banner52
12 Şubat 2016 Cuma

Ateş düştüğü yeri yaktı

Çiftçiye mazot ve gübre desteği

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’ne kayıtlı ve kaydı güncel olan çiftçilere mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteklemesi yapılacak.

26 Ocak 2013 Cumartesi 11:51
Bu haber 7524 kez okundu
Çiftçiye mazot ve gübre desteği

İşte desteklemeler
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, 2012 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’ne kayıt olmuş veya kaydını güncellemiş çiftçilere mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteklemesi yapılacağını açıkladı. Kırbaş, destekleme kapsamında peyzaj ve süs bitkileri, özel çayır, mera ve orman emvali alanlarına mazot desteği olarak 2,70TL/Da., kimyevi gübre desteği olarak 3,70TL/Da.,hububat, yem bitkileri, baklagiller, yumru bitkileri sebze, meyve alanlarına mazot desteği olarak 4,00TL/Da., kimyevi gübre olarak 5,00TL/Da., Yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkileri alanlarına mazot desteği olarak 6,40TL/Da., kimyevi gübre desteği olarak 6,30TL/Da., toprak analizi yaptırılan alanlar için ise dekar başına 2,50TL/Da. destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.
Liste asıldı
Söz konusu destekleme ödemelerine müracaat eden üreticilere ait listesinin askıya çıkarıldığını, askıdaki listede belirtilen bilgiler ışığında ödeme yapılacağını belirten Kırbaş “Listeler mahalle, köy ve beldelerde 10 gün süre ile askıda kalacaktır. Bu süre içerisinde listelerin incelenerek bilgilerin doğruluğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer bilgilerde hata var ise askı süresi içerisinde bu hatalar Kırıkkale İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat edilerek düzeltilmelidir” dedi.

Haber Merkezi

    Yorumlar

banner123
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 12 Şubat 2016 Manşeti
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 11 Şubat 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner101