banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Düve yasağı yerinde bir karar

Kırıkkale Kasaplar Odası Başkanı Gazi Karafilik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kurban Bayramı’nda düve kesilmesini yasaklamasının çok yerinde bir karar olduğunu söyledi.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 19:18
Bu haber 153 kez okundu
 Düve yasağı yerinde bir karar

SON DERECE YERİNDE BİR KARAR

Kırıkkale Kasaplar Odası Başkanı Gazi Karafilik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kurban Bayramı’nda düve kesilmesini yasaklamasının çok yerinde bir karar olduğunu söyledi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yaptığı açıklamasında, “Düve kesimine yasak getirdik. Kurbanlık olarak sevkine izin verilmeyecek” demişti. Konu üzerine açıklamalarda bulunan Kasaplar Odası Başkanı Gazi Karafilik, alınan kararın son derece doğru olduğunu ifade etti.Alınan önlemle hayvan sayısının artacağını ve et fiyatlarının düşeceğini vurgulayan Karafilik, kurbanda bugüne kadar düve kesildiğini ve ertesi yıl büyük bir sorun yaşandığını kaydetti.

SENEYE YENİ DANALAR DOĞACAK

Karafilik “Bakanlığın aldığı karar gayet olumlu. Bence de dişi düvelerin kesilmemesi gerekir. İnsanlar erkek malları kessinler. Çünkü bu düveler kesilmezse seneye yeni danalar doğuracak. Düveler kesilince, hayvan sayısı azalıyor. Hayvan sayısı azalınca da et fiyatları tavan yapıyor. Alınan karar ile birlikte fiyatlarda da olumlu bir düşüş olur. Hayvan sayısı ilerleyen yıllarda artar bu da et fiyatlarının düşmesinde etkili olur. Bu sene düvelerin kesilmemesi, kurban fiyatlarını arttırmaz. Vatandaşlar düve yerine erkekleri kesecekler. Bu da fiyatların etkilenmesine neden olmayacak. Alınan kararın çok yerinde olduğunu düşünüyorum” dedi. Haber Merkezi 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV