banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

KÜ’de mezuniyet coşkusu

Kırıkkale Üniversitesi’nde öğrenimlerini tamamlayan 6 bin öğrenci, diplomalarını alarak mezun oldu.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 12:24
Bu haber 241 kez okundu
 KÜ’de mezuniyet coşkusu

6 bin öğrenci diplomalarını aldı

Kırıkkale Üniversitesi’nin fakülte ve yüksek okul programlarında eğitim gören 6 bin öğrenci, Başpınar Stadyumu'nda düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Öğrenci kortejlerinin tören geçidini yapmasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Törene Vali Vekili Adnan Kayık, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan,Rektör Ekrem Yıldız, il müdürleri ve çok sayıda kişi katıldı.
23’ncü dönem mezunlarını verdi
2016-2017 eğitim öğretim yılının tamamlandığını dile getiren Kırıkkale Üniversitesi’nin 23’ncü dönem mezunlarını uğurlamanın sevincini ve gururunu yaşadığını ifade eden Rektör Ekrem Yıldız, “Kırıkkale Üniversitesi, 1992 yılında kurulmuş, kendi adıyla ilk mezunlarını 1993-1994 öğretim yılında vermiştir. 12 fakültesi, 1 yüksekokulu, 7 meslek yüksekokulu, 3 enstitüsü ve araştırma merkezleriyle 37.630 öğrencisi, 588 öğretim üyesi olmak üzere 1.218 akademik, 872 idari personeli ile 25. Yılını, çeyrek asrını idrak eden Üniversitemiz bugün 23. Dönem mezunlarını uğurlamanın sevincini, gururunu yaşıyor. Bizim için, öğrencilerimiz ve aileleri için, şehrimiz için çok önemli ve heyecanlı bir gün. Öğrenim yılları boyunca beraber olduğumuz, bize emanet edilen, ülkemizin istikbalinin güvencesi olan ve normal öğretim süresini bu yıl tamamlayan, 92 farklı bölüm ve programda eğitim verdiğimiz ve bir meslek kazandırdığımız 6.000’e yakın öğrencimizle bugün vedalaşıyoruz. Türkiye’de ve dünyanın her ülkesinde çalışabilecek bilgi ve özgüvene sahip, sağduyulu, ülkesi ve milletinin değerleriyle barışık bireyler olarak yetiştirdiğimiz bu gençlerle iftihar ediyoruz. Heyecan ve sevincimizi paylaşmak için gösterdiğiniz yüksek ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bugün ülke ve insanlığın hizmetine yolcu ettiğimiz genç mezunlarımızın yerine 2017-2018 öğretim yılında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarımız için 8.000 civarında yeni öğrenci bekliyoruz.”dedi.
Sizi daha zorlu bir hayat mücadelesi bekliyor
Rektör Yıldız, “Sizleri mesleki bir unvan kazanmış kişiler olarak üniversitemizden uğurluyoruz. Hayatınızın en verimli döneminde birlikte olduğunuz bizlerle ve arkadaşlarınızla vedalaşıyorsunuz. Ayrılmanın burukluğunu biz de sizlerle birlikte yaşıyoruz. Aynı zamanda sizinle birlikte başarmış olmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz.  Siz ülkemizin aydınlık geleceğinde söz sahibi olacak, en önemli gücümüz olacaksınız. Mezun olmak büyük başarıdır. Ancak, sizi daha zorlu bir hayat mücadelesi bekliyor. Eğitime ve mücadeleye hayat mektebinde devam edeceksiniz. Önceki mezun ve mensuplarımız gibi sizin de başarılı olacağınıza, bizim için, aileniz için, ülkemiz için övünç kaynağı olacağınıza inanıyoruz. Kırıkkale Üniversitesi büyük bir ailedir. Sizler de bu ailenin seçkin bir mensubusunuz. Bizimle ve birbirinizle irtibatınızı kesmeyiniz. Başarılarınız hem bize hem de mevcut öğrencilerimize motivasyon kaynağı olacaktır. Bunun için buradan ayrılmadan mezun bilgi sistemimize mutlaka kaydolun. Bu yolla başarılarınızdan bizi haberdar edin. Sizleri daha sonraki yıllarda üniversitemize davet edip öğrencilerimizle buluşturma planlarımız var. Bunun için lütfen bizimle irtibatınızı kesmeyin.”diye konuştu.
Hepiniz artık fahri hemşerimizsiniz
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da törende bir konuşma yaparak şunları söyledi: “Kırıkkale Üniversitesi’nde öğrenim gören siz değerli öğrencilerimizin her biri artık bizim fahri hemşerimiz. Kırıkkale ile bağınızı koparmayacağınıza inanıyorum. Mezun olan öğrenci arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve hayatlarında başarılar diliyorum.”dedi.
Doyasıya eğlendiler
Protokol konuşmalarının ardından diploma törenine geçildi. Diploma töreninin ardından mezun öğrenciler hep birlikte kep atıp mezuniyet coşkusunu aileleri ve arkadaşları ile paylaştı. Çocuklarının mezuniyetinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden aileler, eğitimlerini başarı ile tamamlayan çocukları ile gurur duyduklarını belirttiler. Öğrenciler tören sonrasında müzik gruplarının konseriyle unutulmaz bir gece yaşadılar.
H
aber-Foto: Mehmet Ali Soyer

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV