29 Haziran 2017 Perşembe

Hasat dönemi yüzleri güldürdü

Okuyan toplumları kimse kandıramaz

Kırıkkale'de, 53. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi. 7’den 70’e herkesin kitabını alarak meydana koştuğu etkinlikte Vali Haktankaçmaz, “Okuyan toplumları kimse kandıramaz. Vatanımıza, milletimize daha yararlı birer vatandaş olabilmek için okumamız gerekiyor.”dedi.

29 Mart 2017 Çarşamba 20:07
Bu haber 225 kez okundu
 Okuyan toplumları kimse kandıramaz

Kitabını alan meydana koştu

53. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda kitap okuma şenliği düzenlendi. 7’den 70’e herkesin kitabını alarak meydana koştuğu etkinlikte, minik öğrenciler ellerindeki dövizlerle kitap okumanın önemine dikkat çektiler. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz da beraberindeki Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ile birlikte meydana gelerek öğrenci ve vatandaşlarla birlikte kitap okudu.  Haktankaçmaz, burada yaptığı açıklamada, hafta dolayısıyla güzel bir etkinliği daha gerçekleştirdiklerini, öğrenci, öğretmen, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla birlikte kitap okuduklarını söyledi.

Okuyarak iyi bir dost kazanın

Amaçlarının kitaba dikkati çekmek, kitap okumanın önemini vurgulamak ve bu algıyı herkese yaygınlaştırmak istediklerini belirten Haktankaçmaz, şöyle konuştu. "Kitap okumak toplumlar için çok önemli. Biz de bu vesileyle çocuklarımızla birlikte kitap okuduk. Bu güzel havada farkındalık oluşturduk. Okuyan toplumları kimse kandıramaz. O yüzden dolayı çok okumak gerekiyor. Vatanımıza, milletimize daha yararlı birer vatandaş olabilmek için okumamız gerekiyor. Bu etkinliğe katılan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz bundan sonra kitap okumayı daha fazla alışkanlık haline getirecekler ve kitap okumanın iyi bir dost kazanmak olduğunu görecekler. Bütün amacımız herkes kitapla dost olsun. Kitaplar bizim kültürümüzdür, geleceğimiz, mirasımız ve geçmişimizdir." Haktankaçmaz, açıklamaların ardından çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 29 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV