banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Temel Final Lisesi’nde kariyer günleri

Temel Final Lisesi öğretmenleri Didem Özdemir ile Nadiye Sert, öğrencilerin geleceğine ışık tutmak amacıyla Kariyer Planlama ve Meslek Tanıtım Günleri' kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda, öğrencilerin geleceklerine yön verecek mesleklerle ilgili konular masaya yatırıldı.

27 Nisan 2017 Perşembe 20:30
Bu haber 322 kez okundu
Temel Final Lisesi’nde kariyer günleri

20 ayrı meslek grubundan uzman katıldı

Toplantılara 20 ayrı meslek grubundan Doktor Neşet Akay, Avukat Nizamettin Özçelik, Mühendis Fatih Efe, İbrahim Adar, Ahmet Enes Maraşoğlu, Bayram Salman, Veteriner Adem Bektaş, öğretmen, Mimar Ünsal Arslan, Eczacı Ahmet Yaşar Özdemir, Mustafa Burak Uysal,  Psikolog Hazal Akkaya, Esra Bahçepınar, Polis Doğan Tüfekcioğlu, Sosyal Hizmetler Uzmanı Büşra Nur Şimşir, Çiğdem Canatan, Diyetisyen Burak Taş,  Fizyoterabist Haluk Talu, Özer Özal Özdemir ve Hemşire Rabia Koca, katıldı. Toplantılarda, lise öğrencilerinin gelecekte nasıl bir meslek edinme eğilimi içinde bulunmaları gerektiği geniş kapsamlı ele alındı.

Mecburen okumak durumunda kalıyorlar

Lisenin Müdür Yardımcısı Turgay Şansal yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimiz Meslek Tanıtım ve Kariyer planlama günleri sayesinde birçok mesleği direk olarak birinci ağızdan dinleyerek meslekler hakkında geniş bilgi sahibi oldular. Bu projedeki asıl amaç; öğrencilerin bir ömür boyu yapacakları mesleği sağlıklı seçmelerini sağlamak, okulumuzda gelenekselleşen bu proje ile öğrencilerimizin geleceğini sağlıklı planlamasına yardımcı oluyoruz. Öğrenciler yıllardır bilinçsizce tercihler yapıp, istemedikleri mesleği yapmak zorunda kaldılar. Bugün üniversiteliler sadece puan yettiği ve zamanında yeterli yönlendirmeler yapılmadığı için bulunduğu bölümü mecburen okumak durumunda kalıyorlar. Biz, bu çalışma ile böyle mecburiyetlerin önüne geçmeye çalışıyoruz" dedi.
Haber-Foto: Mehmet Ali Soyer

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV