banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

Çiftçiler dikkat! Son tarih 30 Haziran

Ziraat Odası Başkanı Orhan Öztürk, ÇKS başvurularında son tarihin 30 Haziran olduğu konusunda uyarında bulundu. Kayıt yaptırmayan çitçiler desteklerden yararlanamıyor.

21 Haziran 2017 Çarşamba 19:05
Bu haber 122 kez okundu
 Çiftçiler dikkat! Son tarih 30 Haziran

'DESTEKLERDEN YARARLANAMIYORLAR'

Öztürk, yaptığı açıklamada, ÇKS başvurusunu yaptırmayan üreticilerin yıl içinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri ve prim uygulamaları gibi desteklerden yararlanmalarının söz konusu olmadığına işaret etti. Uygulanan desteklemelerin yanı sıra yıl içinde yaşanması muhtemel herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelecek zarar doğrultusunda kredi borçlarının ertelenmesi veya afet sonrası yapılacak her türlü tarımsal desteklemede çiftçilerin mağdur olmamaları için ÇKS başvurularını mutlaka yaptırmaları gerektiğini vurgulayan Öztürk, ÇKS kaydını yaptıramayanların 2017 desteklerinden faydalanamayacağına dikkati çekerek, çiftçilerin 30 Haziran'dan sonra sahip olacakları veya kiralayacakları tarım arazileri dışında yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapamayacağını bildirdi.

Üretim bilgilerini güncelleyin

Çiftçilerin, içinde bulunulan üretim yılında ÇKS'ye kayıtlı tarım arazilerindeki üretim bilgilerinin güncellenmesini de 15 Temmuz-15 Ağustos'ta yapabileceğine işaret eden Öztürk, "Mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişiklikleri üretim yılı içinde yapılacak." değerlendirmesinde bulundu.

Haber-Foto:Adem Dölek 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV