banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Hayallerindeki çalışma odasına devlet sayesinde kavuştular

Balışeyh ilçesinde Kaymakamlık, evlerinde uygun çalışma ortamı bulunmayan 13 lise son sınıf öğrencisi için çalışma odaları dizayn etti.

05 Haziran 2017 Pazartesi 22:15
Bu haber 150 kez okundu
 Hayallerindeki çalışma odasına devlet sayesinde kavuştular

Çalışma odaları dizayn edildi

Balışeyh Kaymakamlığı, ilçenin eğitimdeki başarısını artırmak amacıyla yapılan ev ziyaretlerinde uygun çalışma ortamına sahip olmadığı belirlenen çocuklar için "Benim Odam İle Gelecek Ellerimde Projesi" başlattı. Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından (SYDV) yürütülen proje kapsamında önceden belirlenen ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencileri, hayallerindeki çalışma odasına kavuştu.

Benim Odam İle Gelecek Ellerimde Projesi

Balışeyh Kaymakamı Önay Altuntaş, yaptığı açıklamada, ev ziyaretlerinde bazı öğrencilerin evlerindeki ders çalışma ortamlarının yetersiz olduğunu gözlemlediklerini söyledi. Öğrencilerin daha rahat ve ortamda ders çalışabilmelerini sağlamak amacıyla "Benim Odam İle Gelecek Ellerimde Projesi"ni hayata geçirmeye karar verdiklerini belirten Altuntaş, şöyle konuştu: "13 öğrencimizin çalışma odalarını düzenledik. Lise son sınıfta olan bu öğrencilerimize çalışma masası, kitaplık, elbise dolabı, bazası, yatağı ve halısıyla birlikte çok güzel bir çalışma odası dizayn ettik. Yaklaşık 2 aylık bir ön çalışmanın sonucunda firmalarla görüştük. En uygun teklifi veren firmayla anlaştık. Böylelikle projemiz hayata geçmiş oldu. Öğrencilerimizin daha iyi bir ortamda ders çalışabilmeleri, hayata hazırlanabilmeleri ve sınavlara hazırlanabilmeleri bizim için çok önemli. İnşallah bu masalardan nice kaymakamalar, valiler, doktorlar, savcılar, mühendisler, avukatlar ve gazeteciler çıkacaktır. Umudumuz bu yönde. İnşallah, öğrencilerimizden ilerde güzel haberler almayı temenni ediyoruz."

18 bin liraya mal oldu

Projeyle ilgili çok güzel geri dönüşler aldıklarına değinen Altuntaş, "Öğrencilerimiz ve aileleri bizlere bol bol dua ediyor. Hatta sonradan projeyi duyanlardan 'bize de böyle bir şey olur mu?' diye soruyorlar ve müracaatta bulunuyorlar. Biz bu projeden mutluyuz, öğrencilerimizi de mutlu ettiğimizi düşünüyoruz. Projenin devamı anlamında öğrencilerimize birer bilgisayar almayı düşünüyoruz. İnşallah, bu ihtiyacı da en kısa zamanda çözmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Üniversiteye daha iyi hazırlanacaklar

Altuntaş, aileleri belirlerken SYDV'den yardım aldıklarını, projeyi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine de uygulayabileceklerini dile getirdi. SYDV Müdürü Ali Osman Özsoy ise kaymakamlığın talimatıyla 2 ay önce başladıkları projeyle lise son sınıfa giden öğrencilerin üniversiteye daha iyi hazırlanabilmelerini amaçladıklarını söyledi. Projenin maliyetinin 18 bin lirayı bulduğunu aktaran Özsoy, öğrencilere yeni çalışma odalarında başarılı bir öğrenim hayatı diledi. Haber-Foto:A.A

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV