banner35
23 Haziran 2017 Cuma

Güler misin ağlar mısın!

Yıldırım Beyazıt Lisesi Yunanistan’da

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ‘T4T - Towns For Teens – Teenagers’ Daily Life/Gençler İçin Şehirler – Gençlerin Günlük Yaşamları’ isimli Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı Ana Eylem 2 (KA219) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında Yunanistan’ın Ioannina kentinde gerçekleştirilen ulus ötesi ve kısa dönem öğrenci hareketliliği toplantılarına katıldı.

26 Mayıs 2017 Cuma 20:07
Bu haber 390 kez okundu
Yıldırım Beyazıt Lisesi Yunanistan’da

Yunanistan’ın Ioannina kentine hareketlilik

Ortağı olduğu ‘T4T - Towns For Teens – Teenagers’ Daily Life / Gençler İçin Şehirler – Gençlerin Günlük Yaşamları’ isimli Erasmus Plus Projesi kapsamında yurtdışı hareketliliklerine devam eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 08 – 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Ioannina kentinde gerçekleştirilen Ulusötesi ve Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Toplantılarına katıldı. Loannina’daki Evdomo Gymnasio Ioanninon / 7th Junior High School isimli okulda gerçekleştirilen proje toplantılarına Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’ni temsilen Okul Müdürü Mahmut Kaya, Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Cemil Unaç, İngilizce Öğretmeni Betül Pehlivanlı ve Almanca Öğretmeni Ferda Yanardağ ile birlikte Zehra Şimşek, Miraç Abar, Semih Tanrıverdi, Berfin Yücel, Ilgın Esengin ve Talip Eyüp Şimşek isimli öğrenciler katıldılar.

Tarihi ve turistik yerleri gezdiler

İspanya  (IESO Colonos / Gevorâ), Yunanistan (Evdomo Gymnasio Ioanninon / Ioannina) ve Türkiye (Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi / Kırıkkale)’den 3 okulun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıların ilk gününde öğrenciler hareketlilik öncesi hazırlamış oldukları ‘Our Town Today - Günümüzde Şehrimiz’ isimli drama çalışmalarını diğer ülke öğrencileriyle paylaştılar. 5 gün devam eden proje çalışmaları boyunca proje ortağı 3 okulun öğrencileri ‘Our Dream Town – Hayalimizdeki Şehir’ isimli bir drama oyunu hazırlayıp sergilediler. Proje etkinliklerinin yanı sıra kültürel aktivitelere de katılma şansı bulan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Ioannina Kalesi, Zagoria Köyleri, Pamvotis Gölü, Perama Mağarası, Dodoni Antik Tiyatrosu ve Corfu (Korfu) Adası gibi tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

Kültürlerini geliştirdiler

Yunanistan ziyareti hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mahmut Kaya, “Hem bizler hem de öğrencilerimiz Yunanistan’da çok güzel ağırlandık. Öğrencilerimiz proje çalışmalarının yapıldığı 5 gün boyunca Ioannina’daki ailelerin yanında kaldılar ve katıldıkları drama atölye çalışmalarının yanı sıra farklı kültürleri görme, yeteneklerini sergileme ve yabancı dillerini geliştirme olanağı da buldular”dedi.

Sıradaki hareketlilik Belçika’ya

Hareketliliğe katılan öğrenciler adına bir açıklama yapan 11. Sınıf öğrencisi Zehra Şimşek ise Yunanistan’dan çok güzel anılarla ayrıldıklarını söyledi ve kendilerine bu fırsatı sağlayan öğretmenlerine ve Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr)’na teşekkür etti. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Proje Ekibi projenin 3. toplantısı için 05 - 10 Kasım 2017 tarihleri arasında Belçika’nın Brüksel kentine Kısa Dönemli Öğrenci Hareketliliği ziyaretinde bulunacak. Haber-Foto:Adem Dölek

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV