi’nin 25. Yıl etkinlikleri 25 Mayıs Perşembe Gününe kadar devam edecek.

Haber-Foto: Mehmet Ali Soyer

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV