banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

Tam gün eğitimle başarı hedefleniyor

Eylül ayında başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte Kırıkkale’de tam gün eğitime geçecek.

09 Temmuz 2017 Pazar 17:24
Bu haber 112 kez okundu
 Tam gün eğitimle başarı hedefleniyor

OKULLARIN İSİMLERİ

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında tam güne geçecek olan 9 okulda nasıl bir çalışma izlenecek sizler için araştırdı. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında tamgün eğitim vermeyen, sabahçı ve öğlenci olarak iki öğün eğitim veren 9 okulda yeni eğitim öğretim yılına tamgün öğretime geçiş yapıyor. Yapılacak olan çalışmalar ile 9 okuldan 3 tanesinde sınıflar birleştirilip, bulunduğu yerde eğitim öğretime devam edecek. Diğer 6 okul ise öğrencilerin bir kısmını başka okullara nakil edecek.

İMAM HATİP OLARAK KAYIT YAPILACAK
Şehitler İlk ve Orta Okulu; ilkokulu olduğu yerde devam edecek iken, ortaokulu ise kapatılacak olan Dede Korkut Okulunda eğitim öğretim yapacak. Namık Kemal İlköğretim Okulu ise olduğu yerde kalacak fakat, yeni eğitim öğretim yılında İmam Hatip olarak kayıt yapacak. Mevcut eğitim gören öğrenciler ise imam hatip olarak mezun olmayacak. Mustafa Necati Okulu ise olduğu yerde kalacak. Sadece sınıflar birleştirilecek tam gün eğitime geçecek. İsmet Aydınlı Ortaokulu; Gündoğdu Manas İlkokulunun yanında bulunan binaya taşınacak. İlkokulu ise bulunduğu yerde eğitim öğretime devam edecek.


YENİ YAPILAN OKULA TAŞINACAK
Evliya Çelebi Okulu; yeni yapılan Şehit Ramazan Bekar Okuluna taşınacak ve tam gün eğitime geçecek. Tınaz İlkokulu; bu yıl kayıt almayacak. İlerleyen yıllarda öğrencileri mezun verdikçe tamgün eğitime geçecek. Yunus Emre Okulu; sınıflar birleştirilerek tamgün eğitime geçecek. Atatürk İlköğretim Okulu ise olduğu yerde kalarak, sınıflarda birleşmeye gidilecek.


4 BÖLÜMLÜ AHMET SÜMER
Tamgün eğitime geçecek olan en ilginç olanı ise Ahmet Sümer Okulu. Bu okulda anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise olarak 4 bölümde eğitim veriyor. Tamgün eğitime geçilmesi için Lise bölümü kapatılarak, öğrenciler çevre liselere dağıtım yapılacak. Lisenin boşaltılan binasında Ortaokul eğitim öğretime devam edecek. İlkokul ise mevcut olar ilk ve ortaokul binasında, 1 ve 2’nci katlarda ilkokul, 3 ve 4’üncü kata ortaokul olarak eğitim verecek. Anaokulu ise bulunduğu binada devam edecek. 

Haber Merkezi

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV